Спешно - отмяна на заповед

15.01.2013, 09:06 8461 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

15.01.2013, 09:06
Публикации: 150 / 0
Здравейте, има ли начин да се отмени заповед за уволнение с друга заповед от управителя? На 11.01 връчихме заповед за съкращение на работник, който пък в същото време декларира, че е болен от диабет и де факто нямамме право да го съкратим. Но заповедта, подписана от и от него си остана в него, и въпреки че му казвам, че при това положение е невалидна, той претендира, че е валидна и държи да си получи трудовата книжка и после, беж при адвокат...... Грешката е моя, че не си взех неговото копие, но има ли начин сега да отменим тази заповед?
#2 | 15.01.2013, 09:45
Публикации: 3167 / 245
Преди да се връчи заповед или предизвестие за уволнение, първата работа Ви е да поискате от работниците и служителите документи  от които да е видно, че са под защитата на чл.333 от КТ. Определяте им срок в който трябва да представят тези документи. След изтичането на срока връчвате заповедта или предизвестието. Документи представени след тази дата вече не важат за закрила.
С какво и как Вашият работник декларира, че е болен от диабет?
#3 | 15.01.2013, 11:45
Публикации: 150 / 0
С рецептурна книжка от 28.01.2010, а при назначаването си на 01.02.2010 е донесъл медицинско, че е абсолютно здрав. Вчера говорихме, че заповедта му е невалидна, и той собственоръчно си пусна молба за отпуск за 3 дни, един вид по този начин приема, че заповедта не влиза в сила....
#4 | 15.01.2013, 12:06
Публикации: 3167 / 245
Рецептурната книжка не е документ за ползване на права по чл.333 от КТ.
#5 | 15.01.2013, 12:13
Публикации: 150 / 0
А какво да изискам в такъв случай, адвокатът ни нищо не каза, че не е.......
#6 | 15.01.2013, 12:29
Публикации: 3167 / 245
Протокол от лекар специалист или ЛКК щом няма решение на ТЕЛК за инвалидизация
#7 | 15.01.2013, 12:59
Публикации: 150 / 0
Това, което смятаме да направим сега е да му връчим заповед по чл.344 ал. 2, с която да отменим тази за съкращение, и мога ли в същото време да му връча искане в тридневен срок да представи по-горните документи?
#8 | 15.01.2013, 13:47
Публикации: 150 / 0
И още нещо, това че нямам черно на бяло искане за предоставяне на документи по чл. 333, т.е. не му е връчено такова, това ще е проблем? Само декларацията му по чл. 333 и тази рецептурна книжка не са ни основание да го съкратим без проблем?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове