Не, тези доходи вече са необлагаеми. Попадат в чл.13, ал.1, т.2 от ЗДДФЛ.
Направете договори. Фирма 1 наема фирма 3 за замерването. Фирма 3 наема фирма 2 като подизпълнител за същото.
Ами уточнете си го с доставчика.
По сметка 304 с приспадната отстъпка. Второто може да е по-лесния вариант, но изобщо не е съгласно СС 2.

Скрит текст :
Винаги досега съм тълкувала тази норма като написана в полза на работника, но наистина е формулирана неясно.
В тази стара тема има противоречие между публикуваните указания и резултата, който питащият е получил
https://kik-info.com/forum/index.php?topic=30820.0
Здравейте!
Във фирмата имаме работник с 27 години стаж на определена длъжност.  Същият се пенсионира и иска след няколко месеца да се върне на работа за сезона, но на друга длъжност. Трябва ли да му се признае стажа? Според ЧР чл. 12, ал. 2 от НСОРЗ се отнасял само за непрекъсната работа, т.е. тъй като има прекъсване не би трябвало да му се признае стажа. Правилно ли е ?

Един доста пресен отговор от сайта на МТСП

12.02.2025 ID:4820
Зачита ли се за трудов стаж за начисляване клас за прослужено време, ако се назначи работник, който в предишен период е работил в същото предприятие. Зачита ли се стажът за клас от предишния перод?

Съгласно чл.12, ал.2 НСОРЗ за придобит трудов стаж и професионален опит се зачита стажът, признат по реда на КТ за времето, през което работникът или служителят е работил и продължава да работи в предприятието, в т. ч. на различни работни места и длъжности.
Ремикс са длъжни да декларират изплатените доходи на физически лица и затова се появяват в данъчната Ви декларация, но такива инцидентни продажби на лично имущество са необлагаеми и  трябва да ги изтриете.
Ако имате желание, можете да попълните сумата в приложение 13, което е за необлагаеми доходи.
Чл. 13. (1) Не са облагаеми:

8. (изм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г., отм. - ДВ, бр. 105 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г., нова - ДВ, бр. 17 от 2022 г., в сила от 01.04.2022 г.) доходите от лихви по влогове в установени в държава - членка на Европейския съюз, или в друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство:
а) банки;
б) клонове на банки;
Според мен да и трябва да маркирате в група А на касовия апарат.

Доставка на финансови услуги

Чл. 46. (1) Освободена доставка е:

5. сделката, включително договарянето, свързана с дружествени дялове, акции или други ценни книжа и техни деривати, с изключение на управлението и отговорното пазене; това не се отнася за ценни книжа, установяващи права върху стоки или услуги извън посочените в този член;
Да.

Скрит текст :
А какво се е случило с временната разлика, по която е отчете актива? Има ли обратно проявление през 2024 г.?
А когато лицето е по ДУК и има командировъчни над 1000 лв. в коя справка следва да се декларира в чл. 73, ал. 1, или по ал. 6?

По ал.6, мисля. Защото в разясненията към справката към код 101 са включени и "правоотношения по договори за управление и контрол, включително с членовете на управителни и контролни органи на предприятия, извън случаите по чл. 37, ал. 1, т. 9 от ЗДДФЛ".
не. 1 ден е.
Чл. 38 от НПОС
(11) Ако през календарния месец лицето е било осигурено на различни основания, за осигурителен стаж се зачита не повече от един месец.
Използвам тази стара тема, като въпросът ми също е свързан с анулиране на протокол по чл.117, който е от минал период. Анулирането се налага, защото бяхме получили инвойс за наем без начисляване на ДДС и тогава доставчикът ни не се съобрази с нашето настояване, че за този тип услуга трябва да получим инвойс с начислен ДДС. Та си получихме инвойс, за който издадохме протокол по чл.117 и го декларирахме в двата дневника. Сега обаче получихме съобщение от същия доставчик, че ни издават кредитно известие на инвойса и ни пускат нов коректен с вкл.ДДС.
При това положение ние трябва да анулираме издадения тогава протокол, като го посочим в дневниците по ДДС в този месец с минусови стойности. Въпросът ми е - с какъв документ се анулира протокола по чл.117 - с протокол за анулиране, както е за фактурите ли?

Не се издава документ за анулирането на протокола. От ППЗДДС:
"В случаите на разваляне на доставка, за която данъкът е начислен с протокол, издаденият протокол по чл. 117, ал. 4 от закона се описва във файла "PRODAGBI.ТХТ" и "POКUPKI.ТХТ" на издателя, като в полетата, описващи стойности, се попълват стойности, равни по размер на съдържанието на съответните полета от оригиналния запис в дневника, но с противоположен знак."
Преценявате, че нямате право на ДК за получената услуга, така ли?
Да, можете да не начислявате счетоводна амортизация. НСС 4 дава избор

Начисляване и отчитане на амортизацията
6.1. Начисляването на амортизацията започва от месеца, следващ месеца, в който амортизируемият актив е придобит или въведен в употреба.
Съгласно чл.12, ал.1 доставките са с място на изпълнение извън България и не участват в оборота за регистрация. Та не знам какво е имала предвид госпожата  :smile1:
 
Какви услуги се предоставят? Къде в чл. 21 - 24 от ЗДДС попадате?