Не сте описали от коя дата сте подали предизвестието и на какъв договор сте били назначени. Това също има значение за срока на предизвестието:
Скрит текст :
Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя с предизвестие
Чл. 326. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работодателя.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., доп. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Срокът на предизвестието при прекратяване на безсрочен трудов договор е 30 дни, доколкото страните не са уговорили по-дълъг срок, но не повече от 3 месеца. В колективен трудов договор срокът на предизвестието при уволнение по чл. 328, ал. 1, т. 1 - 4 и т. 11 може да бъде поставен в зависимост от продължителността на трудовия стаж на работника или служителя при същия работодател. Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) За работниците и служителите, които заемат материално-отчетнически длъжности, в случай че предаването на повереното имущество не може да се извърши в 30-дневния срок по ал. 2, времето за предаване може да се удължи, но не повече от 2 месеца общо с предизвестието.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Срокът на предизвестието започва да тече от следващия ден на получаването му. Предизвестието може да се оттегли, ако работникът или служителят съобщи за това преди или едновременно с получаването му. То може да се оттегли и до изтичането на срока му със съгласието на работодателя.
(5) (Отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.)
Допуснали сте грешка като сте излезли в допълнителните 4 дни отпуск без писменото съгласие на работодателя и особено, ако е извън утвърдения график за отпуските. Това си е ваш проблем, а не техен, както мислите:
"това,че не са ми пуснали молба,мисля, че е техен проблем" Наистина могат да ви уволнят дисциплинарно (чл. 190, ал. 1, т. 2 от КТ) Ако, обаче, не спазят задължението си по чл. 193, ал. 1 от КТ да ви поискат писмено обяснение, мисля, че ще можете да ги съдите за неправомерно уволнение. Ако ви поискат писмено обяснение, напишете истината, че сте отсъствали с устното им съгласие. Но за това не съм сигурна, ще ви трябва съвета на юрист, ако се стигне до там.
По принцип, обезщетения, дължими от двете страни при прекратяване на трудовото правоотношение не могат да се прихващат, което вие сте предложили.
Не е във ваш интерес да се конфронтирате с работодателя си, а е по-добре спокойно да седнете и да си изясните кой на кого какво дължи според нормативната уредба.
Моят съвет е: изискайте прекратяването на трудовото правоотношение да бъде надлежно оформено от работодателя и ако имате съмнения за неправомерни действия от страна на работодателя, подайте жалба до Инспекция по труда, но само след като държите в ръцете си писмени доказателства за нарушения.