Да, правилно. Не забравяй в забележка да запишеш дните в болнични, както са записани в самият болничен.
И платеният и неплатеният със стаж  се ползват в работни дни по календар. Ако за това изчисляване питате.
Само при напускане.
Не става ясно за кои документи питате. Вижте в НИИПОПДОО.
За отпуската по чл.164 в забележка записвате периода от................ до......... и като записвате какъв вид отпуск е бил. Посочвате само периода без осиг.доход.
Базата е м. Май. Прочетете чл.228 от КТ и чл.18 и чл.19 от НСОРЗ.
Да, за всяка нова длъжност може да се уговаря изпитателен срок
Ограничението до 6 месеца от ал.(1) не се премахва с текста на ал.(5), така че ограничението за обща продължителност на срока за изпитване трябва да се спази, а в дадения случай този срок е изчерпан по първата длъжност. Това е така поне според Коментарите на КТ на издателство "Сиби" и признавам, че разполагам с пето препработено и допълнено издание от 2001 г., но това е точно след промяната в КТ, с която се допълва член 70 с ал.(5). :thumbup:

Изпитателният срок е за ново назначен работник и за промяна на длъжността на стар работник. Така че напълно нормално си е да има изпитателен срок на лицето. Ако заема 10 различни длъжности в едно предприятие, 10 пъти ще бъде в изпитателен срок.
Когато лицето е работило по-малко от 8ч р.ден и в примера на питащия периода е един месец.
 В www.kik-info.com калкулаторите за осигурителен стаж са два. Единият е по действително работните дни за периода, другият е - като се приема за пълните отработени месеци по 21 р.дни.
Назначаваш друг управител или прокурист до 410-тия ден и нямаш грижи.. Естествено му плащаш и осигуровки, които при всички случаи ще са повече от осигуровките на самоосигуряващо се лице на минималния праг  ;D

Прокурист до 410 дни !?!?
Освободих вече работничката по чл.325 от 18,07,2011.Начислих 2 брутни работни заплати.Обаче в трудовата книжка как трябва да се опише за период 18,07,2011-18,09,2011 ли?

Това пък за какво? Има ли осигуровки та искате да пишете стаж за този период?
Не виждам причина, да бъде назначено лице на ТД.
Обяснете на въпросната госпожа и да си подаде молбата за такъв ТД или опитайте по чл.114 от КТ.
За всички осигурителни случай ли ще се осигуряваш? Защо не изчакаш да изтекат 410-те дни?
Извинете, че се включвам не по същество, но ми се прииска да кажа:

ДАМИИИИ!!! ПО-ЛЕКООО!!!    ................. (имате си БГ-МАМАТИ.bg все пак) :innocent:

Ние по-лека де  :smile1:
Имам пенсионер работил при нас на постоянен договор. След пенсиониране искат да го назначим на срочен договор. По кои член ок КТ да го назнача.
Ако работадателя иска да си спести осигуровките за негова сметка,може да го назначи и на гражданси договор!

Моля ???????? :swoon: Да НАЗНАЧИ на ГД !?!?  :innocent:За пореден път давате грешен отговор. :exclaim:
Грешен за теб tania_gan защо да не го назначи на градански договор,какъв е проблема? Човека е пенсионер,ако приеме този вариянт за работодателя е по добре, приспадате нормативно признати разходи от сумата на която са се договорили и се внася 10% авансов данък за сметка на лицето. Имаме доста такива случаи след пенсиониране на колеги,когато работодателя иска да ги задържи за определен период от време,...ако лицето желае да бъде и държи на трудов договор могат да се договорят с работодателя,но когато се сключва трудов договор независимо дали лицето е пенсионер или не то се осигурява за всички осигурителни случаи! Така,че айде моля Ви престанете да казвате "грешен" и "верен" отговор кой дава и кой не,за назначаване на лице за определена работа има много вариянти,а гражданския договор за ПЕНСИОНЕР не е толкова грешен вариянт!
Приятен ден на всички!

Не се гледа кое по-добре за работника и не е от значение дали е пенсионер или не е. Гледа се как трябва да е по закон, ако не искате да плащате твърди солени глоби.

Това че Вие правите така, не означава, че това е правилното. Бих Ви посъветвала, да оправите нещата, за да си нямате неприятности с ИТ.
Обезщетението ще й бъде като първото майчинство.

Благодаря.

Искам още да попитам: ако в случая описан по-горе, майката след първото майчинство се е върнала на работа за 6 месеца и след това излезе за втори път по майчинство, каква ще бъде базата й за изчисляване на обезщетението за второто майчинство; имам предвид с последните промени за осигурителен доход за 18 месеца назад - 6 месеца е работила, но за предходните, когато е била по майчинство, как стои въпроса с осигуровките.

Още веднъж благодаря предварително за помощта!

Важен е момента от който излиза във второто майчинство, за да бъде изчислено то на осиг. доход за първото. В деня в който излиза в отпуск за бременност и раждане трябва да бъде в отпуск по чл.164 за първото дете. Ако не е. Се взима нов период за изчисляване на обезщетението за второто майчинство.
Имаш отговор още на 11.07. Не плащаш ЗО за неплатеният отпуск по основният си ТД, ако работиш на вторият ТД.