Калкулатор: Майчинство (архивирана)

17.02.2011, 10:57 1419718 1429

#20 | 17.02.2011, 10:57
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта

Здравейте,

Да, точно така сме направили алгоритъма за изчисление в Калкулатора за обезщетение при Майчинство, защото такова е нормативното изискване.

За целите на изчисленията на дневното обезщетение стойностите, които се получават в "Сума БТВ" и "Сума НТВ", няма как да са просто сборове по колоните "Брутна Заплата" и "Нетна Заплата" за 18-те месеца от таблицата.
#21 | 15.03.2011, 16:49
Публикации: 1 / 0
А ако дааден месец не съм излизала в болничен как го отбелязваме- какво избирам в последната колонка (80, 90 или 100%)
#22 | 16.03.2011, 16:32
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Моля обърнетне внимание че и тази година за общо заболяване и майчинство процентът е 70%, а не 80 %  :smile1:
#23 | 30.03.2011, 00:42
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
А ако дааден месец не съм излизала в болничен как го отбелязваме- какво избирам в последната колонка (80, 90 или 100%)

Ако в даден месец НЕ сте била в болничен, то нищо не отбелязвате за болничен и нищо не избирате в колоната с процентите.
#24 | 30.03.2011, 01:19
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Здравейте,
Моля обърнетне внимание че и тази година за общо заболяване и майчинство процентът е 70%, а не 80 %  :smile1:


monovska,

Моля, не се изказвайте неподготвена, защото може да заблудите някой. Прегледайте си член Чл. 41 КСО. Съобразили сме всички нормативни проценти в калкулатора за майчинство.

Да, има и такъв процент 70% (който цитирате) свързан с болничните, но той НЕ се отнася за обезщетението от НОИ, което е целта на изчислението с калкулатора.

Проценът за обезщетението за майчинството от НОИ е 90%.
Проценът за обезщетението за общо заболяване от НОИ е 80%.
Проценът за дните от работодателя (А НЕ ОТ НОИ!) е 70%.
#25 | 30.03.2011, 11:05
Публикации: 7 / 0
Здравейте!Благодаря за чудесния калкулатор,но нещо май се пообърках,та имам няколко въпроса.
Вчера се пробвах да си изчисля колко ще ми бъде майчинството ,но не съм сигурна,че правилно въвеждам всички брутни,нетни и т.н неща, объркването ми идва там,където съм била в болничен за съответния месец.
Значи от страницата на Нои си взимам  осигурителния доход и го попълвам където трябва, но когато съм била в болничен за този месец имам 2 суми, събирам ли ги и сбора ли въвеждам за осигур. доход или? В този случай какво се води за брутна заплата,същото ли е като осиг. доход и ако не е каква сума пиша в брутна заплата?
В полето за болничните въвеждам сумата,която съм получила от Нои,нали така?А %отбелязвам ли?

Явно бъркам нещо,защото ми излиза нещо от сорта,че ако април и май си взема болничен/ а юни излизам в 45 дн преди раждане/ ще ми изплатят повече пари,отколкото ако за тези месеци съм на работа,което ми се струва малко невероятно.
#26 | 30.03.2011, 11:42
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Здравейте!Благодаря за чудесния калкулатор,но нещо май се пообърках,та имам няколко въпроса.
Вчера се пробвах да си изчисля колко ще ми бъде майчинството ,но не съм сигурна,че правилно въвеждам всички брутни,нетни и т.н неща, объркването ми идва там,където съм била в болничен за съответния месец.
Значи от страницата на Нои си взимам  осигурителния доход и го попълвам където трябва, но когато съм била в болничен за този месец имам 2 суми, събирам ли ги и сбора ли въвеждам за осигур. доход или? В този случай какво се води за брутна заплата,същото ли е като осиг. доход и ако не е каква сума пиша в брутна заплата?
В полето за болничните въвеждам сумата,която съм получила от Нои,нали така?А %отбелязвам ли?

Явно бъркам нещо,защото ми излиза нещо от сорта,че ако април и май си взема болничен/ а юни излизам в 45 дн преди раждане/ ще ми изплатят повече пари,отколкото ако за тези месеци съм на работа,което ми се струва малко невероятно.

Здравейте,

1)
В полето Брутна Заплата - пишете Бутната заплата и натискате бутона до него, за да ви изчисли Нетната заплата. (Тук може да запишете и осигурителния доход, без болничните, който виждате в сайта на НОИ.)
или
В полето Нетна Заплата - пишете получената си заплата по фиш, натиската бутона до него и калкулаторът ще ви изчисли Брутната заплата.

2)
В полето Болничен пишете сумата получена от НОИ по банкова ви сметка, избирате процетна в зависимост от случая. (Над калкулатора пише какво и кога се избира.)
или
В полето Болничен пишете Базата за болничен, която ще видите от сайта на НАП и избирате 100% - база за болничен.

Това са възможностите.

Възможно е, ако сте в болничен да получите по-голямо обезщетение в последствие за мачинство, защото когато сте на работа се взима предвид и нетната заплата, която понякога е по-малка от болничния, който ще получите от НОИ, ако сте в болничен.

Дайте и линк със статична връзка с конкретни данни, ако желаете да го проверим заедно.
#27 | 30.03.2011, 14:12
Публикации: 7 / 0
Благодаря,но пак нещо не ми е 100% ясно
Пробвах да кача линк,нещо не се получи,та сега ще въведа данните отново
Това,което пак не ми е ясно е:
1. За месеците ,в които не съм била в болничен всичко е ок, въвеждам брутната заплата и с бутончето се изчислява нетната и осиг.доход
2. Месец с болничен - в сайта на нои имам 2 суми, отгоре пише осиг. доход, събирам ги и двете и въвеждам цифрата в калкулатора на мястото за осиг.доход и с бутона отдолу се изчислява нетна и брутната заплата или ? Едната сума е обезщетението от работодателя за дните в болничен,които той плаща,нали така.И тях ли прибавям към осигур доход? И после в полето с болничен въвеждам получената сума от нои и избирам 100%
#28 | 30.03.2011, 14:31
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Благодаря,но пак нещо не ми е 100% ясно
ето линк  http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php



Кое не е ясно на 100%?  Просто спазете указанията от предходния ми пост и изчислете.

Това, което сте постнала, като линк не е статична връзка с Вашите изчисленията. Това е линк към калкулатор майчинство.
Разгледайте калкулатора по-подробно, след като направите изчисленията. Долу под него има статична връзка конкретно с Вашите изчисления.
#30 | 30.03.2011, 14:58
Публикации: 7 / 0
В графата "болничен" съм въвела сумата,получена от Нои.
В графа"осигл доход" въвеждам двете суми,взети пак от нои за осиг.доход и като натисна бутончето долу в дясно ми излизат суми за брутна и нетна заплата,това не съм сигурна дали е така.
Заплатата си получавам без фиш,така че незная за периода и с болнични каква точно е тя.От там идва объркването ми.
Благодаря Ви за времето,което отделяте.
#31 | 30.03.2011, 15:12
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Сега стана малко по-ясно какво питате. Но стана ясно, че и не четете указанията преди да попълвате. Отделно най-вероятно сте правили някакви събирания на суми и се е получило натрупване, както се вижда от статичната връзка.

За съжаление нямам достъп до персоналния Ви регистър в НОИ, за да видя каквото виждате и Вие. Но в общия случай за всеки месец се там се виждат осигурителен доход и сума за база болничен, които трябва просто да препишете в съответните колони на калкулатора, съгласно указанията над самия калкулатор абсолютно нищо не събирате. От линка пък става ясно (като сте посочили 80%), че сумите в колона Болнични са сумите на болничните, а не базата за тяхното изчисление от сайта на НОИ (така ли?). Защото, ако взимате тези суми от сайта на НОИ, то това е база болничен и трябва да маркирате 100%, а не 80%.

От поста Ви разбирам, че при Вас има три суми, а не две за конкретни месеци - така ли?

Но всичко това е описано много ясно и подробно над калкулатора, като е изчерпан и Вашия случай и аз няма да Ви напиша нещо по-различно тук. Препоръчвам преди да продължите с изчисленията, да си направите труда да прочете и спазите указанията над калкулатора. Единствено, ако виждате в сайта на НОИ три, а не две суми за конкретен месец, то трябва да се установи от какво са те. Но, ако са две сумите - то прочетете указанията над калкулатора, които напълно ще отговорят на Вашите въпроси.

Леко раждане!
#32 | 30.03.2011, 15:26
Публикации: 7 / 0
Благодаря.
Много ми е неудобно, че ви занимавам.
Значи в сайта на Нои в "Справка за соц.осигуряване"( от там си взимам данните за осиг. доход), там има 2 суми за съответния месец,в който съм в болничен.
А когато гледам страницата с изплатените обезщетения има сума на обезщетението и такава, от която е получено обезщетението.
Прочетох всичко,но се връщам пак,защото се почувствах някаква невежа,че все нещо не ми е ясно.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ за отделеното време.
#33 | 30.03.2011, 15:34
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Здравейте, няма нужда да се извинявате, всичко е наред и трябва да стигнем до точните данни.

Моля, изпратете ми таблицата Ви от НОИ на office@kik-info.com и ще ви дам линк с Вашите изчисления и как трябва да бъде попълнено.

Идеята на този калкулатор е с него да могат да се справят бъдещи майки несчетоводители. Затова много ще бъде полезно да разберем, ако нещо не става ясно при попълването му и ако се наложи, да променим калкулатора или указанията към него.


#34 | 30.03.2011, 15:57
Публикации: 7 / 0
Изпратих ви ги от личния си e-mail.
#35 | 31.03.2011, 14:06
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Ето ги сметките: http://www.kik-info.com/calculators/cache.php?id=a14479f529a895721bfcaa47a0ab032f2116970
Преписани са данните за осигурителен доход и базата за болничните от стравката, която изпратихте. Ако имате въпроси - пишете.
#36 | 31.03.2011, 14:50
Публикации: 7 / 0
Изключително много съм ви благодарна.Сега виждам,че съм била далеч от истината.
Страшно много ми помагате.
Имам последен въпрос - ако април и май съм в болничен - как да изчисля размера на болничните за съответните месеци?
#37 | 01.04.2011, 10:01
Публикации: 4 / 0
Много полезен калкулатор! Благодаря!  :thumbup:
Аз имам обаче 2 въпроса. Имам дете на 2 години и 2 месеца. Сега съм бременна с второ. Имам период, който обхваща част от платеното ми майчинство за първото дете, част от майчинството на 240 лв. и част от платения ми отпуск. Първият въпрос е - коя сума в коя колона да поставя, а вторият е - когато е второ дете, не се ли изчислява на база майчинството от пъвото при положение, че все още на съм отработила 18 месеца?  :(
#38 | 05.04.2011, 12:00
Публикации: 1 / 0
Бладодаря Ви за калкулатора, но според мен изчисляването на болничните не се получав. Моя конкретен въпрос е ако Брутната ми заплата за последните 18 месеца е 2150 лева и от май месец, до термина ми който е 02.12.2011 година изляза в болнични, възможно ли е това излизане в болнични да не се отразява на майчинството, което ще получа.

Предварително Ви благодаря за пояснението,
   
#39 | 16.04.2011, 21:32
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Възможно е, защото нетното възнаграждение, което участва при пресмятането се вдига при болничен, за някои изчисления.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група