Въпроси за Декларации Обр.1, 3 и 6

03.02.2017, 23:02 199281 808
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) този раздел.

#320 | 03.02.2017, 23:02
Публикации: 19 / 1
Има и такива случаи да.
#321 | 03.02.2017, 23:08
Публикации: 19 / 1
Лицата имат и трудов договор, при нас са на ГД и получават малки суми под МРЗ. С декалрация декларират колко е осиг доход при ТД
#322 | 06.02.2017, 10:17
Публикации: 5550 / 368
Лицата имат и трудов договор, при нас са на ГД и получават малки суми под МРЗ. С декалрация декларират колко е осиг доход при ТД

Трябва да имат осигуряване и по ГД, независимо, че е под МРЗ
#323 | 12.02.2017, 10:08
Публикации: 81 / 0
Здравейте, при попълване на Декларация 6 в графа ДОО кои фондове се включват-
1. Фонд ОЗМ,
2.  фонд Безработица
3. фонд Пенсии
4. фонд ТЗПБ

Влиза ли сумата на фонд ТЗПБ ?

Благодаря
#324 | 12.02.2017, 10:49
Публикации: 6716 / 986
Влиза и сумата на фонд ТЗПБ.
#325 | 13.02.2017, 15:35
Публикации: 2 / 0
Здравейте, хвала на всички, които отговарят компетентно тук! Имам нужда от съвет за следното: Като СОЛ подавам Декл. 1 за ноември 2016 в електронния портал на НАП, но без да искам маркирам квадратчето "Не е необходимо подаване на Декл. 1", вместо това за Декл. 6. Следствието е, че наредените суми не се разпределят както трябва и аз по този начин установявам, че има грешка чак през януари 2017, при което подавам Декл. 1 за ноември 2016 на 12.01.2017. Финансовата година обаче междувременно е приключила и макар в системата да пише, че декларацията е приета, преведените суми си висят. Може ли да се оправи тази каша, евентуално при годишното изравняване? Благодаря предварително!
#326 | 14.02.2017, 12:21
Публикации: 4 / 0
Здравейте, имам следния въпрос и се надявам някой да помогне. През 2016 г служител придобива инвалидна пенсия и при преизчисление на ДОД на годишна база резултата е за възстановяване. Няма други служители от които може да се намали общото задължение за намаляване на ДОД. В този случай как се подава декларация 6 за въпросното намаление.
#327 | 14.02.2017, 12:24
Публикации: 5823 / 500
Здравейте, имам следния въпрос и се надявам някой да помогне. През 2016 г служител придобива инвалидна пенсия и при преизчисление на ДОД на годишна база резултата е за възстановяване. Няма други служители от които може да се намали общото задължение за намаляване на ДОД. В този случай как се подава декларация 6 за въпросното намаление.

Издайте му служебна бележка и той да си подаде ГДД. За 2017 година имайте предвид това облекчение - чл.18 от ЗДДФЛ.
#328 | 14.02.2017, 12:25
Публикации: 5823 / 500
Предполагам, че под "инвалидна пенсия" имате предвид решение на ТЕЛК с 50 и над 50% неработоспособност?
#329 | 14.02.2017, 12:25
Публикации: 4 / 0
Служителя не е с прекратен договор и това е задължение на работодателя...
#330 | 14.02.2017, 12:26
Публикации: 4 / 0
Предполагам, че под "инвалидна пенсия" имате предвид решение на ТЕЛК с 50 и над 50% неработоспособност?
  да
#331 | 14.02.2017, 12:36
Публикации: 5823 / 500
И в конкретния случай след като няма от къде да прихваните надвнесената сума какво ще правите?
#332 | 14.02.2017, 12:38
Публикации: 9152 / 1555
Служителя не е с прекратен договор и това е задължение на работодателя...

Не чак такова, че дори и да не може да си го приспадне от бъдещи плащания да плати на служителя си този данък .
#333 | 14.02.2017, 12:40
Публикации: 4 / 0
Това е въпросът ми, лицето има право да му се изплати надвзетия данък!
#334 | 14.02.2017, 12:44
Публикации: 9152 / 1555
Това е въпросът ми, лицето има право да му се изплати надвзетия данък!

А идеята това да се случи е не работодателят да бъде ощетен. Да ги възстанови НАП, където са отишли тези надвнесени вноски.
#335 | 14.02.2017, 12:44
Публикации: 5823 / 500
(6) Когато определеният годишен размер на данъка е по-нисък от размера на авансово удържания данък, работодателят до 31 януари на следващата година възстановява разликата на лицето.
(7) (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) Възстановената сума по ал. 6 се прихваща от работодателя последователно от следващи вноски към държавния бюджет за данъци върху доходите от трудови правоотношения на лицето или на други лица.

След като няма други назначени на трудов договор ...
#336 | 14.02.2017, 12:47
Публикации: 5823 / 500
Изпадаме в излишно почесване на пръстите по клавиатурата - издавате служебна бележка, лицето си подава ГДД + решение на ТЕЛК в НАП и получава паричките по своята сметка.
#337 | 16.02.2017, 10:32
Публикации: 146 / 7
Здравейте,
попълва ли се кл. 29 на декл. обр. 1, при положение че кл. 30 е 0?

Преди години указанието беше:
Точки 29 и 30 се попълват само за лицата, работещи по трудови правоотношения, ако в т. 12.4 е попълнено "1" и лицето не попада в кръга на лицата по чл. 7, т. 1 - 3 от Закона за гарантираните вземания на работниците и служителите при несъстоятелност на работодателя.


Сега указанието е:
Точки 29 и 30 се попълват за лицата, работещи по трудови правоотношения.
#338 | 16.02.2017, 10:48
Публикации: 1526 / 167
Не виждам причина т.29 да не се попълва за лица по ТП.
Т.30 зависи от Закона за бюджета на Държавното обществено осигуряване за съответната година.
#339 | 16.02.2017, 14:06
Публикации: 146 / 7
Въпросът ми по-скоро е кл. 29 само с кл. 30 ли е обвързана и задължително ли е попълването на кл. 29, ако кл. 30 е нула. Какво се е променило от началото на 2015 г., когато е променен текста на указанието?
В момента тук са: 0 Потребители и 2 Гости
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове