По тази логика ако фирмата раздава бонуси или реши да увеличи заплатите, аз отново няма да получа нищо, защото сме се "разбрали" за една сума  :hmmm:
За следващата пълна година ще се плати каквото се полага за този процент отгоре.

Имам повече от една година във фирмата, но нищо допълнително не съм получил. Освен под един процент добавка, заради инфлацията
Тази добавка се променя, с увеличаване стажа. Не е просто да кажа една сума допълнително към тази която искам. Затова е очаквано, според мен, да я получавам. Или да я обсъдим
Здравейте. Имам въпроси, свързани със добавката за стаж към заплатата(дтв за тспо) и се надявам тук някой да ми отговори. Първият въпрос е как се изчислява колко процента да бъде? В момента имам 6 години опит и 5.5% добавка. Вторият ми въпрос е защо реално не получавам нищо от тази добавка към заплатата ми и всичко се удържа? Ще обясня по-подробно - поискал съм от работодателя преди започване сума хххх. Всеки месец получавам тази сума, без добавката. Самата добавка е отразена във всеки фиш, който съм получавал като 5.5% от ххххлв. Значи ли това че тази добавка реално е само удръжка? Не е ли редно към уговорената сума да получавам и добавката за стаж? При започване на работа не сме обсъждали темата, но те търсеха изключително хора с опит в онзи момент и очаквах че знаят как да процедират в такива ситуации
Да разбирам ли че първият ден може да бъде петък, а вторият почивен да е в следващият понеделник?
Благодаря, ще се обърна. Нямам право да споделям данните от фиша с никого
Заплатата за месеца с използван болничен е редуцирана със съответните дни. Във фиша е отбелязана сумата. За следващия месец е нормална, тоест, тези два дни не са включени
Имали ли сте забавяне от над 2 месеца при изплащане на болничен от работодател? Преводът от нои пристигна след месец, но такъв от работодателя няма. Не съм предал болничният лист на работодателя, само съм пратил сканирана снимка веднага след получаване
А защо първо не го обсъдите с ръководството? Защо прибягвате до адвокат? Говорете с тях, ако не се съгласят, напуснете, толкова е просто  :smile1: . Адвокати, съдилища, протокване на дела с години и за какво..

Написал съм "в случай че не се съгласят" Няма да ми остане друг избор.
Но пък от друга страна, според форума, не трябва да ми пука или да се защитавам срещу несправедливостите!
Ако не е тайна, на колко си години? :)

Каква връзка има възрастта с въпроса ми? Ако съм млад да се пускам, ако съм стар - да се дърпам до последно ли?
Написал съм "ако фирмата откаже да промени решението си."  :wink1: Не ми остават опции за защита тогава
Здравейте. Във фирмата, в която работя, имаше реконструкция на екипа, в който работех. Наеха допълнително служители и направиха два екипа. Само че не ме преместиха в единия, а искат да работя едновременно във двата. Това се явява повече от двойно увеличение на задълженията ми. Просто го съобщиха, дори не лично. Аз не съм съгласен, защото това ще доведе до влошаване на резултатите ми, оттам критики и излишен стрес за мен. Имам ли основание в този случай да се свържа с адвокат по трудово право, в случай че фирмата откаже да преразгледа решението си?
Тоест, значи ли, че ако работодателят не е заличил трудовия договор, лицето не може да подпише друг трудов договор през този период?
В описания случай, като се абстрахираме от взаимоотношенията ви с работодателя, можете да не тръгвате на работа при него. В ТК не се попълва нищо, още повече, че тя си е у вас и не е попълвана, компенсация няма как да ви поиска.

Благодаря, а подобно заличаване е възможно само ако не е започната работа, нали? Дори при един работен ден се дължат осигуровки, заплата и трябва съгласие от работодателя за прекратяване...
Здравейте, извинявам се че използвам темата, но случаят ми е същият. Днес подписах трудов договор със 6 месечен изпитателен срок, не е уговорено в чия полза, със стартова дата другата седмица. Заплащането е минимално, но бях принуден от липсата на алтернативи. Вече имам оферта от друго място с доста по-добри условия и искам да я приема.
Прочетох, че според чл 63, ал3 ако работникът не постъпи на работа в уговореният срок, трудовото правоотношение се смята за невъзникнало и се извършва заличаване. Ще поговоря с работодателя, за да обясня каква е ситуацията, но се притеснявам да не откаже на база подписа ми и да не поиска компенсация.
Също така се интересувам вписва ли се нещо в трудовата книжка относно заличаването, тъй като тя е при мен?
За нотариуса - за какво точно да минавате през нотариус? Да заверите договора за наем ли? Не зная дали трябва.
По банков път е най-чисто и неоспоримо, стига страните да са съгласни.
Какви сметки делите?

Да, за заверка имах предвид. Но ако не е необходимо, тогава договор подписан от нас само ли е необходим?
Принципно няма проблем да сключите договор с наемателя, стига да няма проблем с неговия наемодател. Би било добре да имате документ за това съгласие между двамата (примерно клоуза в техния договор или допълнително съгласие), за да не стане проблем, някой ден да се скарат и да се извъртят. И да се окаже, че сте плащали наем на лице, което е нямало право да отдава под наем и т.н. За всеки случай.

През нотариуст трябва да минем, нали? На мен ми се иска да плащам по банков път.
И другият ми въпрос е за сметките - понеже ги делим има ли начин също по банков път да минават парите?
Здравейте, как да постъпя в следния случай - човек е наел апартамент и дава стаи от него. Договорът си е между него и собственика, като собственикът няма против други наематели, но не желае да прави нов договор. Има ли възможност да се сключи договор с наемателя, за да се осчетоводяват парите за наема?