Може би аз съм написала не добре каква ми е идеята.Д1 - сте в срок за подаване, Д6 - сте в срок за корекция. Тогава Д1 трябва да заличите и подадете нова редовна, а Д6 да коригирате.
До края на м.08 е срака за подаване на декларациите и за това не можете да ги коригирате, а трябва да подадете редовни декларации. С подаването на Д1 редовна се възприемат от системата последните подадени данни и за това не трябва да заличавате вече подадената Д1 , а само вече подадената Д6 / за да не се удвоят задълженията при следващото подаване/.
Явно сте в срок за подаване на Д1 и трябва да заличите първо Д6, а после да подадете редовни Д1 и Д6 с верните данни.
(2) ... Когато по силата на нормативен акт на Министерския съвет, колективен трудов договор или вътрешен акт на работодателя от определена дата са увеличени работните заплати, но работникът или служителят към тази дата или след нея е бил в платен отпуск, ...".

Според мен вашия работник нито към 17.08., нито след 17.08. е бил в отпуск и базата трябва да е юлската заплата без увеличение.
Но Nicolay посочва , че Д1 се подава с код 12.
И всъщност ако осигуровките не са през фирмата , то трябва кода  не е 12, а вид осигурен 90.
ЗДДФЛ "...Чл. 42. (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) ...
(2) (Доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) ... Месечната данъчна основа на самоосигуряващи се лица за доходи от трудови правоотношения по § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби се определя, като облагаемият доход по чл. 24, начислен за съответния месец, се намалява с авансово внесените чрез дружеството осигурителни вноски, които самоосигуряващото се лице е задължено да прави за своя сметка по реда на Кодекса за социално осигуряване и Закона за здравното осигуряване...."

Поради това изискване трябва да се намалят личните осигуровки на СОЛ от начислената сума  за личен труд за месеца. И ако сумата е 100 лв няма да има данак за месеца.
Според мен е задължителна -  КСО "...(3) (Обявена за противоконституционна по отношение на работещите пенсионери, включени в кръга на задължително осигурените лица по този законов текст с РКС № 5 от 2000 г. - ДВ, бр. 55 от 2000 г.) Задължително осигурени за инвалидност поради общо заболяване за старост и за смърт са:..."
Питането разбрах като  изясняване на вече упражнената дейност до момента , за която не е имало регистрация на самоосигуряване. Вероятно е продавала лични вещи. Нали въпреки това трябва да декларира и плати осигуровките и данък  до момента, преди да е регистрирала дейност и самоосигуряване.
Така е, написала съм осигуровки за пенсия а процента е за всички осигурителни рискове / големия процент/. По - скоро проблема е, че при достигане на оборот от 50 х.лв се налага регистрация по ДДС и има много неща които трябва да се съобразяват, включително и определяне на облагаемия оборот.За това трябва счетоводител.
Предварителната регистрация се състои само от име, фамилия и и-мейл.
Здравейте, имам следния казус:
Работя на трудов договор с пълно осигуряване и допълнително извършвам търговска дейност /онлайн продажби/ като физическо лице /не съм самоосигуряващ се, ЕТ, ЕООД/. Разбрах, че на сумата от онлайн продажби след приспадане на разходите трябва да се платят осигуровки. Как точно се изчисляват осигуровките за доплащане, колко са? В края на годината ли се изравнява или трябва авансово да се плаща?
Пример: 1200 брутно месечно възнаграждение по трудов договор и средно месечно 300 лв от продажби /след приспадане на разходите/.
За да плащате авансово трябва да имате регистрирана търговска дейност и да се регистрирате като самоосигуряващо се лице. "

Ако нямате такава регистрация годишно плащате осигуровки и данък с подаване на Годишна данъчна декларация до 30-ти април.
За доходите от трудово правоотношение работодателят удържа всичко необходимо по закон, а за търговската си дейност по онлайн продажбите трябва да формирате облагаем доход на база приходи и разходи и върху годишния облагаем доход внасяте осигуровки в размер на 23,3% за пенсия и 8% за Здравно осигуряване и върху остатъка 15% данък. Изчислете си по този начин сумите.
И аз , както  Pupeshche Ви препоръчвам да имате счетоводител.

Също ,  както в графа трудово възнаграждение се вписва брутната, а не нетната РЗ.
"...личен труд за стар период, пък не е плащан, пък декл.6 не е подавана, а сега на куп не може ли ? ..." : Подкрепям ви колега , първоначалния въпрос с отговор на
Nickolay    "Ако е взето решение  на ОС на 20-ти юли, че ще се изплати възнаграждение за личен труд, положен през периода до 30-ти юни, то в Д1 през юли не се включва този доход, а се подава в август, а Д6 до 25-то число на месеца, следващ месеца на плащане, или допускам грешка?"  е точен и нормативно съобразен и няма грешка.
Ако е взето решение  на ОС на 20-ти юли, че ще се изплати възнаграждение за личен труд, положен през периода до 30-ти юни, то в Д1 през юли не се включва този доход, а се подава в август, а Д6 до 25-то число на месеца, следващ месеца на плащане, или допускам грешка?
Уточнете дали възнаграждението за личен труд е изплатено на съдружник който е самоосигуряващо се лице или този съдружник не се самоосигурява в дружеството?
Случвало ми се е да има погрешно изчислено обещетиние от НОИ с голяма разлика в по-малко точно за майчинство.
Влезте в сайта на НОИ с ПИК на НОИ и вижте какви услуги предлагат.Има Справка за изчисляване на прогнозен размер на паричното обещетение за бременност и раждане,  още Справка за изплатени обещетиния от ДОО. Трябва да се изчисли точно, а не приблизително.Освен това размера на дневното обещетение не  може да бъде по-голям от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението,
"...Извън въпроса, теоретично, бих признал години и без никакъв трудов стаж по КТ, тъй като е казано "... и професионален опит". Професионален опит се набира и по други начини, освен по трудов договор. "
Подкрепям това мнение - може да е по извънтрудово провоотношение, като самоосигуряващо се лице.
Трудовия стаж е от 2013г.- 11 месеца и още 6г. и 3 месеца, прави
Всичко трудов стаж 7 години и 2 месеца.
"1. Кога осигурителния стаж е равен на трудовия стаж?"
За да са равни то трудовия стаж трябва да е 8 часа.

КСО
"...Осигурителен стаж (Загл. изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.)
Чл. 9.... Осигурителният стаж се изчислява в часове, дни, месеци и години. За осигурителен стаж се зачита:
1. (изм. и доп. - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г., изм. - ДВ, бр. 107 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г., доп. - ДВ, бр. 54 от 2015 г., в сила от 17.07.2015 г., доп. - ДВ, бр. 99 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г., изм. - ДВ, бр. 102 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) времето, през което лицата по чл. 4, ал. 1, т. 1 и ал. 10 са работили при пълното законоустановено за тях работно време, ако са внесени или дължими осигурителните вноски върху полученото, начисленото и неизплатеното, както и неначисленото възнаграждение, но не по-малко от минималния осигурителен доход по чл. 6, ал. 2, т. 3 за съответната професия; когато лицето е работило при непълно работно време, осигурителният стаж се зачита пропорционално на законоустановеното работно време;..."

Вслучая си изчислете осигурителния стаж с калкулатора. Трудовия стаж защо го изчислявате?
В случая  има пълен трудов стаж / тъй като работното време е повече от 4 часа/.