Отчет за Статистиката 2012 без попълнен ОПП и без новия Раздел I към него?

24.01.2013, 23:25 5177 3

24.01.2013, 23:25
Публикации: 13 / 10
Някой успя ли да подаде този година ГОД без попълнен ОПП и без новия Раздел I към него?

Миналата година ГОД се подаваше и без попълнен Отчет за Паричните Потоци. А тази година има нова справка след него Раздел I. Парични потоци по видове за 2012, където разделението е съвсем ново.  :hmmm:
#1 | 25.01.2013, 08:00
Публикации: 167 / 6
Аз подадох с ОПП попълнен изцяло ,ако е имало дейност не може без него нали има движение на средства,а има ли подаден за 2011 г.
#2 | 25.01.2013, 08:24
Публикации: 1240 / 73
И аз подаддох с ОПП.Изобщо не съм опитвала без него.
#3 | 25.01.2013, 13:07
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Съгласно Чл. 26 (5) от Закона за счетоводството предприятията, прилагащи облекчена форма на финансова отчетност, които изготвят и представят годишния си финансов отчет на базата на НСФОМСП, могат да не изготвят ОПП и ОСК.

"Предприятия, прилагащи облекчена форма на финансова отчетност" са предприятията, които в текущата или в предходната година не надвишават показателите на два от следните критерии:
1. балансова стойност на активите към 31 декември - 1,5 млн. лв.;
2. нетни приходи от продажби за годината - 2,5 млн. лв.;
3. средна численост на персонала за годината - 50 души.
При определяне статута на едно новообразувано предприятие, като прилагащо облекчена форма на финансова отчетност, се вземат стойностите на тези критерии само за годината на възникване.”

В КиК не попълваме онлайн ОПП и ОСК в ГОД за тези предприятия, за които не е задължително. По спомен от миналата година в системата на Статистиката ГОД минава и без тях.

Освен това в ГОД, точно под заглавията ОПП и ОСК пише в скоби: (може да не се попълва от предприятията, прилагащи облекчена форма на финансова отчетност, съгласно чл.25, ал. 5 от Закона за счетоводството)

Мисля, че новият Раздел I е част от ОПП и също може да не се попълва от тези предприятия за 2012 година. Ще потвърдя с колегите в последствие дали ГОД за 2012 минава без него, защото лично не ги попълвам и подавам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група