ще пробвам
благодаря ви отново
аз работя с Омекс 2000 и досега не съм имала проблем с болничните
но със сигурност лицето има 6 месеца осигурителен стаж и то само при нас
съгласна съм с вас
 при вкарване на болничния в програмата обаче ми излезе съобщение че лицето няма право на обещетение по болест та затова се позамислих Защо?
здравейте колеги,
отдавна не съм имала болничен и малко се пообърках:
за право на обезщетение трябва лицето да има мин 6 месеца осигурителен стаж. Тези 6 месеца за какъв период назад ги следя? или става въпрос за последните 6 мес.
Имам лице което работи при нас от м.11.2014г. до момента, като преди това е работило пак при нас от 01,01,2013 до 31,07,2014г.
мн ти благодаря за съветите
ок
мн благодаря на всички
страхотни сте
и последно питане по този въпрос:
освобождаването ще е по чл.325 ал.1 т.4
да съгласна съм с теб Елена, но ние назначаваме даден работник за определен обект, после той отива на друг обект, ако се сключат и нови договори за СМР - го пращат на трети и т.н.Досега са правили следното:
когато изтече срока за който е назначен и има нови обекти  са сключвали ДС и са удължавали срока за известно време.И така
но аз мисля че не е мн редно така затова искам и вашото мнение
Моля за съвет:
строителна фирма, назначаваме предимно на срочни договори до определена дата.
Стария счетоводител е назначавал по чл.68,ал.1 т.1 от КТ и особождавал съответно по чл.325. Служителите се освобождават и преди изтичането на срока за който са назначени. Един служител напр. е назначаван за една и съща длъжност 5 пъти в годината и то само на срочни договори -чл.68 ал.1 т.1Това ли е най-правилния начин за назначаване в нашия случай или има и по добър.
в случая сме пропуснали това.Може ли да се подаде сега?
Въобще как да постъпя в случая?
Дайте ми съвет
простете но не разбирам,
кога ще да е бил подаден?
м.11,2013. навършва годините за пенсия; м.03,2014 излиза решението. До м.03,2014г. вкл.са му внасяни и ДОО и ЗО.От 04,2014 внасяме само ЗО-33,60.Тогава ли е трябвало да се подаде тазо ОкД5?
здравейте,
аз също имам СОЛ на патент - пенсионер,неговото решение излезе м.03,2014г. и от тогава му внасям само ЗО. Трябвало ли е да подавам ОкД5?
моля някой да ме упъти как да постъпя!
Здравейте колеги,
направила съм следната грешка: публикувах ГФО и всички останали документи в ТР, но по погрешка с моя ел.подпис, а не с този на управителя.Правя уточнение,че в Г2 съм написала данните на управителя не моите.Нямам и нотариално заверено пълномощно.
Какво да направя в случая?
Как да процедирам? Да изчакам отказ или има и друг вариант?
да мерси
четох една статия и нещо се обърках
да попитам:
физическо лице ,имащо фирма /ООД/ която не работи от една година -към момента плаща само ЗОВ-16,80 като безработен, всеки месец.Бил е СОЛ.Трябва ли да подава декл.по чл.50 за внесените ЗОВ или само нулева декл.по чл.92?
 :wink1:ок и аз така знам, но да попитам и по знаещи от мен
От 2015г. изплащаме аванс на работниците по банка.
Ще обясня ситуацията с пример:
на 24,02,2015 плащам аванс /отнася се за м.02/ -
на 10,03,2015 изплащам остатъка от РЗ за м.02,2015г.
Въпроса ми е подавам ли декл.1 и 6 за аванса или същите се подават за цялата сума на РЗ до 25,03,2015?