Услуга извън ЕС

13.07.2018, 15:16 590 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.07.2018, 15:16
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
българска фирма регистрирана по ДДС получава инвойс (за сваляне на картинка-тип графика) от фирма регистрирана в Хонг Конг.В нея не е начислен VAT. Трябва ли да  се състави протокол по чл.117 от ЗДДС и да се осчетоводи само с дневник за продажби? Основанието чл.82, ал.2-5 ли ще е?
Благодаря предварително!
#1 | 13.07.2018, 19:58
Публикации: 6283 / 1010
Здравейте,
Правилно сте се насочили. Като получател на услугата, данъчно задължено лице с място на дейност в България, съгласно чл. 21 мястото на изпълнение на доставката е тук и трябва да издадете протокол по чл. 117. Включвате го и в двата дневника.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове