Освобождаване чл.328, ал.1,т.3

15.02.2018, 10:50 33450 30

#20 | 15.02.2018, 10:50
Публикации: 254 / 17
Имам предвид точно това, че доста често срещано тълкуване е, че трябва да се прилага по аналогия ЗЗД.

Моето мнение за аналогия на закона е друго.

Обясних защо.

КТ не е случайна материя.

Регулацията на ТПО е кодифицирана тук.

Не виждам защо да се прилага общото гражданско законодателство, ако може да се приложи КТ
#21 | 15.02.2018, 11:06
Публикации: 9299 / 1559
Работните дни за месеца, за който е обезщетението умножение по дневното ви обезщетение 27,09 лв. Така всеки месец сумата е различна
Това не е вярно!!!
Правилното е:
Работните дни за месеца, за който е обезщетението умножение по дневното ви обезщетение 16,25 лв. Така всеки месец сумата е различна
#22 | 15.02.2018, 11:13
Публикации: 9299 / 1559
За мен "къде го пише" е много забавен въпрос.
За мен пък е съвсем логичен и уместен въпрос. Особено когато, както казвате:
Когато няма правна уредба,....
Дали в такъв случай ще се приложи аналогия с друг закон, дали ще се позовете на определени практики, не е от значение, но да твърдите, че вашето мнение /практика/ е всеобщо правило, ей това не мога да приема.
#23 | 15.02.2018, 11:40
Публикации: 254 / 17
Нещо не сте разбрали.

Твърдя, че моето мнение е ОБРАТНО на всеобщата практика.
#24 | 15.02.2018, 11:42
Публикации: 254 / 17
Това не е вярно!!!
Правилното е:
Работните дни за месеца, за който е обезщетението умножение по дневното ви обезщетение 16,25 лв. Така всеки месец сумата е различна

Да права сте.


Разбрах, че определеното е 27,06 лв.


Защото правя три нека едновременно.
#25 | 29.05.2018, 09:39
Публикации: 3 / 0
Здравейте! Моля за пояснение по следния въпрос, свързан със съкращавенато по т.3. Едномесечното обезщетение, ако работникът не си е намерил работа в едномесечен срок, задължително ли се начислява и изплаща от работодателя или само в случай, че работникът го поиска? Т.е. ако  работникът не иска да получи обезщетение, работодателят длъжен ли е да го начисли и да го впише във ведомостта? Извинете, ако въпросът ми не е поставен много професионално, но съм собственик на малка фирма и чувам различни неща от НОИ и от счетоводителя ми. Сетоводителят твърди, че обезщетението е задължително, в НОИ са казали на съкратения работник, че може и да не му се изплати обезщетение, ако не желае.
#26 | 29.05.2018, 09:45
Публикации: 9299 / 1559
Начислява се и се плаща САМО ако работникът си го поиска и представи доказателства, че този един месец е бил без работа или на по-нископлатена такава.
Учудва ме това, което са Ви казали от НОИ. Обикновено те пращат човека да си търси обезщетението...
Срокът, през който работникът може да си потърси обезщетението е три години.
#27 | 29.05.2018, 09:54
Публикации: 3 / 0
Благодаря ви за бързия отговор. И аз се учудих от щедростта на НОИ, честно казано :) Това, което пишете, значи ли, че Инспекцията по труда също няма да имат претенции, че не е начислено обезщетението, ако работникът не си го е поискал? Освен Кодексът на труда, въпросът с обезщетенията регламентиран ли е в друг нормативен акт?
#28 | 29.05.2018, 11:31
Публикации: 1302 / 183
Споделям личната си практика, без никакви претенции за неоспоримост.
Вие няма как да знаете дали освободеният работник е започнал работа или не, ако той не дойде при вас с трудовата си книжка.
Когато дойде и видите, че там няма записи помолете го да си подаде едно заявление за изплащане на обезщетението.
Така си "вързвате гащите".
ИТ няма как да претендира за нещо "непоискано."
Не съм търсила другаде текстове за обезщетенията, освен в КТ, мисля че там е написано достатъчно ясно.
Успех и късмет!  :good:
#29 | 29.05.2018, 16:13
Публикации: 3 / 0
Погрешка дублирах предния си пост и го изтривам.
#30 | 29.05.2018, 16:24
Публикации: 11934 / 2174
Вече са Ви отговорили съвсем коректно и точно.

Ето още един линк по въпроса :
обезщетение по чл.222 ал.1 КТ

Поиска ли го работникът по законоустановения ред - начислявате и изплащате. Това с казаното в НОИ го вярвам, защото  там са се нагледали на разни уговорки между работодател и работник за неплащане на обезщетението . Така работодателят си "спестява" и едни осигуровки , а работникът е на "пълна борса" .И ето ти вратичката , но не и  законосъобразността.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група