Замразяване на дейност на фирма и преназначаване на целия персонал в нова фирма

23.05.2012, 09:15 24574 23

#20 | 23.05.2012, 09:15
Публикации: 175 / 0
Благодаря за отговорите.Ще кажа вариантите на шефа да си избере.Лек ден на всички:)
#21 | 16.12.2012, 13:56
Публикации: 1 / 0
Моля за мнение.В момента служител работи   с безсрочен трудов договор
Във фирмата има  практика да се преназначават служители в друга фирма,без промяна на длъжността,задълженията и местоработата. Новите договори  са  срочни със срок на изпитване 6 месеца в полза на работодателя .Знам,че е зле за служителя това от безсрочен да го натискат за срочен,но пък на мен ми е наредено така да оформя новия договор.Другите служители подписаха даже без прочит на новия договор.
Имам ли право служителя да не подпише срочен договор при това преназначаване, и на какво основание.
Предварително ви благодаря за отговорите.
#22 | 17.12.2012, 08:14
Публикации: 3145 / 253
Как преназначаване не разбрах? Другата фирма, където се преназначават хората пак на същият човек ли е?
#23 | 17.12.2012, 09:00
Публикации: 1202 / 120
Описаната от Вас практика не е описана от трудовото законодателство за да търсите съдействие от вън.
Или дейността от едната фирма се прехвърля на другата и работниците щом се западват ползват правата по чл. 123 от КТ и съответно договорите им се запазват във видът при първият работодател;
Или се прекратяват по всички правила за прекратяване на безсрочен ТД и се подписват нови - вече както се договорите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група