Въпроса е принципен... това е само пример...
и още:
Когато работата през дните на официалните празници е и извънреден труд, то съгласно чл. 262, ал. 1, т. 3 от Кодекса на труда се заплаща отделно и 100 на сто увеличение на основното трудово възнаграждение за отработеното време, освен ако между работника или служителя и работодателя не е уговорено по-голямо увеличение. В този случай за отработени 8 часа, при подневно отчитане на работното време и 8-часов работен ден, доколкото друго не е уговорено с колективен трудов договор или определено с вътрешните правила за работната заплата, за извънреден труд на официален празник на работника или на служителя ще се заплати, както следва:
1. Едно основно среднодневно трудово възнаграждение;
2. допълнително възнаграждение за работа на официален празник (100% от възнаграждението по т. 1);
3. допълнително възнаграждение за извънреден труд на официален празник (100% от възнаграждението по т. 1).
Емилия Александрова - Труд и право
 Слу­жи­тел с 8-ча­сов ра­бо­тен ден при под­нев­но от­чи­та­не на ра­бот­но­то вре­ме, с ос­нов­но ме­сеч­но въз­наг­раж­де­ние от 300 лв. и 15 % за про­дъл­жи­тел­на ра­бо­та през ме­сец, кой­то е бил с 21 ра­бот­ни дни е ра­бо­тил и из­вън­ред­но 8 ч. ка­то де­жу­рен по пред­п­ри­я­тие на официален празник. За ме­се­ца той ще по­лу­чи:

Ос­нов­но ме­сеч­но тру­до­во въз­наг­раж­де­ние                 300 лв.
За про­дъл­жи­тел­на ра­бо­та (300 лв. х 15 %)                  45 лв.
За ра­бо­та на офи­ци­а­лен праз­ник
(300 лв. : 21 дн.)                                                       14,28 лв.
Уве­ли­че­ние за ра­бо­та на офи­ци­а­лен праз­ник
(14,28 лв. х 100 %)                                                   14,28 лв.
Уве­ли­че­ние за из­вънр. труд на офиц. праз­ник
(14,28 лв. х 100 %)                                                   14,28 лв.

Брут­но тру­до­во въз­наг­раж­де­ние за ме­се­ца                 373,56 лв.
Къде греша???
Извънреден труд - 100% и съгл. чл.262.  – 100 %
Това не е ли едно и също?

съгл. чл.262.  – 100 %
Официален празник - двойна надница, съгл. чл.264.
Стават 300% т. е. надницата * 3 ???
Лично аз съм слагала един голям кръст / Х / и правя ново вписване.
Аз също мисля, че се изплаща само по основния ТД.
По желание на работодателя, може да изплатите и от допълнителния ТД /служителя надали ще ви се разсърди/.... :laugh:
За празнични дни коефициента е 3, а за извънреден труд 1.5 - при сумирано изчисляване на работното време и 1.75 - при 8 ч. работен ден.
При всяка промяна, /както в случая въвеждате СИРВ/ се отбелязва и в ПВТР.
   След като и изтича втората година, нищо не се подава. Просто и спират обезщетението за майчинство и тя се връща на работа.
Лично аз правя отчитане на тримесечие. Винаги гледам часовете да са равни или по-малко от нормата за месеца. Предварително правя графиците, засичам часовете и ги пращам по обектите. Спазват се и междудневните и междуседмични почивки.
От проверките от ИТ до сега не сам имала забележки по отношение на графиците.
"Грешно ли е днес да се регистрира ТД сключен на 17.12 а почва  работа от 01/02.01.2014"

Освен, че не е грешно е задължително. В тридневен срок от сключването ТД се регистрира в НАП. Уведомлението се връчва преди започването. Важното е да се спази тридневния срок от сключването, а започването може да е на 02.01.2014 г.


Здравейте колеги,
Имам нужда от малко помощ. Трябва ми образец на приемо-предавателен протокол за ободряващи напитки /чай, кафе, кола и др./, на лицата положили нощен труд.
Моля за съдействие.
Благодаря предварително.
Сключете граждански договор. Най-чиста работа.
Това което казвате е най-добрия вариант. След първата година, да ви назначат на фиктивен ТД. Мисля, че може и на 4 часа и така ще си получавате майчинството. Хубаво е обаче преди да свърши първата година 2-3 дни по-рано да ви назначат на ТД, за да нямате прекъсване. Но както казва savov1977, има време до догодина.
Най-чистият вариант е прекратяване на стария и сключване на нов по чл. 114 от КТ. Да подава се в НАП. Лично аз не правя график, но до сега не съм имала проблем при проверка от ИТ. В крайна сметка става въпрос за 5 дни месечно.  :thumbup:
Чл. 446 от ГПК гласи : " ( 1 ) Ако изпълнението е насочено върху трудовото възнаграждение или върху друго каквото и да е възнаграждение за труд, както и върху пенсия, чийто размер е над минималната работна заплата, може да се удържа само:
1. ако осъденото лице получава до 300 лв. месечно - една четвърт част, ако е без деца, и една пета, ако е с деца, които то издържа;
2. ако осъденото лице получава от 300 до 600 лв. месечно - една трета част, ако е без деца, и една четвърт, ако е с деца, които то издържа;
3. ако осъденото лице получава от 600 до 1200 лв. месечно - една втора част, ако е без деца, и една трета, ако е с деца, които то издържа;
4. ако осъденото лице получава над 1200 лв. месечно - горницата над 600 лв., ако е без деца, и горницата над 800 лв., ако е с деца, които то издържа.
(2) (Нова - ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 01.03.2008 г.) Месечното трудово възнаграждение по ал. 1 се определя, след като се приспаднатдължимите върху него данъци и задължителни осигурителни вноски.

(Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 01.03.2008 г.) Ограниченията по ал. 1 не се отнасят до задължения за издръжка В тези случаи присъдената сума за издръжка се удържа изцяло, а удръжките по ал. 1 за другите задължения на осъдения и за задължения издръжка за минало време се правят върху остатъка от всичките му доходи.
Правото на платен годишен отпуск е пропорционално на времето, признато за трудов стаж за съответната календарна година. Съгласно чл. 160, ал. 3 от Кодекса на труда, неплатеният отпуск до 30 работни дни в една календарна година се признава за трудов стаж, а над 30 работни дни - само ако това е предвидено в този кодекс, в друг закон или в акт на Министерския съвет.