Осигуряване на застрахователен агент

06.12.2013, 15:48 3408 1

06.12.2013, 15:48
Публикации: 1 / 0
Здравейте, аз в момента съм на трудов договор, но ще започвам допълнителна работа като застрахователен агегнт. От застрахователната фирма ми обясниха, че трябва да се самоосигурявам. Аз нямам финансовата възможност да покрия разходите по самоосигуряването, защото първоначално няма да имам достатъчно приходи. Има ли някакъв вариант да са по-ниски, съобразно моите приходи? Четох статията, в която беше  обяснено, но не разбрах точно какво трябва да се направи. Ако е въможно, да  посочите стъпка по стъка какво трябва да се направи.
#1 | 06.12.2013, 16:01
Публикации: 11974 / 2191
Трябва да се регистрирате като свободна професия и да се самоосигурявате, както вече са Ви обяснили. Осигуровки ще плащате за времето, през което упражнявате дейност. Ако това Ви отнема само няколко дни в месеца ще подадете декларация за самоосигуряващо се лице ОКД5 за начало и същата за край при всяко започване / прекъсване на дейността. Така ще можете да регулирате осигурителните си вноски само за времето на упражняване на дейност. Иначе минималният осигурителен доход, върху който следва да внасяте осигурителни вноски е 420 лв. за пълен месец на упражнявате на дейност като СОЛ.  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група