Калкулатор: Майчинство (архивирана)

24.06.2013, 10:37 1420005 1429

#520 | 24.06.2013, 10:37
Публикации: 5 / 0
Благодаря Ви много за отговорите, така и ще направя, но след като подпиша договора разбира се. Добре е, че имаме към кого да задаваме въпросите си, защото българите не сме наясно с правата си. Още веднож огромно благодаря  :bow:
#521 | 24.06.2013, 10:42
Публикации: 214 / 5
Аз си мисля, че ако навреме се съобщи за бременността има вероятност да се разберете с шефа, отколкото да се крие доколкото е възможно.
Абе, има шефове и шефове!
Моят беше настроен да удължи един срочен договор, така си бяхме говорили, така бях казала и на служителката, но като разбра, че тя е бременна, си промени мнението!. "Не искам да се занимавам с бременни! Прекратявай я!" :blush:
#522 | 24.06.2013, 10:50
Публикации: 5 / 0
Абе, има шефове и шефове!
Моят беше настроен да удължи един срочен договор, така си бяхме говорили, така бях казала и на служителката, но като разбра, че тя е бременна, си промени мнението!. "Не искам да се занимавам с бременни! Прекратявай я!" :blush:
Фирмата е немска и на това разчитам, въпреки, че и те са малко хард, но нали уж са за пример с икономиката си..
#523 | 24.06.2013, 10:52
Публикации: 3326 / 256
Абе, има шефове и шефове!
Моят беше настроен да удължи един срочен договор, така си бяхме говорили, така бях казала и на служителката, но като разбра, че тя е бременна, си промени мнението!. "Не искам да се занимавам с бременни! Прекратявай я!" :blush:

То, че във всяко стадо има мърша е така. Но според мен е по правилно да се съобщи навреме, а не след като дойде време да си проличи и да я освободят защото е крила примерно. Ако седнат да поговорят винаги може да се стигне до решение. :)
Досега не ми се е случвало на мен да освободя майка, винаги са се разбирали примерно тя да си поеме здравните по време на болничните и майчинството, но да я оставят. Дори сега имам майка във фирма, която даже не работи, но са и направили услугата. Винаги има решение стига да имат желание :)
#524 | 24.06.2013, 11:04
Публикации: 379 / 33
При мен също е обратното - ако е в срок за изпитване бъдещата майка, изобщо не се колебаят за прекратяване - това са здравни осигуровки, после и 40 дни отпуск. Закрила докато детето стане на 3 години. За старите служителки се преживява, но с новите си е рисковано.

Радвам се да прочета, че има и други шефове.  :yes3:

#525 | 26.06.2013, 15:57
Публикации: 2 / 0
Бих искала да попитам : Какво значи "
.... Дори сега имам майка във фирма, която даже не работи, но са и направили услугата. Винаги има решение стига да имат желание :)
"
Нали затова са законите, затова ли ходим на работа "За да правим услуга на работаделите " - просто въпрос нищо лично!



#526 | 26.06.2013, 16:00
Публикации: 3326 / 256
Защото по закон работодателят можеще да я съкрати, както всички останали, защото фирмата се закри, но майката я оставиха да си вземе майчинството. Не виждам в случая какво лошо е направил работодателя за да му "правите услуга".
#527 | 26.06.2013, 16:35
Публикации: 2 / 0
Защото по закон работодателят можеще да я съкрати, както всички останали, защото фирмата се закри, но майката я оставиха да си вземе майчинството. Не виждам в случая какво лошо е направил работодателя за да му "правите услуга".

Защото явно това е от малкото изключения в такъв случай, а не от стадото - "като всички останали"  :hmmm:

И пак искам да кажа, нищо лично! Просто повечето работодатели, а и някои работници, гледат да сивеят някак
#528 | 26.06.2013, 16:42
Публикации: 3326 / 256
Досега не съм освобождавала майка. Всеки който е закривал фирмата и е имало майка в нея, са я оставяли докато си го вземе. Посочих "като всички останали" във фирмата, защото хората работят, а след като фирмата прекратява дейност тези хора нямат работа там, но за майката направиха изключение, но както казах и в по горен пост: във всяко стадо има мърша.
#529 | 26.06.2013, 16:44
Публикации: 5497 / 371
Досега не съм освобождавала майка. Всеки който е закривал фирмата и е имало майка в нея, са я оставяли докато си го вземе. Посочих "като всички останали" във фирмата, защото хората работят, а след като фирмата прекратява дейност тези хора нямат работа там, но за майката направиха изключение, но както казах и в по горен пост: във всяко стадо има мърша.

Разбрахме какво искаш да кажеш с предния пост :)))
#530 | 26.06.2013, 17:18
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам молба за помощ при изчисляване на бъдещото ми майчинство.До август 2012 г. бях по майчинство с първото си дете,което  се роди през май 2011г. От август 2012 се върнах на работа като съм била в отпуск по гледане на дете до 2г. само 2 месеца  -юни и юли 202 получавах обезщатение от Нои в размер на 240 лв..От август 2012 получавам обезщетение за отглеждане на дете до 2 г. в рамер на 120 лв към работната ми заплата.Въпроса е правилно ли съм попълнила въпросния калкулатор тъй като сумата, която е изчислена ми се струва много малка за доходите, които съм получавала.Благодаря ви. Това е  линка към статичната връзка http://www.kik-info.com/calculators/cache.php?id=b2d04879245bbeab6dd6e514421d88268015903
#531 | 26.06.2013, 17:45
Публикации: 5 / 0
Здравейте, имам въпрос за жена, на която й предстои да излезе в майчинство. Тя се осигурява на ТД, освен това има собствена фирма и там се осигурява понякога (тъй като фирмата е нещо като посредник и не винаги има работа, спира осигуряването когато няма работа и го продължава когато има работа и трябва да пусне фактура, чрез подаването на съответните декларации в НАП). В тази фирма като СОЛ има осигуровки за 6 месеца от 2012 и за 1 от 2013 година.
Въпросът ми е, за да се включат в изчисляването на обезщетението и осигуровките, внесени като СОЛ трябва ли да вземе втори болничен от въпросната фирма. Ако трябва да вземе и втори болничен ще трябва да се продължи пак дейността на фирмата, достатъчно ли ще бъде един ден в осигуряване за да излезе в болнични от фирмата, в която се осигурява като СОЛ? Благодаря на отзовалите се  :flowers:
#532 | 28.06.2013, 11:36
Публикации: 3 / 0
Не, не е така. Или социалната помощ за дете до 1г и то ако отговаряте на дохода, или помощта, като редовна студентка. Двете помощи не можете да вземате.

Здравейте, това означава ли, че ако сега запишете редовно обучение, но всъщия момент октомври излизам по майчинство и имам осигурителен стаж за обезщетение и ще получавам майчинство няма да мога да се възползвам от тази еднократна помощ като студент редовно обучение отглеждащ дете под 1 година.
И още един казус т.като съм СОЛ собственик на ЕООД като изляза по майчинство задължително ли е да прехвърлям фирмата или дялове от нея или мога да си остана едноличен собстеник, а да наема лице на трудов договор за да си продължи дейността на фирмата.
Предварително благодаря.
#533 | 28.06.2013, 11:41
Публикации: 3326 / 256
До изтичането на 410 дни не трябва да назначавате никой, който да Ви замества, като през това време не е хубаво да разписвате документи свързано с фирмата. След 410 дни трябва да имате назначен управител.
#534 | 28.06.2013, 11:45
Публикации: 3 / 0
До изтичането на 410 дни не трябва да назначавате никой, който да Ви замества, като през това време не е хубаво да разписвате документи свързано с фирмата. След 410 дни трябва да имате назначен управител.

Благодаря. А как стоят нещата с тази еднократна помощ за студент редовно обучение? И още нещо ако се замрази дейността на фирмата какво се случва с майчинството и съответно ако след като изляза по майчинство и съм на трудов договор към някаква фирма и подам молба за прекратяване на трудовото правоотношение отново какво се случва с майчинството?
#535 | 28.06.2013, 12:00
Публикации: 3326 / 256
И в двата случая ще получавате обезщетение до 410 дни. За майчинството трябва да сте или на ТД или да сте СОЛ с назначен управител.
#536 | 28.06.2013, 15:07
Публикации: 4 / 0
здравейте да попитам за предстоящо майчинство  основна заплата по два трудови договора по 4 часа - 1078,00 лв. и като самоосигуряващ се с доход 420,00 лв., не съм ползвала болнични .Термин 16.11.2013 г. В майчинство трябва да излеза някъде към 01.10.2013 г. Ако ползвам болнични  например м. септември как ще се отрази на чайчинските и какъв ще е доходът за майчиството през първата година Благодаря!


#537 | 28.06.2013, 15:08
Публикации: 6668 / 658
здравейте да попитам за предстоящо майчинство  основна заплата по два трудови договора по 4 часа - 1078,00 лв. и като самоосигуряващ се с доход 420,00 лв., не съм ползвала болнични .Термин 16.11.2013 г. В майчинство трябва да излеза някъде към 01.10.2013 г. Ако ползвам болнични  например м. септември как ще се отрази на чайчинските и какъв ще е доходът за майчиството през първата година Благодаря!




Няма да се отрази.
#538 | 28.06.2013, 15:35
Публикации: 5497 / 371
http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php

Тук може да сметнете колко майчинство ще получаване през първата година
#539 | 04.07.2013, 15:39
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
искам имам следният казус ,моля за съдействие :
За периода от 2010 - до август 2012 съм била майчинство ,
а след това от септември 2012-март 2013 съм била неплатена отпуска тук в Б-рия.
За периода на неплатената си отпуска съм била в чужбина(страна от ЕС) и съм работи на трудов договор със осигуровки.Сега отново съм бременна и  живот и здраве октомври  месец излизам отново майчинство и бих искала тези 6 месца работени в чужбина да ми се признаят като допълнителен доход за майчинството.За този допълнителен доход имам извадени документи от съответното министерство,че съм работила и имам внесени осигуровки.Тези 6 месеца в /-рия имам внесени само здравни осигуровки(дефакто  са ми нулеви месеци).
Въпросът ми е , възможно ли е да  ми се признае този доход като допълнителен трудов договор тук в Б-рия при изчисляването на майчинстовото?
При посещението ми в НОИ ми казаха,че непризнават доходи от чужбина,независимо ,че иам доказващи документи за това и ,че станата , в която съм работи е страна членка на ЕС.
А ДАЛИ Е НАИСТИНА ТАКА...........?Странно ми е,понеже в Б-рия можеш да работиш на повече от един трудов договор и ти се признава дохода,каква е разликата,че имам допълнителен доход от чужбина,след като имам внесени необходимите осигуровки.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група