Вижте НВПО чл.9а.

Изчислението 22х7=154 не вярно.
Превръщат се нощните ч-ве в  дневни първо,т.е. 22х4х1.143=100.58
и 22х3=66, или общо 166.58 часа месечно са отработени.
А норматива 176, т.е. още 9.42 часа трябва да се отработят.
Не се разбира от въпроса за какво отговаря съответното лице, какво му е мястото в структурата на на фирмата, какво образование се изисква/ медицина, икономика, право.../, има ли подчинени или е начело на структурата.
Аз го възприех като ръководител, но може и да не е.
Не би ли трябвало да бъде от група 1342 Ръководители в зравеопазването ?
Отработено време - 7 или 3.5 часа.
КТ
"Почивки в работния ден
Чл. 151. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работното време на работника или служителя се прекъсва с една или няколко почивки. Работодателят осигурява на работника или служителя почивка за хранене, която не може да бъде по-малко от 30 минути.
(2) Почивките не се включват в работното време.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В производства с непрекъсваем процес на работа и в предприятия, в които се работи непрекъснато, работодателят осигурява на работника или служителя време за хранене през работното време."

В графика записвате номера на смяната за съответния календарен ден. Или ако смените не са 1-ва, 2-ра, 3-та, а са смяна А, смяна Б, смяна В, записвате съответната буква.
Вероятно са ви връчили заповед за проверка и в нея ще видите срока, който е определен.
Би трябвало да е един месец.
Здравейте, имам нужда от вашата помощ! Случаят е следният- майка ми е ЗП, но от м.01.2022г се пенсинира като заплати сумата от 6147,57лв и сега като подавам ГДД ми излиза прил. 10, в част 9 ред 4 колона 3 сумата се зареди автоматично, въпросът ми е на ред 4 и колона 4 каква сума трябва да посоча? Благодаря предварително!
В кол.4 на р.4 вписвате същата сума, която  се е заредила от  6147.57 лв.
За това копирах отговора:

"И защо държите промяната да е от 01.04. (събота), след като ще започне работа по новата длъжност едва след като му връчите справката за приетото уведомление?
Текстът "ДС влиза в сила от..." е излишен. В ДС има дата на сключване и дата, на която е започнал работа. "
Тридневния срок за уведомяване  е спазен, но не е достатъчно.

"И защо държите промяната да е от 01.04. (събота), след като ще започне работа по новата длъжност едва след като му връчите справката за приетото уведомление?
Текстът "ДС влиза в сила от..." е излишен. В ДС има дата на сключване и дата, на която е започнал работа. "
Несъмнено, подписал е Декларация по чл.7 ал.1 и ал.2 от ЗЗСл.
Ако е търговец, трябва да забрави за държавната служба.

Или да прекрати търговската дейност.
Ако не касае сигурността на данните, които изпращаме в НАП мисля, че не е коректно да ни натоварват с най-различни разходи за софтуер.
Никой ли не знае?😟
В НОИ има калкулатор за изчисляване на прогнозен размер на паричното обещетение за бременност и раждане до 410 дни, ако имате ПИК го използвайте.

През 21г. са ви изчислили по-малко обещетение и за това и са ви възстановили тия 2 лв.- до размера на предходното обещетение.
А в УП2 включвам дните до 13.03.2023г. или до 31.03.2023?
[/quote
До датата, която е посочена в УП-1.
13.03. е отминал нали не е подадено Заявление УП1?
djidja83   - Тоест издавам УП2 и с него отива в пенсионното? А в трудовата книжка нанасям всички преназначения и дотам.
Да това е.
djidja83   - Тоест издавам УП2 и с него отива в пенсионното? А в трудовата книжка нанасям всички преназначения и дотам.
Да това е.
Вие в момента подавате по чл.50 явно.
ммм приложение 1 в декларацията изтрих тези 450 лв и така я поддавам ..не мога да се занимавам с тъпотии ..писна ми

Тогава за 2022г. ще си подаде Д-я по чл.50 и ще ползва облечението, но ще има да ползва и за 2021г. още 450 лв.
Двоен пост, но получих писмен отговор където в сметките влиза извънредният труд. Тъжно е че по телефона ме разубеждаваха, а пък в официалният отговор пише коренно различно нещо. Все пак плюса за мен е, че сметките ми за това кога придобива 6те месеца бяха грешни и писмените им насоки бяха полезни.

Очевидно вече няма да приемам техни устни отговори по телефона   

Благодаря, че споделяте развоя на ситуацията! Ще бъде полезно и за останалите да знаем
официалното становище на НОИ и да го прилагаме.
Здравейте,
Имаме служител, който придобива 6те месеца осигурителен стаж по време на дните в болничен лист. Понеже има предходен стаж и 30ина часа извънреден труд исках да съм сигурен за датата, от която придобива 6те месеца и пуснах едно запитване към НОИ по официалният канал подписано с електронен подпис и прочие.

Получих обаждане с шокиращото за мен обяснение, че извънредните часове не се смятали към осигурителният стаж и не трябва да си ги превръщам в дни и да ги смятам към 6те месеца. Поисках си писмено становище и ще видя какви дивотии ще ми пишат там.

Вие как смятате, за мен няма основание да не се смята извънредният труд, то и затова в УП3 се записват за да се добавят към осигурителният стаж
От отговора , който са Ви дали разбирам, че за НОИ понятието "осигурителен стаж" не е еднозначно определено .
Като се чете нормативната уредба не се разбира, че осигурителен стаж за пенсия и за изплащане на обещетения са различни понятия.
Логичното е да се разбира че данните които изпращаме с Д1-  имат еднакво предназначение.
Ако в НПОС се изяснява само  осигурителния стаж за пенсия , та къде е изяснен осигурителния стаж за получаване на обещетения от НОИ.
Относно осигурителните вноски , които работодателя начислява за времето на полагене на извънреден труд, то те са в пълен размер / включително и  3,5% за общо заболяване и майчинство/.