Трудов договор за един ден

25.06.2021, 12:11 1402 6

25.06.2021, 12:11
Публикации: 15 / 0
Колеги, за първи път се сблъсквам с назначаване на сервитьор само за един ден за едно събитие. Той работи по основен договор, ще поискам съгласия, осигурителен доход, работен график...въпросът ми е свързан по- скоро със самия договор. Една част от задължителните елементи не звучат адекватно, поставени в договор за един ден. Например- отпуск, предизвестието, което си дължат страните ..
Вие как бихте оформили едно такова трудово правоотношение, което ще е валидно само за ден?
Възможно ли е друго основание на трудовия договор? Например да го пусна по 111,67,71 уж на изпитателен срок и да го прекратя на следващия ден?
Все трябва да има някакъв легален начин да назначаваш такъв тип персонал за определено събитие за няколко часа. Какво ще ме посъветвате.
#1 | 25.06.2021, 12:18
Публикации: 668 / 83
Бих препоръчал договор със срок на изпитване.
И колкото да мразя граждански договори, когато става дума за 1 ден също е вариант, поне документите са по-малко.
#2 | 25.06.2021, 12:22
Публикации: 15 / 0
Наистина е грехота за 5-6 часа да сключваш трудов договор, но ме е страх от гражданските. А и незнайно защо имаме писмо от НАП, че сме под наблюдение и предстоят проверки.
#3 | 25.06.2021, 12:28
Публикации: 261 / 41
Когато имате работно време и работно място не може да става дума за граждански договор.
Не ми се е случвало договор за 1 ден, но може би срочет трудов договор е приличен вариант.
#4 | 25.06.2021, 12:36
Публикации: 9297 / 1557
И аз клоня към срочен ТД - с определен срок или по-скоро за определена работа (описвате събитието). Това за предизвестието и отпуските бих си го оставила "по шаблон". Ако не ме мързи, ще го изтрия и ще запиша "по всичко, неупоменато в този договор се прилагат минималните изисквания на КТ". Или нещо подобно
#5 | 25.06.2021, 12:40
Публикации: 15 / 0
Много благодаря на всички за включването. Тъй като събитието е в неработен ден, това означава автоматично извънреден труд нали?
#6 | 25.06.2021, 13:27
Публикации: 4366 / 719
Съвсем-съвсем теоретично срочният договор за 1 ден лесно може да прерасне в безсрочен, така че всички необходими реквизити не са излишни. Освен това отпуските и предизвестията и т.н. са задължителни елементи и няма какво да му мислите дали е адекватно или не.

За неработния ден и извънредния труд - мисля че в случая не би трябвало да е извънреден труд - нали има договори за работа през определени дни от месеца.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група