Право на борса

11.09.2018, 14:37 334559 428

#340 | 11.09.2018, 14:37
Публикации: 10 / 0
Извинявам се че отново ви пиша но ми казаха даже и три дни да съм работил на каквато сума съм осигурен върху нея ще ми се изчисли обещетението а като се върне 24 месеца на зад имам работени  последно  14 дни   и преди тия дни са    1 месец в Англия  и в България 1 година 2 месеца и 28 дни
#341 | 11.09.2018, 14:47
Публикации: 11932 / 2173
от линка в предния ми пост :
" Дневното парично обезщетение за безработица е в размер 60 на сто от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими вноски за фонд “Безработица” за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването..."

Това е и нищо друго извън тази законова постановка не е вярно. :smile1:

#342 | 28.09.2018, 21:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте,бях на борса с обещетение 9 месеца,от които ползвах само 3 и започнах работа,на която съм 2 години,но се налага да се махна заради проблеми в транспорта.Мисълта ми е мога ли да се върна на борсата с обещетение,преди да имам 3 години работа или поне останалите месеци от неизползваните 9 преди две години и по какъв член трябва да е приключен договора ми.Благодаря
#343 | 28.09.2018, 21:28
Публикации: 9297 / 1557
На останалите месеци нямате право, защото сте работили повече от 12 месеца.
Ще имате право на ново обезщетение - 4 месеца по 9 лв за работен ден (около 200 лв месечно). Ако след нова година променят минимума - може и малко повече. Няма значение по какъв начин ще се прекрати трудовия договор. Това е в сила 3 години от датата на отпускане на последното обезщетение
#344 | 30.09.2018, 19:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Въпросът ми е следния: при регистрация в Бюрото по труда във Франция има ли значение основанието, на което е прекратен трудовия договор в България, при положение, че във времето последно приключил, т.е. с по-късна дата  е договорът от работата във Франция?
#345 | 13.10.2018, 11:06
Публикации: 6 / 0
Здравейте! Имам следното запитване и ще бъда благодарна ако някой е запознат и ми отговори. Може ли лице, което го освидетелстват с пенсия по болест без право на работа да отиде на Борсата и да взима обезщетение за безработица спрямо стажа? Благодаря!
#346 | 13.10.2018, 13:39
Публикации: 1302 / 183
След като е без право на работа, значи лицето не е работило по ТД.
Ако не е имало ТД и осигуровки за сътветния риск няма как лицето да се класифицира като безработен.

Би могло, ако е бил по ТД, междувременно излиза ТЕЛК, в тази връзка е прекратен ТД, внасяни са осигуровки за съответния риск и отговаря на всички останали условия, да подаде документи в АЗ и след това в НОИ, но вероятността да получи обезщетение е минимална.
#347 | 14.10.2018, 00:08
Публикации: 6 / 0
Става въпрос за съпруга ми, който пострада много при катастрофа. Година и половина ползва болничен от ТЕЛК-а и сега му предстои да се пенсионира. Ще му се наложи да напусне работа, поради невъзможност да работи - счупени са му двата крака на по няколко места и възстановяването е много бавно, не могат да се сгънат. А работата, която ще напусне беше добре платена и иска да си използва борсата.... Затова се притеснява, ако е без право на работа дали ще може да си я ползва.
#348 | 14.10.2018, 13:27
Публикации: 1302 / 183
Да разбирам ли, че още не е напуснал и че ще бъде освободен на осн. чл. 325 (1) т. 9 или по чл. 327 (1) т. 1 от КТ?
Ако е така и ако са спазени условията на чл. чл. 54а (1) т. 2 и чл. 54б (3) от КСО би трябвало да може да ползва обезщетение за безработица.
#349 | 26.11.2018, 10:17
Публикации: 3 / 0
Здравейте.
Имам повече от 3 години и съм освободен по член 331 (4 заплати). Но преди 5 години ползвах обещетенията за безработица (9 месеца) . Сега не си спомням но имам вече книжка и не се регистрирах отново в НОИ като започвах работа (преди 4-5 години) и то два пъти. Тоест не съм ги уведомявал писмено като започнах работа. Това дали е фатално? Ако сега се регистрирам в Бюрото по труда ще получа ли нещо?

Мога ли да започна работа някъде другаде и след това ако вече ме съкратят да получа обещетенията?
#350 | 26.11.2018, 10:46
Публикации: 9297 / 1557
Имам повече от 3 години и съм освободен по член 331 (4 заплати). - при тези обстоятелства имате право на минимално обезщетение за безработица - 4 месеца по около 200 лв.

Мога ли да започна работа някъде другаде и след това ако вече ме съкратят да получа обещетенията? - по принцип може. Ако мислите да го правите, не се регистрирайте сега на борсата.
#351 | 26.11.2018, 15:30
Публикации: 37 / 8
Щом  решението на ТЕЛК, че няма право на работа и длъжността която заема в момента е невъзможно да бъде изпълнявана се получи от работодателя по служебен път, то съпругът Ви следва бъде освободен на осн. чл. 325, ал.1, т. 9  от КТ. Настоявайте преди това да използва пълният размер на полугаемият му платен годишен отпуск за целия педиод на неработоспособността, както и 30 дни неплатен отпуск, който се засича за трудов стаж. Всичко това ще доведе до увеличаване на неговия стаж, който в последствие би допринесъл за по-висок размер на получаваната пенсия за ИОЗ. Именно тези гореописани по-горе стъпки предприе мой член на семейството и получаваше обезщетение от НОИ за 12 месеца.
#352 | 26.11.2018, 21:08
Публикации: 3 / 0
Благодаря!
"Ако мислите да го правите, не се регистрирайте сега на борсата....", малко се обърках - аз имам 3 и половина години но ме освободиха миналата седмица с 4-те заплати в фирмата А,  вече съм безработен. Ако започна работа в друга фирма Б. примерно 1 месец от напускане в А, това че имам "дупка" има ли значение? И само трябва да се регистрирам при започване в Б в бюрото ли? Защото не съм ги уведомил че изобщо съм почвал работа в А.....
#353 | 26.11.2018, 21:42
Публикации: 9297 / 1557
"Дупката" няма значение, но ако е до 6 месеца /или ако има други "дупки", те да са под 6 месеца след от последните 18/.
Не трябва да се регистрирате след прекратяването по чл. 331. След като не сте регистрирани, не трябва да уведомяват никого, че започвате нова работа. Регистрирате се на борсата едва когато са Ви уволнил по" подходящ начин".

Напомням: зачестиха проверките на работодатели, направили подобни "услуги". Не, че това е много страшно, че но....
#354 | 27.11.2018, 18:55
Публикации: 3 / 0
Ok, благодаря. Днес бях в бюрото и човека там потвърди че ако те освободят по член 331 и се регистрираш в нои, получаваш 9 лева на ден или около 200 лева на месец, 4 месеца.

Не казвам че съм измамник, напуснах набързо, по скоро от фирмата не ми казаха за това и сега вече е късно защото няма как да се предпише заповед с задна дата и по друг член а и отношенията ни не са много добри.
#355 | 27.11.2018, 19:40
Публикации: 1302 / 183
От фирмата, в която сте бил назначен, не са длъжни да ви информират какво ще се случи след напускането ви.
Могат да го направят на добра воля и то, ако попитате.
Ако не проявите интерес, те нямат отношение към въпроса.

Що се отнася до "пренаписването" на заповедта по друг член, то определящият фактор са точно отношенията ви.  :smile1:
#356 | 14.01.2019, 23:05
Публикации: 2 / 0
 Здравейте, виждам тук доста компетентни отговори. Ще ви побеспокоя и аз с моя въпрос.  :blush:
 От април 2016 г. съм собственик-управител на ЕООД и съм самоосиг. се лице на 8 часа мин. заплата, през този период нямам преустановяване на дейността, плащам си пълните осигуровки. Обаче уча медицина и вече влизам в по-труден период, в който ще ми се наложи да спра дейността за известно време. Въпросът ми е относно обезщетение от борсата. Имам ли право на такова, ако имам какво ще е то и какви са условията за получаването му? Студенка съм, никога не съм ползвала услугите на борсата...не знам още каква информация е от значение, ще пиша, ако още нещо е нужно за конкретизиране на отговора ви.
 Предварително много ви благодаря!! :smile1:
#357 | 14.01.2019, 23:31
Публикации: 9297 / 1557
 съм самоосиг. се лице на 8 часа мин. заплата, през този период нямам преустановяване на дейността, плащам си пълните осигуровки.
Нямате право на обезщетение за безработица, защото като СОЛ не сте осигурена за този риск.

А това "СОЛ на 8 часа" е истински оксиморон.
#358 | 14.01.2019, 23:41
Публикации: 2 / 0
Благодаря за отговора! И за подчертаната моя грешка, намерих, прочетох и още нещо в счетоводството научих :) съжалявам, че ви "бръкнах в очите" :blush: . Всичко добро :smile1:
#359 | 06.02.2019, 13:11
Публикации: 8 / 0
Здравейте,
имах договор за извършване на определена работа, който бе прекратен на 01.02.2019 г. Ако се регистрирам в Агенцията по заетостта и на 12.02.2019 се отпиша поради намиране на работа /очаквам да  ми се обадят за нова работа/, дните от 01 до 12 февруари ще ми се платят ли?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група