Здравейте колеги!
Да попитам - декларираме ли касова наличност на фирми регистрирани по чл.97а от ЗДДС? :hmmm:

Да.Няма значение вида регистрация по ЗДДС.
Здравейте, а при регистрацията по ДДС ползван ли е ДК?
Ако не, наистина няма основание да намалявате данъчния си кредит за месеца с ДДС-то по кредитното известие.
ППЗДДС
Отчетни регистри "дневник за покупките", "дневник за продажбите" и "регистър за вътреобщностните доставки на нови превозни средства" (Загл. изм. - ДВ, бр. 101 от 2006 г.)

Чл. 113. (1) Регистрираните лица водят задължително отчетните регистри по чл. 124, ал. 1 от закона: дневник за покупките и дневник за продажбите, съдържащи информацията за всички издадени и получени данъчни документи и отчети, които следва да бъдат издадени съгласно изискванията на закона или този правилник.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., в сила от 01.02.2011 г.) Регистрираните лица следва да изготвят регистъра по ал. 1 "Дневник за продажбите" по образец - приложение № 10, независимо от вида и формата на водене на счетоводството. Регистрираните лица на основание чл. 97а, 99 и чл. 100, ал. 2 от закона отразяват в дневника за продажбите единствено документите, издадени във връзка с извършените доставки на услуги по чл. 21, ал. 2 от закона с място на изпълнение на територията на друга държава членка, както и получените доставки на услуги, за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2, т. 3 от закона и извършените вътреобщностни придобивания с място на изпълнение на територията на страната.
Според мен няма да е данъчно признат разход. Данъкът е трябвало да се включи в цената на придобиване на стоките.
Скрит текст :
Няма особености във фактурата. Доставката е с място на изпълнение третата страна (чл.21, ал.2) и съответно не участва в оборота за регистрация по ЗДДС.
Не е ВОП.

от ЗДДС
Вътреобщностно придобиване
    Чл. 13. (1) Вътреобщностно придобиване е придобиването на правото на собственост върху стока, както и фактическото получаване на стока в случаите по чл. 6, ал. 2, която се изпраща или транспортира до територията на страната от територията на друга държава членка, когато доставчикът е данъчно задължено лице, което е регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка.
Вероятно оборотът Ви за курсовете е извън обхвата на нашия ЗДДС и не подлежите на регистрация по чл.96 дори да стигнете прага от 100 000.
Обаче за услугите, които сайтовете Ви предоставят е трябвало да направите друг вид регистрация - по чл.97а - още преди да получите първата.
Консултирайте се с експерт по ЗДДС.
А получавате ли някакви услуги от фирми/физически лица извън България?
ДЦК са дългови ценни книжа, дават право на лихва (купон) на датата на падежа. Акциите са носител на право за собственост. И двете са финансови активи, но се водят по различни сметки.
Иначе, ако ДЦК са купени с цел препродажба, а не доход от лихва - да, при продажбата се отчита текущ финансов разход или приход в зависимост от това на каква стойност са продадени.
Да, не мисля, че има текст, който освобождава втория работодател от това задължение.
Каква е тази застраховка към трудова медицина? Имате предвид обслужване от служба по трудова медицина ли?
Допълнителният договор при друг работодател ли е?
Имате ВОП, а ЗДДС казва, че транспортът и други съпътстващи разходи се включват в данъчната основа.

Данъчна основа при вътреобщностно придобиване

Чл. 64. (1) Данъчната основа при вътреобщностното придобиване се определя по реда на чл. 26.

Чл. 26. (1) Данъчна основа по смисъла на този закон е стойността, върху която се начислява или не се начислява данъкът в зависимост от това, дали доставката е облагаема, или освободена.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Данъчната основа се определя на базата на всичко, което включва възнаграждението, получено от или дължимо на доставчика във връзка с доставката, от получателя или от друго лице, определено в левове и стотинки, без данъка по този закон. Не се смятат за възнаграждение по доставка всякакви плащания на неустойки и лихви с обезщетителен характер.
(3) Данъчната основа по ал. 2 се увеличава със:

3. съпътстващите разходи, начислени от доставчика на получателя, като например комисиона, опаковане, транспорт, застраховка и други, пряко свързани с доставката;

и един отговор от одитор
Скрит текст :
Доставката е съпътстваща услуга за основната доставка, която е на консуматива (чл.128 от ЗДДС) и не се третира като самостоятелно основание за ДДС-регистрация.
До достигане на прага от 20 000 лв. за текущата година, не. Вижте чл.99 от ЗДДС.
В приложение 8 ще ги декларират докато ги продадат и всяка година ще е с една и съща стойност - цената на придобиване. Пак там се декларират и доходите от дивиденти, ако компанията изплаща такива.
Ако се продадат с печалба и на нерегулиран пазар, ще се подаде приложение 5 и ще са облагаем доход.
Не се облага, ако играта е организирана с лиценз. Вижте чл.13, ал.1, т.20 от ЗДДФЛ.
Ако желаете, можете да декларирате дохода в приложение 13 от ГДД.
Доставка на стоки или услуги, за която не е ползван данъчен кредит

Чл. 50. (1) (Предишен текст на чл. 50 - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) Освободена е доставката на стоки или услуги:
1. които са използвани изцяло за извършването на освободени доставки и на това основание не е било упражнено правото на приспадане на данъчен кредит по отношение на начисления данък при тяхното производство, придобиване или внос;
2. при производството, придобиването или вноса на които не е било налице право на приспадане на данъчен кредит на основание чл. 70.