Корекция на декларация 1 и 6

10.09.2019, 13:44 318089 439
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#420 | 10.09.2019, 13:44
Публикации: 6 / 0
delphine, marpan_64  Благодаря Ви, ще направя вариант с корекция и вариант със заличаване на marpan_64  и тогава ще посетя НАП. Ще питам на място кое ще  приемат за период от 2018 година. Реално проблем няма към настоящия момент никакъв за никого, но за в бъдеще незнам..., просто си открих грешка и искам да си я оправя, тъй като това са осигуровки в/у обезщетение, а не върху възнаграждение.
Хубав ден!

#421 | 10.09.2019, 14:03
Публикации: 5948 / 513
Ооооох аз кьоравата не съм видяла правилно годината. Заложих на 2019-та.
#422 | 19.09.2019, 16:55
Публикации: 92 / 1
До кога може да се подаде Д1 и Д6 коригиращи за м.7/19. Заплати изплатени м.7/19.
Опитвам се да подам днес, но ми отхвърля с причина - изтекъл срок за корекции 02.09.2019. Въпросът е, че болничния го получавам сега през м.09, и трябва да коригирам и Д1 и Д6. Как ще стане? Ако някой може да помогне, ще съм благодарна.
#423 | 19.09.2019, 18:28
Публикации: 9408 / 1603
Здравейте,
всъщност срок има за корекциите по електронен път. Ако сте пропуснали него ще подадете на място в НАП. След като има причина за това няма никакъв проблем да направите корекция на подадени вече данни.
#424 | 20.09.2019, 12:18
Публикации: 92 / 1
Здравейте,
всъщност срок има за корекциите по електронен път. Ако сте пропуснали него ще подадете на място в НАП. След като има причина за това няма никакъв проблем да направите корекция на подадени вече данни.
`
Благодаря! Справих се!
#425 | 14.10.2019, 15:09
Публикации: 74 / 0
Здравейте, имам късно представен болничен за минал месец. Получава се разлика в увеличение само за здравните осигуровки в приключения месец. Правя корекция на д1 и съответно д6 редовна само със сумата в увеличение. С какъв вид плащане и дата в т.18 подавам тази д6-със същите като на вече подадената за съответния месец или има някаква особеност? Благодаря!
#426 | 14.10.2019, 15:20
Публикации: 9408 / 1603
със същите като на вече подадената за съответния месец
:good:
#427 | 10.12.2019, 15:16
Публикации: 61 / 2
Мога ли да корегирам само декл.1 за м.02 и м.03 2019 по електронен път?И как да го направя?
#428 | 10.12.2019, 16:19
Публикации: 9408 / 1603
Какво точно коригирате в Д1?
#429 | 10.12.2019, 17:12
Публикации: 61 / 2
Какво точно коригирате в Д1
Работните дни.Лицето има болнични а декларацията е подадена за пълен раб.месец,
#430 | 10.12.2019, 17:27
Публикации: 5948 / 513
mirena_vk, ако лицето има болничен няма как да се промени само д.1. Какво става с д.6?
#431 | 17.12.2019, 15:31
Публикации: 168 / 6
Самоосигуряващо лице за м. 09 и 10 / 2019 г. подадена Д1 може ли сега да направи корекция за тези месеци.Благодаря предварително.
#432 | 17.12.2019, 15:42
Публикации: 5948 / 513
Самоосигуряващо лице за м. 09 и 10 / 2019 г. подадена Д1 може ли сега да направи корекция за тези месеци.Благодаря предварително.

Ако се налага корекция - да.
#433 | 07.05.2020, 17:28
Публикации: 66 / 0
Здравейте,
Подадени д1 и д6 на  25.04.2020 за мартенски заплати. Днес се разбират някои отсъствия и се налагат корекции. Родадох коригирящи данни, но ми връща отказ с изпуснат срок. Срокът за корекция ва д6 не е ли до края на май месец?
#434 | 08.05.2020, 09:57
Публикации: 9408 / 1603
Н-13
чл.9
(8) Декларация образец № 6, подадена от лицата по чл. 4, ал. 3, т. 1 или от осигурителна каса, може да се коригира до края на втория месец считано след месеца на възникване на задължението за подаване на декларацията. След този срок декларации се подават на хартиен носител или на електронен носител и хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите.

В старата Н-8 това положение е същото, считано от 01.01.2018 .

По-долу прилагам и едно писмо на НАП - вижте в него Пример 1 и текста преди този пример.

. Срокът за корекция на д6 не е ли до края на май месец?

Системата на НАП обаче отчита този срок именно по начина описан от Вас - че срокът / в случая / е до 30.04.2020. Доста колеги са споделяли такава причина за отказ и явно няма какво да се направи въпреки така цитираната нормативна уредба. И аз не разбирам защо данни за март не могат да се коригират май.
#435 | 08.05.2020, 10:55
Публикации: 5948 / 513
Не съм много сигурна, но ако на т.18 от д.6 е посочена дата 31.03, предполагам за това срока за корекция е 30.04.
#436 | 30.07.2020, 18:59
Публикации: 5 / 0
дравейте, имам грешка в данъка в Декл  6 и трябва да пусна корекция с намаление, но не мога да разбера  дали в новата коригираща декларация трябва  да посоча и другите осигуровки  или само новата по-малка сума на данъка.
#437 | 31.07.2020, 13:44
Публикации: 26 / 2
Здравейте,
по-долу копирах директно алинеите от  Наредба Н13 - в общи линии - първо трябва да проверите дали не е изтекъл срокът за корекция; освен коригираните, се посочват и всички останали данни; вероятно трябва да подадете Д1, за да се равнят:
(7)Декларация  образец  No  6  се  подава  с  код  за  корекция,  когато  се  намалява  размерът  на декларирано задължение. В този случай освен коригираните се попълват и всички останали данни от съответната колона на подадената преди това декларация. Не се коригират данните за месец и година,   код   или   наименование   на   задълженото   лице,   код   за   вид   плащане   и   дата   на изплащане/начисляване.
(8)Декларация образец No 6, подадена от лицата по чл. 4, ал. 3, т. 1 или от осигурителна каса, може да се коригира до края на втория месец считано след месеца на възникване на задължението за  подаване  на  декларацията.  След  този  срок  декларации  се  подават  на  хартиен  носител  или  на електронен носител и хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите.
 (9)Когато се коригира декларирано задължение по чл. 2, ал. 2, т. 2, се подават и декларации образец No 1, така че да се запази равенството по чл. 2, ал. 4.
 (10)Декларация образец No 6, подадена от лицата по чл. 4, ал. 3, т. 2, 4 и 5, може да се коригира до изтичане на срока за подаването й.След този срок декларации се подават на хартиен носител или на електронен носител и хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите.
#438 | 31.07.2020, 14:48
Публикации: 60 / 8
Здравейте,

декларация обр.6 за дължим ДДФЛ с код 8 не е обвързана с дължимите суми за осигуровки и с подаването на декларация обр.1. Ако не е изтекъл срокът за подаване, подавате с код корекция вярната сума само да данъка и отбелязвате че не обвързана с подаване на декларация обр.1.
#439 | 31.07.2020, 16:41
Публикации: 26 / 2
Да, извинявам се - прочела съм само "Д6", а всъщност е  "данъка в Д6".
Точно както г-жа Големанова е написала са верните стъпки.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове