Моля за информация по няколко въпроса :)

03.07.2024, 11:28 320 2

03.07.2024, 11:28
Публикации: 2 / 0
Здравейте! В края на месец юни ме освободиха от работа по чл. 325, т.1 от КТ. Вече имам регистрация в Бюрото по труда.
- Съпругът ми е ЗП и ме посъветваха да ме назначи като работник и да ме освободи след месец - два, за да се възползвам от по-голямо обезщетение. Въпросът ми е дали е възможно това?  В предишната работа бях осигурявана на минималната работна заплата. Имам 6 г. трудов стаж в споменатата фирма.
- Ако се възползвам от 4-месечното обезщетение от БТ, имам ли право на детски надбавки?
- Ако след 4-месечното обезщетение, съпругът ми ме назначи на трудов договор, имам ли право да кандидатствам за данъчни облекчения в началото на 2025г?

#1 | 03.07.2024, 11:33
Публикации: 12071 / 2215
Здравейте! В края на месец юни ме освободиха от работа по чл. 325, т.1 от КТ. Вече имам регистрация в Бюрото по труда.
- Съпругът ми е ЗП и ме посъветваха да ме назначи като работник и да ме освободи след месец - два, за да се възползвам от по-голямо обезщетение. Въпросът ми е дали е възможно това? 

Това е било възможно преди да се регистрирате и да Ви определят срок и размер на обезщетението. Сега вече няма да го променят.

- Ако се възползвам от 4-месечното обезщетение от БТ, имам ли право на детски надбавки?

Имате, ако отговаряте на изискванията за доход - просто си следите.

- Ако след 4-месечното обезщетение, съпругът ми ме назначи на трудов договор, имам ли право да кандидатствам за данъчни облекчения в началото на 2025г?

След като сте имали за 2024 вече трудов договор и да не Ви назначи имате право на данъчни облекчения за дете .
#2 | 03.07.2024, 21:40
Публикации: 2 / 0
Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група