Аз нещо не разбрах - реално работите 6 или 12 часа без прекъсване/почивка, а ви плаща за 5.5 и за 11.5 часа, така ли? Ако е така и отчита половиния час за почивка излиза, че работното ви време е 5.5, съответно 11.5 часа?
Точно така - 5 и половина вместо 6 или 11 вместо 12.
Назначен съм на трудов договор за 6-часов работен при сумарно работно време. Работодателят ми удържа сумата за изработен половин час, когато прехвърля 6 часа за деня и сумата за 1 час, когато достигна 12 за деня. Отговорът е, че се удържа по половин час за всеки 6, защото това е времето за почивка. Време за почивка, обаче работният режим не позволява. Моля за компетентно мнение колко е законно това и как мога да го оспоря, ако е възможно?
Значи въпросът ми за корекцията остава валиден
Вписаната в ТК заплата няма никакво значение и никой не я гледа.
Колко трудов стаж е вписан в рекапитулацията - при 4 и при 8-часов работен ден е един и същ. Ще има разлика в осигурителния, евентуално.
Тоест има отношение към пенсията, но като размер, а не като трудов стаж, необходим ми за пенсиониране?
Това, което ме притеснява е, дали 20 работни дни на 4 часа и на 8 часа, все си се смятат като 20 работни дни, или 4-часовите ми се броят като 10? Визирам коефициента за трудов стаж върху заплатата и трудовия стаж, необходим за пенсиониране.
А Вие сигурна ли сте, че данните в договора са коректни, а не тези в трудовата книжка?

Може да си изкарате справка за стажа от НОИ.

Иначе - НАП, ИТ. Не се сещам за друго.

Сигурна съм, затова и съм отворила темата.
Здравейте!
Изправена съм пред следния казус. 13 години работих при един и същ работодател. При напускане получих трудовата си книжка и установих, че данните вписани от първия ми работодател (различен от последния) не съответстват на действителните, а именно - бях назначена на 8-часов ТД, а в книжката е вписан 4-часов и съответно заплата наполовина.
Пазя си трудовия договор, но с фирмата няма шанс да се разберем и те доброволно да направят корекция. Какъв друг механизъм е възможен да отстрани грешката?