Болничен от 2012

21.11.2013, 16:41 5319 5

21.11.2013, 16:41
Публикации: 131 / 9
Здравейте. Не знам откъде и как да започна. Преди два три месеца от НОИ правиха проверка на едно лице, на което е изплатено обезщетение за временна неработоспособност. Лицето има основен работодател, а при нас е с втори трудов договор. Въпросната фирма, в която работи на 2 часа, дойде при нас юни месец тази година. От НОИ поискаха информация за 10, 11 и 12. 2012 . Бяха ни предоставили архив от документи от предишното счетоводство, изровихме ведомости едно друго и пратихме в НОИ каквото имаше налично. Проверката мина и замина, докато днес не ни поляха със студен душ. Миналата година, господинът обект на проверката, е воден на работа през проверяваният период. А днес същия се появи при нас и мъкне  2 болнични листа за тези периоди. А ние сме дали вече инфото в НОИ, че е бил на работа. И декл. 1 е също с работни дни подадена. Той нашият, не знаел че трябва да представи болнични листове и при вторият си работодател и разбрал кой знае кога, днес ги донесе. Аман заман, входирайте ги, понеже от НОИ пуснали разпореждане да върне парите по обезщетението, които е взел, на база представените от основният работодател болнични, но не представени от вторият работодател. И ние отде да знаем, че миналата година този човек е бил болнични, а по ведомост воден на работа. Дадохме тази ведомост, наистина, не разписана, ама документ все пак. Сега ако ги входираме, ще стане една....не е за разправяне. Каза, жена му била експерт-счетоводител. Да не го беше казвал.
#1 | 21.11.2013, 16:44
Публикации: 6668 / 658
Спират ми дъха такива теми. Той наистина ли е работил при Вас по това време?
#2 | 21.11.2013, 16:48
Публикации: 402 / 18
Не знам как са му изплатили БЛ при условие, че няма подадена информация и от двете фирми. Мисля, че той нещо ви будалка. Явно е получил отказ от НОИ, че няма да му изплатят БЛ, докато не се подаде и от двете места. Поне аз съм имала такива случаи. Не превеждат пари при условие, че няма подадени БЛ от двете места.
#3 | 21.11.2013, 16:54
Публикации: 131 / 9
Аз видях разпореждане от НОИ да връща 1000 и кусур лева. И той да не ги връща, сега носи болничните. Болен бил, лекувал се, а те го водили на работа. Явно и на предишните колеги не е дадена информация, човек сам си каза, че не е знаел. А кой в НОИ е разрешил изплащане, не знам.
#4 | 21.11.2013, 16:58
Публикации: 6668 / 658
Трябва да отидете до НОИ, за да разберете какво може да се направи. Необходима ще е корекция на д.1 и д.6, но без предписание няма да стане.
#5 | 21.11.2013, 17:10
Публикации: 131 / 9
Да, тази я свършихме вече донякъде, говорихме по телефона с инспектора, който прави предишната проверка, понеже е запознат със случая. Той не се ангажираха с нищо, подайте документите, пък после ще решим. То на всичкото отгоре, седалището на фирмата е в друга област, друго НОИ .... мътна и кървава.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група