Нужда от помощ

05.02.2014, 11:51 6838 9

05.02.2014, 11:51
Публикации: 2966 / 392
Привет девойки,
имам един казус, който мисля и имам нужда от помощ.
Понеже малко ми е бъгава платката в главата по отношение на гражданските договори, може ли да приемем, че фирма А сключва договор с фирма Б, за извършване на някакви услуги и за тези услуги фирма А наема лице на граждански договор, които да ги извърши. Услугите са конкретни, няма работно място в този смисъл, изпълняват се тук и там по няколко града на страната в продължение на година. Заетостта на лицето е да речем 3-4 дни в месеца.
Как ви се струва?
#1 | 05.02.2014, 11:55
Публикации: 6668 / 658
Съжалявам. При първия прочит явно не обмислих добре питането.
#2 | 05.02.2014, 12:00
Публикации: 5497 / 371
 фирма А сключва договор с фирма Б, за извършване на някакви услуги и за тези услуги фирма А наема лице на граждански договор,

Не би ли трябвало фирма Б за сключи ГД с лицето?

Реално фирма А сключва договор с фирма Б и ГД за едно и също нещо
#3 | 05.02.2014, 12:02
Публикации: 2966 / 392
Фирма А предоставя услуги на фирма Б и за тези услуги наема лицето.
#4 | 05.02.2014, 12:03
Публикации: 5497 / 371
Фирма А предоставя услуги на фирма Б и за тези услуги наема лицето.

Може в такъв случай :)
#5 | 05.02.2014, 12:07
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Привет, много ми е неприятно на интелигентни потребители да повтарям правилата на форума, но ще го правя щом има нужда.

3. Заглавия на темите

Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описващо съдържанието на темата. Недопустими са заглавия от рода на: "Помогнете ми", "Спешно", "Имам проблем", "ПОМОООЩ!!!!!!", "Моля ви кажете", "Някой знае ли" и т.н.


Вие форум, като одита ли искате? Аз не, и затова създадохме този форум. Иначе аз щях да си стана там. Нямам интерес да администрирам форум, като одита с всичката характеропатия и не спазване на правила.
#6 | 05.02.2014, 12:11
Публикации: 2966 / 392
О, съжалявам, честно казано на това въобще не съм обърнала внимание :) Пък и наистина си имам нужда от помощ :)
Хм, не мога да редактирам първото си мнение. Ако е удобно, сменете темата на "Уместност на граждански договор"
#7 | 05.02.2014, 12:20
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Нищо, просто обърнете внимание, защото вие, които сте по-активни, знаещи и умни давате тон и облик във форума. Вие задавате начина на писане и всички вас гледат и копират.

Не ми се иска да е нужно толкова много модериране във форума от типа оправяне на заглавия, ГОЛЕМИ БУКВИ, latinitsa... Хайде сливането на темите и местенето им го разбирам, но по фунаменталните неща, като начин на изписване ми става безсмислено да се занимавам, а както казах форум, като одита - тук няма да го бъде.

Интелигентни хора сме, ще се разберем да не се затрудняваме едни други излишно, за да имаме време да мислим за важните неща.
#8 | 05.02.2014, 12:22
Публикации: 2966 / 392
Хич не споря и си взимам бележка :)

Благодаря и на Далила за мнението. Някой друг да каже нещо по въпроса или някакви забележки?
#9 | 05.02.2014, 12:26
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
може ли да приемем, че фирма А сключва договор с фирма Б, за извършване на някакви услуги и за тези услуги фирма А наема лице на граждански договор, които да ги извърши. Услугите са конкретни, няма работно място в този смисъл, изпълняват се тук и там по няколко града на страната в продължение на година. Заетостта на лицето е да речем 3-4 дни в месеца.
Как ви се струва?

Струва ми се нормална и редовна бизнес практика и стопанска операция. Единствено внимавайте документално как изпипвате нещата. Тоест вашите ГД да нямат белезите на ТД - в смисъл работно място, работно време и т.н. и да е ясно уговорено, че се плаща за конкретно свършена работа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група