Като си подадете и Д6 с код корекция за същия месец юни 2019г.
Данните в Д6 да са намалени с начисленията за това лице.
" Ако имам ПИК, но не знам какъв е (мисля, че като навърших 18г. с родителите ми изкарахме персонален код за мен), мога ли да разбера какъв е и ако да как?"
https://nra.bg/search?searchText=%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD+%D0%9F%D0%98%D0%9A#
 "  вътрешен човек в НАП може да даде подобна информация, както и банков служител, ако получавате възнаграждение по банка."
Много вероятно.
НПОС
ЧЛ.38...
(11) Ако през календарния месец лицето е било осигурено на различни основания, за осигурителен стаж се зачита не повече от един месец.
Осигурителния доход. Пенсията се изчсилява от осигурителния доход.
 Освен това в ЗКПО

"...Непризнати разходи от липси и брак
Чл. 28. (1) Не се признават за данъчни цели счетоводните разходи от липси на дълготрайни и краткотрайни активи, с изключение на произтичащите от непреодолима сила.
(2) Не се признават за данъчни цели счетоводните разходи от липси и брак на материални запаси...."
са посочени само материалните запаси.
За брак на ДМА и ДНМА не записано нищо.
Като си оформите протокол за бракуване не би трябвало да има проблем.
Налага се да отидете лично до НАП, не може да се остави така.

Единственото спасение до не се плаща по ГД преди края на месеца ;)
За подаване на информацията - да, трябва да изтече. Но , ако договорът е вече прекратен, изплатен, удръжките направени или няма такива тези срокове с нищо не помагат на ситуацията.
Осигурителя следи сроковете.
Осигурителите представят периодично в НАП данни за осигурените лица /Обр.1, Обр.6 и т.нат..../,
но като срок в Н-13 е посочен 25-то число на месеца ,следващ месеца за който се отнасят данните.
Начална дата на тоя срок не е посочена, но е ясно ,че преди да изтече целия месец не могат да бъдат подадени данни от работодателите, тъй като и няма да бъдат приети от НАП.

Разбира се, че трябва да изтече целия календарен месец. И тогава разполагаме с необходимата информация къде и по какви договори е работено през месеца и може да се декларира.
По ГД би трябвало лицето да е задължително осигурено по чл.4 ал.3 т.6 от КСО

"6. (нова - ДВ, бр. 119 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) лицата, които полагат труд без трудово правоотношение, които са осигурени на друго основание през съответния месец, независимо от размера на полученото възнаграждение."
А в чл.54а
"Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването и които: ...

3. (изм. - ДВ, бр. 107 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г., доп. - ДВ, бр. 54 от 2015 г., в сила от 17.07.2015 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) не упражняват трудова дейност, за която подлежат на задължително осигуряване по този кодекс или по законодателството на друга държава, с изключение на лицата по чл. 114а, ал. 1 от Кодекса на труда."
"След като доставката трябва да се включи в стойноста на материалите, то правилно ли е предявена рекламацията, защото не мисля така. Остава и въпроса защо приемането на рекламацита е записано в отделна точка. Важно е да се изчисли единичната цена на материал А за следващите точки от задачата.
Благодаря предварително!"

Вие собственото си решение ли оспорвате?

Като искате да си го следите, дали е наличен може задбалансово да си го водите .
Цените за клиентите не се променят. Помощта е за заведенията.
Ако и НАП така тълкуват може.
Рисковано ми се струва при евентуална проверрка.
Но клиентите са платили повече за консумация, на тях няма как да се върне.
Имам майка, която роди на  29.02.2020. Сега трябва да попълни декларация по чл .53, съответно и заявление за отпуск. Стана ми чудно отпускът до коя дата трябва да го пусна. Предполагам, че до 01.03.2022 включително, но не знам дали няма някое указание за такива случаи. Не успях да намеря.
ДОПК
чл.22...(3) Срокът, който се брои по години, изтича на същото число и в същия месец на съответната година, а когато такова число няма - в края на съответния месец....
Отпуск до 28.02.2021г.
"...И тъй като не сме я подали, като няма как да се подаде преди 25.01..."
Срока за подаване е точно до  25-ти януари , а не след това.
В месец и за Обр.1 и за Обр.6 се пише месеца, за който се отнасят данните, разбирайте - месеца в в който е положен труда.
Според мен, както е предвидено в КТ  правото има работодателя да определи съответните длъжности, които да се включат в списъка, съобразено с отговорностите които имат .
Ако за същите длъжности, но при друга продължителност на работния ден се предвижда ненормирано работно време, то не би трябвало да има разлика.
Описано е подробно в чл.139а от КТ. Има изискване длъжността да е включена в Списък на работодателя и да не се нарушава 12 часовата междудневна почивка.
Друго не е посочено.
Вижте си за реда на Икономическата дейност и групата професии за този служител / колонката/, какъв е МОД. Може да сте дали неверен код на точки 12.1 или 12.2 или 12.3.