За електронните магазини и декларирането им в НАП до 29 юни (допълнена)

19.03.2019, 17:37 99832 28
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 19.03.2019, 17:37
Публикации: 1948 / 1538
Администратор на сайта
Ако имате задължение да издавате касови бонове през фирмата, то тогава сте лице по чл. 3 и съответно за вас важи чл. 52м от наредбата, тоест трябва да подадете Приложение 33.
#21 | 15.04.2019, 11:45
Публикации: 42 / 2
Ако имате задължение да издавате касови бонове през фирмата, то тогава сте лице по чл. 3 и съответно за вас важи чл. 52м от наредбата, тоест трябва да подадете Приложение 33.

За Booking и аз съм на мнение за подаване на информация, независимо дали се правят плащания през сайта или не. Системата им много лесно позволява промяна от една опция към друга.
Колебанието ми е дали трябва да декларирам личен сайт на фирма, през който клиенти могат само да заявяват нощувки. Плащането се извършва  при получаване на услугата на място в обекта.
#22 | 18.04.2019, 16:01
Публикации: 2 / 0
Здравейте, и аз бих искала да разбера какво се случва, ако имаш онлайн магазин, в който продаваш само по банка и с ППП  - т.е. не пускаш КБ, не си регистриран в НАП по Приложение 33. В същото време обаче имаш и offline продажби (примерно участваш с продуктите си на някой базар или отваряш физически обект).

Това автоматично до какво води?? Трябва ли да се регистрираш в НАП, при положение, че не пускаш КБ през сайта? Продажбите ти с КБ (в offline обекта)  и тези в online магазина как се отчитат??

Извинявам се предварително, ако някъде вече е отговорено на такъв въпрос - не намерих.
#23 | 13.06.2019, 12:13
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Имам електронен магазин от няколко години и ползвах касов апарат. През м.март тази година (2019г.) бракувах касовият апарат, защото почти всички разплащания (95%) минаваха през куриерите, с които имам и договор за изплащане чрез ППП. Въпросът ми е - трябва ли да се регистрирам в НАП?
#24 | 30.06.2019, 23:07
Публикации: 6 / 0
29.06.2019 е събота, това означава ли че ако се подаде заявлението за регистрация на ел магазин на 01.07 ще сме в нарушение?
#25 | 03.07.2019, 10:03
Публикации: 235 / 21
В следващия месец от НАП ще направят контролни покупки от е-магазини, за да проверят дали се спазват данъчните изисквания, предупреждават от приходната агенция.

https://nap.bg/news?id=3984
#26 | 13.09.2019, 13:32
Публикации: 1 / 0
Здравейте. В началото на месеца са звъннали от НАП на колежка и са и казали, че до края на месеца трябва да си попълни данъчната декларация по чл. 50, Приложение 2, Статистически лист и разпечатка от транспортната фирма чрез която е пращала предмети с наложен платеж за няколко хиляди лева. Какво би могло да се случи, ако не го направи, защото по принцип задължителното изискване е да има оборот от 20 000 лв. според:

Задължение за регистрация при вътреобщностно придобиване (чл. 99 от ЗДДС).

На регистрация подлежи всяко данъчно незадължено юридическо лице и данъчно задължено лице, което не е регистрирано на друго основание и което извършва вътреобщностно придобиване (ВОП) на стоки, когато общата стойност на облагаемите вътреобщностни придобивания за текуща календарна година надвишава 20 000 лева.
#27 | 13.09.2019, 14:23
Публикации: 7068 / 1044
Какво общо има регистрацията по ДДС с декларацията по чл.50 (от ЗДДФЛ,  предполагам)?
Какво ще стане, ако не подадете - вижте санкциите в закона
#28 | 15.09.2019, 15:42
Публикации: 149 / 40
Здравейте,

Ако не го направи доброволно, при положение, че от НАП са я поканили - най-вероятно ще и направят ревизия за последните 6 години и на база информация от куриерските фирми ще и начислят данък за всяка година и лихви до момента, Отделно ще има глоба за неподадените декларации, но само за тези по които не е изтекла давност по ЗАНН.

От няколко години НАП има практика да проверява физическите лица, които извършват доставки с куриер и наложен платеж. Имат критерии за брой сделки и сума от търговията. Ако си ги декларира доброволно за последната година до 30 септември ще внесе данък с лихвите от 02.05 до момента на внасяне. Има едно становище на НАП относно третирането на коригиращите декларации. Не е лошо да се запознае с него - касае укриване на данъци и т.н.

Приятна почивка.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове