Обезщетение за безработица

05.12.2022, 12:48 641 5

05.12.2022, 12:48
Публикации: 1 / 0
Здравейте, на 17.02.20 год. Съм се регистрирала в бюрото по труда. Решението за отпускане на обезщетението е с дата 21.02.20г. считано от 17.02. Във фирмата в която работя предстоят съкращения , но работодателят е съгласен да ме води на работа до февруари за да мога пак да ползвам пълния размер на обезщетението, въпроса ми е на коя дата трябва да ме освободи за да мога пак да се регистрирам на борсата.
#1 | 05.12.2022, 13:06
Публикации: 8478 / 1363
Поне считано от 17.02.23.
Е, направете го поне няколко дни по-късно, за да не е съвсем нагласено :)
#2 | 06.12.2022, 08:33
Публикации: 1370 / 95
Здравейте, на 17.02.20 год. Съм се регистрирала в бюрото по труда. Решението за отпускане на обезщетението е с дата 21.02.20г. считано от 17.02. Във фирмата в която работя предстоят съкращения , но работодателят е съгласен да ме води на работа до февруари за да мога пак да ползвам пълния размер на обезщетението, въпроса ми е на коя дата трябва да ме освободи за да мога пак да се регистрирам на борсата.

Чудя им се на тези работодатели.
#3 | 06.12.2022, 10:16
Публикации: 11223 / 2002
Чудя им се на тези работодатели.

А не се ли чудиш като осигуряват хората на прага и дават пари под масата ?
#4 | 26.12.2022, 00:18
Публикации: 1 / 0
Здравейте и Честито Рождество!
Изчетох и КСО, и КТ и старата тема от 2019 и... съвсем се изгубих в материята! :)

Опитвам се да разбера дали има начин да поправя своя грешка:
последните 10-15 г съм осигурявана на макс. осиг. доход - без прекъсване;
от 03.10.22 съм на минимално ПОБ за 4 месеца - до 02.02.2023 (защото по чл. 325, ал.1, т.1)

Възможно ли е поне да минимизирам щетите за в близко бъдеще, ако сключа договор по чл. 68, ал.1, т.2, за ~45 дни, със заповед за прекратяване по чл. 325, ал. 1, т. 4?
И ако да - има ли значение дали по време на/преди/след изтичане на 4-месечното ПОБ?
Т.е. потенциална следваща регистрация в БТ/НОИ през 2023 вече да не е на мин. обезщетение.

Благодаря!
#5 | 26.12.2022, 00:50
Публикации: 8478 / 1363
Каквото и да правите, на каквото и основание да прекратят следващ трудов договор, преди 03.10.2026 г. няма как да ползвате друго обезщетение за безработица освен минималното.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група