Изп. лист-обезщетение-УП2 - УП3-ДЕ-осигуровки

17.08.2012, 09:14 64956 65

#40 | 17.08.2012, 09:14
Публикации: 6403 / 1130
По повод притесненията ти относно ДДФЛ:
Поканете лицето да възстанови дължимия данък. Ако то се запъне, не ръчкайте ***, а го внесете за да не се разрие лицето и за осигуровките, които не е сигурно, че НАП ще пропусне да потърси начин да си прибере. И тук шефът може да се наложи да плати осигуровките, които са много повече от данъка върху дохода. Ти, в крайна сметка, направи всичко по силите си да избегнете осигуровките и следва да ти даде бонус, който в случая може да се състои в това да не те кара (неоснователно) да плащаш 300 лв.
Става малко танто за кукуригу, но както казваше една моя бивша колежка: "Пито - платено, сладурец!"...
Успех! :smile1:
#41 | 17.08.2012, 09:43
Публикации: 140 / 3
Маани, маани...лицето подаде молба да му направим УП2 и УП3. Не остави обаче никакъв телефон. Не знае обаче и каква "тесла" съм му приготвил.
Кога ли ще се появи не знам. Поемам ангажимент да  Ви информирам за в бъдеще по случая.
#42 | 18.08.2012, 17:42
Публикации: 20 / 0
А може би Ви е нужно това писмо от Директора на Дирекция „ОУИ” – Пловдив ...:
 ОТНОСНО: Осигуряване на лице, чието уволнение е признато за незаконно от компетентните органи, присъдено му е обезщетение по чл. 225, ал. 1 от Кодекса на труда (КТ) за оставане без работа вследствие на незаконното уволнение, но не се е върнало на предишната работа

http://accountplus.info/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%9D%D0%90%D0%9F/96-00-333.html
#43 | 18.08.2012, 17:53
Публикации: 6403 / 1130
А може би Ви е нужно това писмо от Директора на Дирекция „ОУИ” – Пловдив ...:
 
Благодарим, но това писмо е цитирано от колегата maikal в поста му от Август 15, 2012, 09:22.
Извинете, но следя с интерес темата и когато прочетох отговора се разочаровах, че не е нещо ново...  :give_rose:
#44 | 23.08.2012, 14:13
Публикации: 173 / 13
CD- Работа и осигуряване на Резон Медия Груп
#45 | 11.09.2012, 10:55
Публикации: 140 / 3
Нали обещах да информирам какво става та, нещата са така....

Лицето се указа с решение от ТЕЛК. Групата с над 50% инвалидност.
Ползва  данъчно облекчение в размер на 660 лева на месец.
Но понеже се получава облагаем доход, и трябва да му удържа само ДОД в размер на 28/само некви си 28 лева/ лева трябваше да му се обадя предварително преди да дойде.
Обадих му се, че като дойде трябва да донесе 28 лева който са по ЗДДФЛ. Нищо друго не му казах... в.к.л и това, че няма да има нито УП2, УП3 и т.н..
Лицето се опъна защо ще му удържам 28 лева и т.н. Каза, че ще се консултира.
Явно се е консултирало и е разбрало и други неща във връзка с това обезщетение...и явно не са му харесали нещата.

До днес 11-09-2012 лицето го нема никакво. Нищо чудно да е прочело и тая тема...ха..ха..ха..

заб. Включвания в темата само с пльоснато нещо си от някаде не се признават за участие в темата!!!!
#46 | 11.09.2012, 13:14
Публикации: 379 / 33
maikal, само пльосваш какво ли не, за да си оправдаеш мързела - едва ли уп-тата и Д1 ще те затруднят толкова
направи си му на човека документите, както си трябва
защото може да го ядосаш и да подаде жалба до ИТ, та и пак до съд да стигне
както е тръгнало ще разучи нещата по-добре от теб
имай предвид, че в сайта на НАП и НОИ може да провери какви данни подавате за него, така че си налягай парцалите докато е време  :ok:
#47 | 11.09.2012, 13:21
Публикации: 140 / 3
Сори. Вие убедена ли сте, че аз трябва да му правя УП2 и УП3 и т.н... след като прочетете темата от начало до края. Ако сте я прочели, то отговорете на въпроса.
Това е принципен въпрос.
#48 | 11.09.2012, 14:05
Публикации: 35 / 2
здравейте,
темата е малко дълга и се извинявам за това ,че не я изчетох много задълбочено.
Но защо не обърнахте внимание на меги11- още в първата страница ?
#49 | 11.09.2012, 14:33
Публикации: 140 / 3
Сори и на Вас. "Обърнах" внимание на постинга на Меги11...и на "меги12" тоже обърнах...и т.н...
Ама, я прочетете темата...ама не така по диагонала...и тогава да Ви "чуя" отново...
До тогава!!!!

 :ok: :ok: :ok:
#50 | 11.09.2012, 15:33
Публикации: 35 / 2
"Случая е следният:

март 2010 - уволнение
Дело за незаконно уволнение. Спечелено. Изпълнителен лист предявен - платено брутно обезщетение за 6 месеца до септември 2010.
Лицето не е възстановено на работа, не е пожелало,  а му е платено само брутното обезщетение. То е било 6 месеца на борсата откъдето получава помощ като безработно лице. Тъй като се получава дублиране сега то връща помощта получавана от бюрото по труда. Дотук всичко е ясно."

и за това вие уведомихте НОИ съгласно чл.54е (2). Ок.

"Сега обаче лицето иска ние да му издадем УП2 и УП3 за 6 месеца за който ние сме му платили брутното обезщетение и да подадем Д1 за 6 месеца. "
а имате ли внесени осигуровки за това обезщетение- в НЕВ има промяна от 01.01.2012 по принцип.

"Питането ми е - Длъжни ли сме да му издадем УП2 и УП3 и да подадем Д1 за времето през  което не е било на работа при нас."
съгласно по-горното.
"Ще повторя - лицето не е възстановено на работа при нас - не е пожелало, а е пожелало да му се заплати само обезщетението."
това няма нищо нщо чл.9 (3) 2 от КСО обаче-мисля беше споменато неколкократно- тук си "дължите" д1 за целия период - за датата мисля се взимаше някакво специално разпореждане от съда - към работодателя е само.
"Дано съм го формулирал ясно и точно питането си. Ако не, готов съм  за допълнителни питания."
реших да пиша по основния ви въпрос-доколкото и както ви разбрах.
#51 | 11.09.2012, 15:44
Публикации: 140 / 3
Сори...продължавай да четеш ...може и да ти просветне!!!! Нищо лично!!!

 :ok: :ok: :ok:
#52 | 11.09.2012, 15:49
Публикации: 35 / 2
Успех и на вас.
#53 | 11.09.2012, 16:23
Публикации: 35 / 2
всъщност - защо игнорирате решението на съда за възстановяване?Така излиза поне.
това какво ще реши лицето няма нищо общо-дали да работи или не.
няколко колеги са ви го казали- но видно вие искате потвърждение на вашата теза.
#54 | 11.09.2012, 16:38
Публикации: 379 / 33
колкото и да чета, не смятам че си прав - цитираш други казуси, вадиш си неточни изводи
ТРЗ не е нещо, с което човек да се занимава между другото
тук ти отговориха компетентно колегите - не знам какво повече искаш
и наистина, познавам хора, които са водили дела и са ги печелили - не биха се спрели да водят още ако им се нарушават правата
успех и от мен!
#55 | 12.09.2012, 08:00
Публикации: 140 / 3
Сори,  сигурно сте прочели всичко, но акъла Ви през време на четенето е бил другаде явно.

Обадих и се на 20-08-2012, че когато идва да носи 28 лева. Нарочно и се обадих/не вярвам някой да няма в себе си 28 лева - но не искам да ми излизат с номера, че нямат 28 лева в себе си, само и само да не платят веднага когато им поискаш/. Очаквах подобна реакция от нея/ в смисъл че ще се консултира, и  ще разбере, че трябва да и удържим 28 лева/. Така и стана.
Вече сме 12-09-2012 лицето не се появява още. Отговорете си защо.

Скивйте, платихме и над 4000 лева накуп. Трябвало е да удържим само 28 лева. Не сме го сторили. Кой е виновен в случая няма значение. Важното е, че е трябвало да ги удържим. Всичката и претенция към нас си стои/ подала е молба/. Защо не идва да си "вземе" другите неща от претенцията/УП2 , УП3 и т.н./. Разликата от общия случай е, че аз и се обадих да носи 28 лева.

Когато някой ти е платил над 4000 лева, и вследствие на грешка не са ти удържали само 28 лева, би трябвало без никакво цупене да ги върнеш. Незаконно получени пари трябва да се върнат....иначе счетито, ще трябва да се бръкне ако фирмата реши да бъде изрядна към бюджета.

Още веднъж сори, но четете бавно и внимателно/не по диагонал/. Аргументите ми са подплатени с членове  от нормативни текстове. Не е голо отрицание на противоположните аргументи.
#56 | 12.09.2012, 08:16
Публикации: 173 / 13
 Казуса в темата не бяха тези 28 лв. Те не  променят задължението на работодателя да издава документи за осигурителен стаж.
Безмислено е да се включвам, както казаха и други колеги, Вие очаквате да се подвърди вашата теза по въпроса. Пльоснах горния материал, защото през цялото време Вие твърдяхте, че лицето не е пожелало да бъде възстановено на работа и за това нещата са различни.  Както писах по-горе имали сме такъв случай в който делата се проточиха над две години и за целия период внесохме осигуровки и  издадохме документи за осигурителен стаж.
 :rofl:
#57 | 12.09.2012, 08:43
Публикации: 140 / 3
 Казуса в темата не бяха тези 28 лв. Те не  променят задължението на работодателя да издава документи за осигурителен стаж.
Безмислено е да се включвам, както казаха и други колеги, Вие очаквате да се подвърди вашата теза по въпроса. Пльоснах горния материал, защото през цялото време Вие твърдяхте, че лицето не е пожелало да бъде възстановено на работа и за това нещата са различни.  Както писах по-горе имали сме такъв случай в който делата се проточиха над две години и за целия период внесохме осигуровки и  издадохме документи за осигурителен стаж.
 :rofl:

Хубаво ...мила...но ако обичаш, щом е имало дело и сте загубили, значи има решение по делото. Я ако обичаш пльосни тук решението след като заличиш не интересуващите ни неща...за да видим за какво иде реч при Вас, и имаме ли аналогичен случай или не.

"Дявола" винаги е в тълкуването!!!!
#58 | 12.09.2012, 09:19
Публикации: 173 / 13
 Няма как, сори!
Ти по-добре си знаеш, продължавай така ! Упоритостта е хубаво нещо, пък и нали в спора се ражда истината . Приятна работа ! :heat:
#59 | 12.09.2012, 09:37
Публикации: 173 / 13
 Няма как, сори!
Ти по-добре си знаеш, продължавай така ! Упоритостта е хубаво нещо, пък и нали в спора се ражда истината . Приятна работа ! :heat:
:friends:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група