Това което сте цитирали е за окончателните данъци, гражданските договори и доходите от наем.
В случая става дума за доход за полагане на личен труд в дружеството, където се удържа авансово данък по чл. 42, ал. 2:
Скрит текст :
Авансово удържане на данъка за доходи от трудови правоотношения
Чл. 42. (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) Авансовият данък за доходи от трудови правоотношения се определя от работодателя месечно на базата на месечна данъчна основа.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Месечната данъчна основа се определя, като облагаемият доход по чл. 24, начислен за съответния месец, се намалява с удържаните от работодателя задължителни осигурителни вноски, които са за сметка на физическото лице, по реда на Кодекса за социално осигуряване и Закона за здравното осигуряване или за задължително осигуряване в чужбина. Месечната данъчна основа на самоосигуряващи се лица за доходи от трудови правоотношения по § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби се определя, като облагаемият доход по чл. 24, начислен за съответния месец, се намалява с авансово внесените чрез дружеството осигурителни вноски, които самоосигуряващото се лице е задължено да прави за своя сметка по реда на Кодекса за социално осигуряване и Закона за здравното осигуряване.
(3) Месечната данъчна основа се намалява със:
1. данъчното облекчение за намалена работоспособност по чл. 18, ал. 2;
2. данъчното облекчение по чл. 19, ал. 2, когато сумите са удържани от работодателя при изплащане на дохода от трудово правоотношение.
(4) (Доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Размерът на дължимия данък се определя, като месечната данъчна основа по ал. 3 се умножи по данъчна ставка 10 на сто, а за доходите, придобити като морско лице - по данъчна ставка 1 на сто.
(5) Данъкът по ал. 4 се удържа от работодателя при окончателното изплащане на облагаемия доход, начислен за съответния месец.
(6) Когато през съответния месец са направени само частични плащания за този или за друг месец, работодателят внася данъка по ал. 4, определен върху брутния размер на сумата от частичните плащания.
(7) Внесеният от работодателя данък по ал. 6 не се удържа от частичното плащане, а се приспада от удържания данък по ал. 5.
(8) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Алинея 6 не се прилага за частични плащания за съответния месец, когато пълният размер на начислените от работодателя доходи от трудово правоотношение за този месец е изплатен до 25-о число на следващия месец.
(9) Данъкът по ал. 1 - 8 се внася в сроковете и по реда на чл. 65 и 66.
Съответно, ако приемем че за месеца си е начислил 600 лева доход за личен труд, и се осигурява на малкия процент (108,36), то данъка който трябва да се внесе е 49,16. Честно казано не съм много сигурен дали ако това ще е всеки месец, не трябва и да се осигурява на 600 лева, защото то така или иначе ще избие в таблиците за окончателния осигурителен доход.
След това, декларация 1 се подава с код 12, като се попълват и клетки 30 и 31а май бяха, за облагаем доход и данък (на последната страничка които са)...а в декларация 6 (по булстат) се подава само данъка.
За необходима документация мен лично също ми е мътна....може да се оформи като някакъв договор за личен труд, или с решение на собственика, ако е ЕООД...като цяло за данъчното облагане то е приравнено към трудовите правоотношения, не върви да е фиш или нещо такова сякаш.. а официално НАП мисля не са измислили още някаква служебна бележка за месеците когато си плащаш възнаграждението и прочие....само в срок до 10 януари на новата година се издава служебна бележка по чл. 45, ал.2 т. 1,2 и 3.