И аз да се уверя,

Значи когато е издадена фактура от нотариус с ИН нищо че ДДС номера съдържа ЕГНто , не се включва в справката по чл.73.
Правилно ли разбрах?


Предполагам, че е БУЛСТАТ и ДДС номер, съдържащ ЕГН. Включвате го в справката по чл.73.
След 01.02.2003г. ли са се регистрирали по ЗДДС?
Защо се налага анулиране на КИ?

А на въпроса:
ЗДДС

Коригиране на фактурите и известията
Чл. 116. (1) Поправки и добавки във фактурите и известията към тях не се разрешават. Погрешно съставени или поправени документи се анулират и се издават нови.
(2) За погрешно съставени документи се смятат и издадените фактури и известия към тях, в които не е начислен данък, въпреки че е следвало да бъде начислен.
(3) За погрешно съставени документи се смятат и издадените фактури и известия към тях, в които е начислен данък, въпреки че не е следвало да бъде начислен.
(4) Когато погрешно съставени документи или поправени документи са отразени в отчетните регистри на доставчика или получателя, за анулирането се съставя и протокол - за всяка от страните, който съдържа:
1. основанието за анулирането;
2. номера и датата на документа, който се анулира;
3. номера и датата на издадения нов документ;
4. подпис на лицата, съставили протокола за всяка от страните.
(5) Всички екземпляри на анулираните документи се съхраняват при издателя, а отчитането им от доставчика и получателя се извършва по ред, определен с правилника за прилагане на закона.
Имайте предвид и този текст от ЗДДФЛ:
Чл. 38.
(8) С окончателен данък се облага брутната сума на облагаемите доходи от допълнително доброволно осигуряване, от доброволно здравно осигуряване и от застраховки "Живот", придобити на датата на:
1. обратно получаване на внесените суми за застраховки "Живот";
2. обратно получаване на внесените суми за доброволно здравно осигуряване, с изключение на случаите на възстановяване на разходи за здравно обслужване и предоставяне на здравни услуги и стоки на осигуреното лице при настъпване на предвидените в здравноосигурителните договори случаи;
3. получаване на внесените суми за допълнително доброволно осигуряване преди придобиване право на допълнителна пенсия;
4. прехвърляне на суми от индивидуална партида по партида на трето лице;
5. изменение на застрахователния договор, за който е ползвано облекчение по чл. 19, в договор, за който не може да се ползва посоченото облекчение;
6. усвояване на сумите по застрахователен договор за погасяване на заем, когато застраховка "Живот" се ползва за обезпечение на задължение на физическото лице.
(9) Не се облагат с окончателен данък доходите по ал. 8, съответстващи на частта от вноските/премиите, за които не е ползвано данъчно облекчение по реда на чл.19



Чл. 46.
(1) Ставката на данъка е 10 на сто за доходите по чл. 37 и чл. 38, ал. 5, 8, 10, 11, 12 и 13.
(2) Ставката на данъка е 7 на сто за доходите по чл. 38, ал. 8 в случаите на получаване на суми след изтичане срока на договора за застраховка "Живот", който е 15 или повече години.


Чл. 65
(7) Данъкът по чл. 46 за доходите по чл. 38, ал. 8 и 11 се удържа и внася от застрахователното/осигурителното дружество, когато то е местно лице, съответно от кооперацията, в срок до края на месеца, следващ тримесечието, през което доходът е придобит от физическото лице.
(8) Застрахователното/осигурителното дружество по ал. 7 установява частта на необлагаемите доходи по чл.38, ал. 9 въз основа на писмена декларация, предоставена от физическото лице - носител на задължението за данъка.
С настройката указана от marpan_64 ще отстраните проблема.  :thumbup:
Свържете се с фирмата, която поддържа софтуера, защото може да се наложи сваляне на лиценза. За целта си направете архив, ако това изисква програмата. След преинсталацията ще качите лиценза наново.
Този вариант:

ДО 400 лв
ДДС: 80 лв
Общо 480 лв
Формати на идентификационните ДДС номера във всяка държава членка на ЕС :

Испания   ESX9999999X    1 група от 9 знака

  Първият и последния знак може да бъде буквен или цифров; но не могат и двата да бъдат цифрови.

Като формат отговаря, проверете дали испанците не са дали номера, с който работят в Испания. Той е различен от ДДС номера, с който търгуват в ЕС.
Издава се продължение.
Да представи декларация, че до момента няма издавана трудова книжка.
premier7008, понеже имаш срок за решаване на казуса- посочи ни коя част от Правилника смяташ за незаконна, защото на пръв прочит не откривам такава. Пък да се включат и други колеги по конкретен текст.
Дайте му малко време да се появи.
Нищо няма да се изтрие. Ще получите възможност за корекции на вече въведени данни в срока за подаване.
Със "Сторниране" връщате отчета от статус "Успешно обработен" в статус "Нов/ Непроверен". Правите необходимите корекции, след което преминавате отново към операция "Приключване".
Вижте това разяснение:

Разяснение Изх. № 1158 от 14.07.2010 г. на НАП

Относно: Режим на Вътреобщностно Придобиване на Стоки


Във връзка с Ваше писмено запитване, заведено в деловодството на Дирекция "Обжалване и управление на из-пълнението" гр. … с вх. № г., изразявам принципно становище, съобразено с действащите разпоредби на Закона за да-нъка върху добавената стойност /ЗДДС/.

В запитването сте посочили, че регистрирано по ЗДДС лице купува стока от фирма, установена на територията на ЕС. Купувачът придобива собственост върху стоката на пристанище в ЕС, където осъществява и продажба на съ-щата стока на друга българска фирма. Стоката не се транспортира до България. Втората българска фирма я транспор-тира до страна членка на ЕС или до трета страна.

С оглед изложената фактическа обстановка поставяте следните въпроси:
   1. За първата българска фирма покупката на стока представлява ли ВОП?
   2. Продажбата на стока от първата на втората българска фирма подлежи ли облагане по ЗДДС или формира оборот за регистрация по ДДС в съответната европейска страна, в която се прехвърля собствеността на стоката?
   3. Когато втората българска фирма продава стоката на лице, установено в страна членка на ЕС налице ли е ВОД, респ. износ, когато продава стоката на лице установено в трета страна?
   4. Първата българска фирма трябва ли да притежава документ, че стоката е получена от крайния получател?

Според чл. 20 от Директива 2006/112/ЕО на Съвета от 28 ноември 2006 година относно общата система на данъка върху добавената стойност, "вътреобщностно придобиване на стоки" означава придобиването на право на разпореж-дане като собственик на движима материална вещ, изпратена или превозена до лицето, придобиващо стоките от или от името на продавача, или от лицето придобиващо стоките в държава членка, различна от тази, в която е започнало изпращането или превоза на стоките.
За България режимът на вътреобщностно придобиване /ВОП/ е въведен със ЗДДС /обн. ДВ бр. 63 от 04.08.2006 г./ и е в сила от 01.01.2007 г.. Този режим замества действащия до 31.12.2006 г. режим внос, в случаите при които транспортирането на стоките, предмет на доставка се осъществява между държави членки на ЕО и доставката е между лица, регистрирани за целите на ДДС в две различни държави членки. По този начин за всяка вътреобщностна достав-ка, отчетена в държавата членка, където е регистриран доставчикът, се отчита вътреобщностно придобиване в държа-вата членка, в която е регистриран получателят.
Условията за прилагане на режим ВОП, който е регламентиран с чл. 13, ал. 1 от ЗДДС са следните:
      -доставчикът да е данъчно задължено лице, което е регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка към датата на данъчното събитие;
      - предмет на вътреобщностното придобиване да е стока;
      - придобиването да е възмездно;
      - стоките да са транспортирани до територията на страната от територията на друга държава членка;
      - придобиващия да е данъчно задължено лице или данъчно незадължено юридическо лице.
Облагането на вътреобщностното придобиване е в зависимост от мястото на неговото изпълнение. Според чл. 62, ал. 1 от ЗДДС вътреобщностното придобиване е с място на изпълнение на територията на страната респ. подлежи на облагане в страната, когато стоките пристигат или превозът им завършва на територията на страната.
Когато стоките са транспортирани от или за сметка на доставчика или клиента до територията на друга държава членка, по силата на чл. 62, ал. 2 от закона вътреобщностното придобиване ще бъде с място на изпълнение на терито-рията на страната, ако лицето, което придобива стоките е регистрирано по ЗДДС и е осъществило придобиването им под идентификационен номер, издаден в страната. И в този случай облагането на стоките следва да се извърши в страната. Посочената алинея не се прилага, когато към датата на която данъкът за ВОП е станал изискуем в страната, лицето разполага с доказателства, че придобиването е облажено в държавата членка, където стоките са пристигнали или е завършил превозът им/чл. 62, ал. 3/.
Разпоредбите на чл. 62, ал. 2, 3 и 4 от ЗДДС, както и на чл. 41 от Директива 2006/112/ЕО на Съвета относно об-щата система на ДДС регламентират хипотеза, при която едно данъчно задължено лице е регистрирано за целите на ДДС в повече от една държава членка. В тези случаи лицето само избира под кой идентификационен номер да осъ-ществи придобиването на стоката. Напр., когато закупената от регистрирано за целите на ДДС лице в Германия стока се транспортира от Германия до Румъния и придобиващият е предоставил на доставчика си български идентификаци-онен номер, ако лицето не докаже, че вътреобщностното придобиване е обложено в Румъния, където стоките са прис-тигнали, придобиването ще е с място на изпълнение територията на страната, респ. ще се облага в страната.
Предвид посоченото в запитването Ви обстоятелство, че стоката няма да се транспортира до територията на Бъл-гария, считаме че и в трите описани хипотези не е налице вътреобщностно придобиване на стока по смисъла на чл. 13, ал. 1 от ЗДДС за регистрираните по ЗДДС лица.

За целите на облагането с ДДС от съществено значение е правилното определяне на мястото на изпълнение на доставката. С оглед разпоредбата на чл. 17 от ЗДДС, считаме че:
   1. При покупката на стока от регистрирано за целите на ДДС лице в държава членка на ЕО, за първата бъл-гарска фирма - регистриран по ЗДДС търговец "А" възниква доставка, която е с място на изпълнение територията на държавата членка на ЕО, където се намира стоката при прехвърляне на собствеността, ако между страните по сделката не е договорен превоз /чл. 17, ал. 1 ЗДДС/;
   2. Мястото на изпълнение при доставката на стока от регистриран по ЗДДС търговец "А" на регистриран или нерегистриран по ЗДДС търговец "Б" /втората българска фирма/ следва да се определи по правилата, регламенти-рани в ал. 1 на чл. 17 от закона, когато стоката не се превозва или в ал. 2 от с.чл., при договорен между страните по сделката транспорт на стоката. На основание чл. 86, ал. 3 от ЗДДС при извършване на доставки с място на изпълнение извън територията на страната не се начислява данък, но следва да имате предвид, че стойността на тези доставки формира оборотът за регистрация за целите на ДДС на търговец "А" в държавата членка на ЕО, където е мястото на изпълнение на доставката;
   3. По аналогичен начин следва да се определи мястото на изпълнение на доставката на стока от търговец "Б" на лице, установено в трета страна или в друга държава членка. Режимът на облагане в тези случаи е в зависимост от законодателството в областта на ДДС на държавата, където ще се извърши доставката.
Относно правната регламентация на вътреобщностните доставки и вътреобщностните придобивания на стоки, Изпълнителния директор на НАП е издал указания изх. № 24-00-27 от 24.01.2007 г. и изх. № 91-00-241 от 04.06.2009 г., които можете на намерите на интернет страницата на НАП - www.nap.bg.
Източник:
http://qwerty1/920-rejim-na-vop-na-stoki-koito-ne-se-transportirat-do-bg/
Да, направете точно така.  :thumbup:
Начислява се възнаграждение за сметка на работодател за първите 3 дни.
При Polya Boycheva новите данни не заменят предходните. А е подала първоначално с ел.подпис и би трябвало да има опцията "Коригираща декларация" на екран.
Данни за представляващия? Коя част не излиза - името, или ЕГН?