Таня, виж какво намерих като случай (копирам го от одита):

"Преди 1 седмица правих такова УП-2 и УП-3 за лице работило по втори трудов договор за 2 часа, занесох ги в НОИ и ги провериха и приеха.. Същото лице е работило по основен договор на 8 часа. Касаеше се за период от 03,12,2008г. до 01,01,2009г. за УП-3 осиг.стаж 03,м. 07,дни/ календарни /. За УП-2 осиг.доход помесечно , а в години , месеци, дни искаха да се посочи пропорционално на 2 часа в календарни дни. Например за м.01,2009г. - 21 раб.дни х 2=42/8=5 раб. дни х 1,43 = 7 календарни дни , т.е. за м.01,2009г. - посочвам 7 календарни дни. Аз си играх като за всеки месец ги изчислих според броя на раб.дни - 20,21,22,23, но ми отговориха че можело да се приеме и на средно раб.дни 21"


Интересно, щом се пишат календарни дни за периода (дори за 2 часа), то защо са накарали колежката да преизчислява на база 2 часа и после да обръща с този коефициент 1.43?
Пак съм аз с УП2 2012... във връзка с точка (2) от пъвия ми пост -> ОБЩО може да не се пише долу. Интересно някой връщали ли са го заради неизписано ОБЩО?

Попитах и в офиса за часовете. За извънредния труд била тази колона, но нещо в така написаното УП от semiramida ме смущават, понеже в примера и не можах да ги видя тези часове споменати...

Не се пишат часове в УП-2, а календарни дни.

А новата колоната от 2012 година, която е за часовете за какво се използва? И правилно ли ги е въвела semiramida тези часове, в нейния пример?
Ето така трябва да изглежда предполагам - мисля, че се справих!
01.06.2010   30.06.2010   00   01   00   00   120,01 лв.
01.07.2010   12.07.2010   00   00   11   00     43,63 лв.
01.07.2011   31.07.2011   00   01   00   84   280,00 лв.
01.08.2011   31.08.2011   00   01   00   92   280,00 лв.
01.09.2011   30.09.2011   00   01   00   80   280,00 лв.
01.10.2011   31.10.2011   00   01   00   84   280,00 лв.
01.11.2011   30.11.2011   00   01    00   88   280,00 лв.
01.12.2011   31.12.2011   00   01   00   84   285,04 лв.
01.01.2012   31.01.2012   00   01   00   28   90,69 лв.
01.04.2012   30.04.2012   00   01   00   76   285,04 лв.
01.05.2012   31.05.2012   00   01   00   84   285,04 лв.
01.06.2012   30.06.2012   00   01   00   84   285,04 лв.
01.07.2012   31.07.2012   00   01   00   88   285,04 лв.
01.08.2012   31.07.2012   00   01   00   92   285,04 лв.
01.09.2012   30.09.2012   00   01   00   76   285,04 лв.
    ОБЩО:   01   02   11   1040   3649,61 лв.


Реших и УП- 3 да направя, нали се уча ;D, и в него ли така помесечно трябва да се описва стажа? Първо ще прочета указанията и пак ще питам ако има нещо неясно!!!

Два въпроса към dalila и Таня:
(1) На червения ред, не трябва ли да са 12 дни? Защото календарните дни от 01.07.2010 до 12.07.2010 са 12, а не 11... Изборойте ги на пръсти - 12 са. Може би, заблудата е дошла от пресмятането 12-01=11, но календарните дни не се смятат така.
(2) Тези часове долу в сбора в колоната за часове не се ли обръщат в дни, месеци, години, както са обърнати месеците в сбора за месеци?
 
Ясно, много благодоря Таня. Ще го имам предвид при следващия модул в сайта :-)
УП-то трябва да е помесечно! Не се сумират отделните периоди в УП-то!

Помесечно ли? Не беше ли годишно?
maikal, при този изказ пак се наложи да трия твои постове и пак ще слагам бан. Няма как.
Благодаря. Проверяваме въпроса. Ще пиша допълнително, ако открием нещо.
Здравейте, планирали сме я за Декември 2012, но нека първо публикуват официалните празници за 2013.
Честито колежки!

Думата “колега” вече официално си има и женски род, а именно “колежка”.  :thumbup:

http://www.bnews.bg/article-58682
Да, ако въведете правилно данните си. Прочетете упътването над него и ако имате въпроси пишете тук.
Привет! Благодаря за хубавите пожелания и картички! Много сте мили! Правите празника ми още по-хубав :)
 :)
Без да търся има или нЕма МУК, поради зачестилия ти неприемлив изказ във форума, мисля да ти дам частичен бан за забрана за публикуване за две седмици. Няма вариант тук да се превърне в махленска седянка.
И понеже виждам, че всичко сте си изяснили заключвам тема.
Таня, честит рожден ден! Да си здрава и много, много щастлива! Весел празник :)
Успех :-)

Виждам дублирали сте темата в другия подфорум. Ще преместя тази там и ще премахна другата.
Закон за счетоводството
Допълнителни разпоредби
§ 1. По смисъла на този закон:
....
7. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) "Специализирано счетоводно предприятие" е всяко лице, регистрирано по Търговския закон или по законодателството на друга държава - членка на Европейския съюз, или държава - страна по споразумението за Европейското икономическо пространство, в чийто предмет на дейност е включено организиране на счетоводно отчитане и съставяне на финансови отчети по реда на този закон.

Също така има критерии за управителя на ЕООД-то, който по закон ще трябва да подписва отчетите на клиентите, в качеството си на съставител (чл. 34 и чл. 35).

Ако сте колега, задавайте въпросите в счетоводния форум, ако не сте как ще ги съставяте тези отчети на клиентите Ви :hmmm:?
Привет и от мен! И слагам катинар на темата.

Здравейте, за момента няма такава възможност.
Честит Имен Ден, Неда!
Да си здрава и щастлива :)
и обичаните от теб хора, също!

Весел празник!
 :flowers: