Промяна в сруктурата на предприятието - процедура с ИТД

18.02.2013, 09:22 4817 5

18.02.2013, 09:22
Публикации: 1202 / 120
Във връзка с промяна в структурата на предприятието се променят броя и вида на звената и техните ръководства (част от тях само се преименуват). Редовия персонал запазва длъжността си и се преразпределя в новите звена. Поради намаления брой на звената и промяна в изискванията към ръководните длъжности отпада конкурсното им начало. Смятам, че всички конкурсно назначени би следвало да си получат предизвестие и предложение за заемане на нова длъжност, след което с изтичане срока на предизвестието да им прекратим старите договори а ако са декларирали съгласие да заемат новата длъжност да им се сключи и новият ИТД.
Питането е относно това дали някой има готов пакет бланки с такива покани за заемане на нова длъжност, за декларация за отказ/съгласие...и за всички "подводни камъни" при тази процедура? Може ли поканата да се отправи чрез самото предизвестие? ..... или с връчване на предизвестието е по добре да се връчи и предварително споразумение за заемане на нова длъжност чието подписване или отказ да се приемат за достатъчни?  На всички ли да се направи или на тези които сменят само звеното, но не и длъжността няма нужда?
Надявам се някой да е правил подобни процедури т.к. до сега при мен са минавали чисти съкращения без предлагане на нова работа.
#1 | 18.02.2013, 12:01
Публикации: 1202 / 120
ехо...къде сте...никой ли няма бланчица поне
#2 | 18.02.2013, 14:08
Публикации: 629 / 129
Модератор
Да повдигна темата, ако има колеги с практика.
#3 | 18.02.2013, 14:51
Публикации: 3145 / 253
Според мен трябва най-напред да им предложиш ДС и ако не искат да го подпишат, тогава предизвестие за съкращение.
#4 | 18.02.2013, 15:33
Публикации: 1202 / 120
А при този случай кои ще са доказателствените документи, че съм я извършил и то точно тази процедура с предлагането на нова работа и след отказ съм пристъпил....
#5 | 27.02.2013, 10:24
Публикации: 3145 / 253
ДС-то ще ти е доказателството. :) малко със закъснение  ;D може би вече си си свършил работата :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група