До края на 2011 или най-късно в първите дни на 2012 ще са на сайта.
Миме, честит рожден ден и от мен на малки патерички!
Бъди здрава, щастлива и обичана :)
:-*
Здравейте, за сега няма такава опция.
Здавейте,
Плановете ни са до края на годината да актуализираме всички калкулатори с необходимите промени.
Честит Имен Ден, dalila!
Да си здрава, щастлива и все така отзивчива!
Много весел празник!
 :flower:

Честит Имен Ден и на всички други именици - Анна, Ана, Ани, Аника, Аница, Анче, Анушка, Анита, Анелия, Анета, Анабел, Яна :)
има вероятност да започна работа като преводач за фирма от ЕС (конкретно Словения). От там ми изпратиха документи за издаване на tax number. Но, следва ли да правя регистрация по ЗДДС в БГ, нова фирма и т.н.т. ако от фирмата правят всички необходими удръжки съгласно тяхното законодателство и след това ми издадат необходимия документ, че вноските са направени там.
При този вариант какви документи следва да подавам аз - само в края на годината или ...
Реално работата ще е дистанционна, т.е. ще си работя вкъщи.
Моля за съвет!


Ако искате да Ви помогнем прикачете бланката за tax number, която са Ви изпратили от Словения. По какъв договор ще работите със словенската фирма?

Между България и Словения има спогодба и в зависимост от договора Ви, Вие може да се освободите от облагане с данъци там.  Въпрос е на предоставяне на необходимите документи от Ваша страна там.

Ето тук е прикачена спогодбата между двете страни СИДДО между България и Словения

Като физическо лице в България подавате годишна данъчна декларация за доходите си от България и чужбина.
Спогодба Между Република България и Република Словения за Избягване на Двойното Данъчно Облагане и Предотвратя-ване Отклонението от Облагане с Данъци на Дохода и Иму-ществото
Ратифицирана със Закон, Приет от 39-То НС На 18.02.2004 Г. - ДВ, Бр. 16 От 27.02.2004 Г.,   
 Обн., ДВ, бр. 60 от 9.07.2004 Г., в Сила от 4.05.2004 Г.
Мда, до тук резултатите от АНКЕТАТА са красноречиви. Не ставаме за агенти и въобще не приемаме идеята присърце. Но за това пък ще има обучения от ДАНС.

Някой от вас ще ходи ли в София? Да се видим там...

Ще се дегизираме и да видим дали ще се разпознаем? :to_keep_order:
Не ставаш за агент nean :triniti:... лоша работа  ;D
Нямаш избор - кандидатствай пак с преработени, като разшириш критериите :)
 
Благодаря, Таня :)

Във връзка с Калкулатора за майчинство от сайта имам едно въпросче за потвърждаване ... тоест паричното обезщетение за отглеждане на малко дете от една до две години остава 240 лева, нали?
nean, коя е датата на този отказ?

 :vinsent: Що така бе ДАНС, приласти ме, па ме остави :'(
... Доставчикът вече е отчел непризнатата фактура и няма как да я анулира по друг начин, освен с кредитното известие.

Има как, чл. 116 ЗДДС и издаване на протокол за анулирана фактура по чл. 116 (4).

 :hi:
Чакай, да видим с покупките какво става, да не се окаже, че ще плаща например на гуугъл Ирландия :)
За касовият апарат  –  ако получавате сумите по продажбите само по банков път, то няма нужда от него.

За КЗЛД – питайте, ако нещо не е ясно макар да не точно в моя фокус, ще проверя в офиса и ще помогна.

За евентуална задължителна регистрацията по ДДС, има още малко въпросителни и ще се опитам, да ги задам на несчетоводен език, да ме прощават колегите, които четат това  :smile1:

В дейността си ще използвате ли услуги от чужди фирми? Например ще се налага ли да заплатите на чужда фирма за някаква услуга?  Тоест въпросът сега е дали Вашата фирма ще плаща към чужбина някому нещо и какво, доколкото конфиденциалността позволява? Клиенти от България няма да имате и ще имате само един клиент - американска фирма, с която ще имате договор и ще издавате фактури на нея. Така ли?

Щом сама сте стигнала до тук, важно е да имате предвид, че мястото на изпълнение на услугата, съгласно ЗДДС не е равно автоматично на мястото на извършването на услугата, така че правилно сте се ориентирали да оставите нещата в ръцете на счетоводител, относно ЗДДС. Мисля даже, че е моментът е дошъл независимо, че другите регистрации по фирмата Ви не са готови напълно.
Видяхте ли, че има нова форма на доклада за съмнителна информация?

Не, мерси че сподели  :thumbup: :thumbup:
Моля те, дай линк и повече инфо от кога е, че не мога да се ориентирам в сайта на ДАНС.
Ако, успеят да договорят с Банките за разплащателната сметка, по която се превежда заплатата да няма:
 - такса откриване
 - такса закриване
 - такси за обслужване
 - такси за теглене на пари от същата сметка

то аз съм ЗА това заплатите задължително да се превеждат по банков път във всички населени места, където има банков клон или банкомат.

 :hi:

Здравейте,

По въпросите за регистрациите:

В НАП – като самоосигуряващо се лице при започване на дейността в 7-дневен срок.

В КЗЛД  – за лични данни, ако ще обработвате лични данни, то да - трябва. Пишете за пол, възраст, лични данни има ли? Вижте и сайта на Комисията, много добре е обяснено.

В Инспекция по труда  – мисля беше само, ако имате назначени на трудов договор във фирмата.

В общината – за тази дейност, която сте описали няма изискване за първоначална регистрация. Ако например купувате офис, автомобил тогава подавате декларация в общината.

По ДДС  – колкото и конфиденциално да е положението с договора, поне дали Вашият клиент е от държава членка на Европейски съюз или извън него трябва да знаем, за да Ви кажем трябва ли регистрация и каква  :smile1:

Задайте въпросите си във форума, ако желаете. Темите не са място за размяна на имейли и телефони.

Заключвам темата.

Щирлиц
(между другото, къде мога да изтрия логото си "imida")?

От профила можеш да си смениш екранното име, но да не разводняваме темата. Мини в първия раздел за форума или ела в говорилнята.