Обезщетение на борсата 2018 г.

18.08.2020, 08:19 321398 602

#600 | 18.08.2020, 08:19
Публикации: 9298 / 1557
Брат ми е в предизвестие, след което ще започне работа от където да го освободят и да отиде на борса,
Не уточнявате от чия страна е предизвестието.  Ако е от работодателя, защо правите тези врътки?

колко време трябва да изкара на новата си работа?
Колкото повече, толкова по-добре :)
Теоритично /и по закон/ няма долна граница. Може и един ден. На практика от НОИ са много чувствителни към подобни нагласени ситуации и често правят проверки при договори под месец.
#601 | 26.08.2020, 23:34
Публикации: 1 / 0
Здравейте! След изтичане на 2-те години майчинство използвах натрупалият ми се полагаем отпуск в размер на 40 дни, в момента съм в неплатен. Работодателят все още не ми е изплатил сумата за тези 2 месеца. Оказа се, че дължи доста заплати и на колеги, които са били освободени в началото на тази година. Поради тези факти и това, че детето ми има здравословни проблеми, заради които не може да тръгне на ясла, искам да приключим взаимоотношенията си и да отида на борсата с по-високото обезщетение. Въпросите ми са следните:
1. Има ли смисъл да говоря с него за съкращение при все че законът ме пази и се изисква разрешение от Инспекцията по труда?
2. Мога ли в последният ден от неплатеният ми отпуск да подам молба за напускане по чл. 327 ал. 1. т. 2, поради забавеното плащане от негова страна? При положение, че в договорът ми няма определен срок за получаване на възнаграждението, има ли в законът определен такъв? В старият ми договор с друга фирма е упоменато до 10-то число. В този нищо не пише.
Кой от двата варианта е по-удачен за мен?
Благодаря предварително!
#602 | 02.09.2020, 07:36
Публикации: 6 / 0
 Не уточнявате от чия страна е предизвестието.  Ако е от работодателя, защо правите тези врътки

Не, не той сам напусна.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група