Трудно се намират пенсионери, които да си знаят актуалната "пенсия без добавките към тях" :)

А защо без добавките?
Въобще не трябва да го приемате, а служителят трябва да го върне на доктора, за да го анулира.
Ако служителят е освободен на 24.03. то от този ден вече не ви е служител и нямате задължения по отношение на новоиздадени болнични след тази дата... освен в някои частни случаи, какъвто вашият случай не изглежда да е :)
Предизвестието е връчено и (документирано) получено преди болничния ли? Ако да, мисля, че ТД се прекратява с изтичане на предизвестието (335 ал. 2 т. 1). Нямало е пречка заповедта за освобождаване да се издаде и връчи веднага след приемането на предизвестието.
Ако в ТД пише: основна заплата - ... лв (и основната заплата е не по-малка от минималната за страната), ДТВ за стаж и професионален опит - ... лв, и двете страни са се подписали под това -  от юридическа гледна точка е ОК.
Ами то МРЗ 1077 лв си е още от 01.01.2025, не знам защо се обвързва със закона за бюджета.
Зачетох се пак в КТ. В ТД трябва да е уговорено "мястото на работа". През една алинея надолу пише, че "за място на работата се смята седалището на предприятието, с което е сключен трудовият договор, доколкото друго не е уговорено или не следва от характера на работата".

В края на КТ пък пише, че "Работно място" е помещение, цех, стая, нахождение на машина, съоръжение или друго подобно териториално определено място в предприятието, където работникът или служителят по указание на работодателя полага труда си в изпълнение на задълженията по трудовото правоотношение..."

Също така, в чл. 118 пише, че "Не се смята изменение на трудовото правоотношение, когато работникът или служителят е преместен на друго работно място в същото предприятие, без да се променят определеното място на работа, длъжността и размерът на основната заплата на работника или служителя."

Та в тази светлина - трябва ли въобще да се прави ДС? Обърквам се с "място на работа" и "работно място" :)
Не, питам (понеже не знам) дали за репатриране трябва лиценз или разрешение. Изглежда ми на обикновена транспортна услуга.
Увеличаването на заплатите със стара дата е масова практика в бюджетната сфера, за която принципно също важи КТ (поне за тези на ТД).
А и да не е в бюджета, съвсем нормална практика е януарската заплата, примерно, да се увеличи с ДС от 10 януари, примерно, но считано от 1 януари.
Репатрирането някаква лицензионна или с разрешение дейност ли е?
Тук (pdf-файл за лиценз за отпадъци) има даден телефон за връзка с "Динко Добрев 86" ЕООД.
Да не сте връщали "жеуезо" :)
А ако звъннете във фирмата и попитате що така? Вероятно може да се намери контакт в интернет.
Това е най-правилния подход... стига да има основание за предоставяне на работно облекло.
Няма да мине без адвокат, ако искате да се съдите.
Иначе може да се оплачите в Инспекцията по труда, ама като чета и вие имате кусури - "...но не иска да ми заплати разликата в парите от уговореното и това на което ме осигурява..." - един вид сте съучастник в това нарушение или престъпление.
Това с подизпълнителя принципно е вариант, но възниква въпросът (ако въобще някой го зададе) защо е потърсена фирма или сключен договор за лицензионна (в общия смисъл) дейност с фирма, която няма лиценз да я извършва.
Вероятно е възможно, особено ако има някакво документално основание за тази врътка.
Ако фактурирането е с резултат "на нула" - какъв би бил икономическият смисъл?
Както се казва - да (сто)илядиш :)
Неясен отговор на МТСП, повторение на неясния норматив - какво означава "...е работил и продължава да работи..." - дали това е непрекъснато продължаващо действие, или предполага и прекъсване (работил е, прекъснал е и сега продължава да работи отново)?
Моето буквално четене е, че не предполага прекъсване. Ако предполагаше прекъсване можеше да напишат "се зачита целият стаж в предприятието, независимо от длъжностите".
При работа на 8, 7, 6, 5 и 4 часа се зачита 8 часа трудов стаж.
При работа на 3, 2 и 1 час се зачита 3, 2 и 1 час трудов стаж, съответно.

Например, с калкулатора на КиК за трудов стаж, за мес. 02.2025, в първия случай ще има 20 дни ТС, във втория - 7, 5 и 2 дни, съответно.
4 часа трудов стаж се признава за цял ден, но не може да сумирате часовете по различни ТД. В ТК ще впишете данните само по основния (първия по време) ТД, съответно с изчисление за трудовия стаж при 2-часов работен ден.
За допълнителния ТД може да издадете УП-3.