да аз прочетох тази статия, но понеже в нея става въпрос за бизнес среща с вечеря, а при мен си е "банкет с работниците" та затова попитах
моля само за потвърждение правилно ли разсъждавам:
имам ф-ра за дадена вечеря/банкет на служителите/.
В случая не ползвам ДДС и начислявам 10% данък
сч.ми записвания са:
609/401- обща сума с ДДС
401/501
606/459  - с 10% данък в/у сумата с ДДс
614/606
Правилно ли разсъждавам?
колеги,
попълвате ли кл.12-срок на договора при подаване на уведомл.по чл.62 при прекратяване на  срочен ТД и ако да коя дата се пише: датата която съм написала  по в ТД или датата до....... по последното допълнително споразумение?

оф
мн ти благодаря Таня
успокои ме
сега отивам да я подам
чета тук че е 1 година но дали правилно съм разбрала
моля за съвет как да постъпя
колеги,
каква е санкцията за неподадена год.декл.обр.6 през 2013 , отнасяща се за 2012г.?
незнам как е пропусната,но е факт че не е подадена
колеги,
коя дата пишете при прекратяване на ТД в кл.10 - датата на сключването на ТД или датата на последното ДС/в случая имам ДС с лицето/?
в последното уведомл. написах датата на последното ДС с лицето и ми я върнаха като некорерктна  :blink:
моето мнение е ,че се зачита за трудов стаж, но не и за осигурителен.
да да
нещо се обърках
 :blink:
аз пак да попитам по моя казус:
две декл.6 ли ще пускам м.май за ДОД?
много ти благодаря таня
и аз така мисля, но ми беше нужно и потвърждение :smile1:
да но управителя не иска да прави още преводи за м.04
фатално ли ще е да ги начислим май?
знам че не е редно но...........
моля за съвет
подала съм Д1 и 6 за м.04, но съм забравила да начисля на двама работника,които са освободени м.04 обезщетение за неполван отпуск за 2015г.
Въпроса ми е мога ли във ведомоста за м.05 да и начисля?
благодаря за насоките
здр.колеги
някой прави ли документите за НОИ при болничен с програмата от сайта на НОИ.
Въпроса ми е какво попълваме - Раздел 1-Опис на болничния и долу Приложение 15. Друго трябва ли?
И какво се носи на хартиен носител- само Описа?
благодаря ти Светла :smile1:
трябва да освободя работник. Последния му работен ден е 08,05,2015. Какво да напиша в заповедта за осв.- считано от 09,05,2015 -/което е неработен ден/.правилно ли е или да напише в заповедта считано от 11,05,2015?
не нищо по подробно не пише
и аз така ще направя - пропорционално
благодаря ви