ГОД на ЗП

11.03.2023, 11:17 1422 7

11.03.2023, 11:17
Публикации: 9299 / 1558
Как подавате ГОД на ЗП - по ЕГН или по БУЛСТАТ?
Аз подадох по БУЛСТАТ - приет е. Но при попълване на ГДД /по ЕГН/ ми изписва съобщение, че няма ГОД на този субект. Попълвам ГДД поне 15 часа след подаването на ГФО, ако това е от значение

В случая ЗП не се облага по чл. 29а /като ЕТ/, а с НПР. Знам, че не е длъжен да подава ГОД, и мога да пусна ГДД без вх-номер от НСИ, но се престаравам  :blink:
#1 | 17.03.2023, 08:26
Публикации: 36 / 3
Здравейте!
Как решихте въпроса?
Аз имам ЗП, който се облага като ЕТ и подадох ОПР в статистиката по новия булстат. И също не ми излиза номера на ГОД в ГДД на ФЛ. Трябва ли да подавам нов ГОД в НСИ по ЕГН???
#2 | 17.03.2023, 09:41
Публикации: 6668 / 658
Здравейте!
Как решихте въпроса?
Аз имам ЗП, който се облага като ЕТ и подадох ОПР в статистиката по новия булстат. И също не ми излиза номера на ГОД в ГДД на ФЛ. Трябва ли да подавам нов ГОД в НСИ по ЕГН???

В приложение № 2 след като посочите булстата и го потвърдите ще излезе входящия номер на ГОД.
#3 | 17.03.2023, 09:55
Публикации: 36 / 3
Значи първо прил.2, после отметката в част IV, а не обратното
Брагодаря!
#4 | 17.03.2023, 16:31
Публикации: 109 / 6
Здравейте, да споделя и тук - и на тези ЗП - които се облагат с НПР след дълга дискусия в групата във фейса стана ясно, че трябва да им подадем и отчет в НСИ. Отчета там по ЕГН. Въпреки, че излиза предупреждение, че няма такъв субект. Остава маркирано като предупреждение. Дали ще подадем или не, е въпрос на доста умувания. От разговор със служител от НСИ стана ясно, че имат някакво указание за това. А разплащателна агенция и от Мин. на Земеделието при среща със земеделци са им казали, че при кандидатстване по мерките, ще го търсят. Отговора на НСИ беше - че те няма как да им заверят копие, ако няма подаден. Подадох вече два. Ползвам отчет за несъставящи баланс. Приход продукция , други приходи -субсидията и посочена като финансиране, без да посочвам от правителството , защото мерките са различни и не се знае -местно финансиране или от ЕФонд, други разходи 60%. Дали е правилно???? не съм на 100%, ако не ще подадем и корекция.
#5 | 17.03.2023, 21:03
Публикации: 624 / 3
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:
и накрая кое е ПРАВИЛНИЯ начин да се подава в НСИ (ЕИК или ЕГН )
#6 | 17.03.2023, 22:08
Публикации: 154 / 22
че трябва да им подадем и отчет в НСИ. Отчета там по ЕГН. Въпреки, че излиза предупреждение, че няма такъв субект. Остава маркирано като предупреждение.
   
 И защо по ЕГН?  Като въведа булстата автоматично ми зарежда данните от регистър БУЛСТАТ без никакво предупреждение.
Дори се опитах да промена кода на вида дейност, но не ми дава. Исках 01.13 , но ми казва , че има регистрация като 01.29
#7 | 18.03.2023, 12:56
Публикации: 624 / 3
Здравейте искам да попитам когато не се подова приложение -2
а се подава приложение -3 сГОД-НСИ как се процедира тогава как извлича данните и кое се посочва в нси ЕГН-или ЕИК
понеже  и в нап и в нси ги питах и те не са наясно -едните казват едно другите друго
 :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група