Ако гледате "Справка за актуалното състояние на всички трудови договори към дата ... ", то в нея не фигурират заличените ТД. Проверете в списъка с подадените уведомления /там, където се подава Ув.62/. Там се отразяват всички подадени, приети, неприети, коригирани уведомления. Почнете от дата 27.01 и прегледайте записите от следващите няколко /или повече/ дни. В списъка ги няма само тези уведомления, които са подадени на място в НАП.

От картинката, която сте показали, се вижда, че от 1 бр. подадени уведомления 1 бр. е прието. За да го няма в справката на ТД, единствените възможности са: 1. в справката, която сте снимали, да е записано друго име /не допускам, че може не сте обърнали внимание/; 2. уведомлението да е заличено по незнайни причини.

От любопитство: Подавани ли са Д1 за периода 27.01 - 13.02? Кога работникът е постъпил на работа? От коя дата е вписан във ведомостта за заплати?
Погледнете хронологията на подадените уведомления. Вижте дали случайно не е подадено заличаване на уведомлението от 27.01
По тези данни - да,ще има право.

ПП От 10,05,2021 до 13,04,2023 са 1 година и 11 месеца.
Т. е. таблиците и така са правилно попълнени и няма нужда да попълвам и други суми?
Не разбрах този пенсионер осигурява ли се за пенсия? Или само здравно?
Като пенсионер осигурявал ли се е за пенсия?
Пенсията се попълва. Ако не бъркам - в колона 3. Вижте текста на таблицата и указанията
Зависи тези месеци в какъв период са - за който вече е подадена Д7 или за който не е подадена.
При всяко ново започване на работа /вкл. и при ГД с осигуровки/ първата подадена Д1 спира действието на Д7. За това Д7 трябва да се подава след всяко прекратяване на ТД.
Ако вече е назначен, най- добре би било с ДС за промяна на трудовите задължения.
Погледнете в КТ и за работата по съвместителство,, ако е приложима при Вас
Магии85, виждам че сте колега. Толкова ли е трудно да отворите ЗДДФЛ или поне указанията към ГДД и да прочетете кой не подава ГДД?
"Доходи само по ТД" е едно от условията, но не единственото.
Назначавате го на едната длъжност (в случая май е по-добре продавач) , а останалото включвате като допълнителна дейност в ДХ.
Ако може да разграничите времето, през което ще работи по двете длъжности - два ТД
Текстът в ал.1 на чл.134 е  "Допълнителните вноски са съразмерни на дяловете в капитала, ако не е предвидено друго[/i]". Това "друго" не може ли да е "вноска само от единия съдружник"?

А тези суми връщат ли се на собственика?
Да, ще се върнат. Когато прати клиента :)

Единия съдружник има сметка в същата банка, където е фирмената, захранването става бързо и с ниска такса. Освен това има доказани доходи от други източници. Другият е закъсал финансово.
Помислих и за този вариант. Не зная дали по чл. 134 може да се вземе решение при следните условия:
- вноските не са с фиксирана сума, правят се 1-5 пъти месечно. Макар и трудно, може да бъде фиксирана някаква горна граница на общия размер на вноските.
- вноските са само от единия от двамата съдружници
- без лихва /текстът е "може да се уговори дружеството да плаща лихви"/
Собственик периодично захранва банковата сметка на фирмата със собствени средства. Малки суми /100-300 лв /. Отначало са възстановявани от касата, но и там свършват. Касата и банката са почти на нула. Очакват се приход по един договор, но не се знае след колко време /след 3-4 месеца/. Същевременно се правят плащания за материали, за заплати и осигуровки на работник и т.н. Собственика продължава да захранва сметката и касата. Явно ще трябва да оформим някакъв договор за заем. Зная, че ще трябва да има лихва, но не съм наясно как да бъде формулиран договора - не трябва да е една /обща/ сума, а да е "на час по лъжичка". При това не всеки месец на определена дата или с определена сума - кога колкото потрябват. Дайте идея как да го направя.
Дивидентът не е осигурителен доход. Нямате задължение за изравняване.
СОЛ по принцип винаги има задължение за годишно изравняване на осигурителния доход. Това, че дивидента не е осог.доход, не го освобождава от задължението му по чл.6, ал.9 от КСО
Изравняването на осигурителния доход  винаги, независимо дали има за довнасяне, за възстановяване или е на нула
Ако дивидента е единствения доход, защо ще подава ГДД?
Ако подава ГДД би трябвало да си попълни Т1 и Т2 . Дори без данни в колона 5.

ПП Много се дразня от израза "СОЛ, който се осигурява върху МРЗ" , особено когато се ползва от колега:(
Не, не е същото. Осигуровките на СОЛ не са разход /и задължение/ на фирмата. Още повече тези от годишното изравняване.
Ама щом сте решили да ги внасяте от фирмената сметка, начислете си ги по реда, по който начислявате /ако начислявате/ осигуровките на СОЛ през годината.

ПП Още малко ще питате как да осчетоводите данъка на СОЛ по ГДД, когато го внасяте от фирмена сметка :( Или пък, недай боже, собственика да си е платил данъка на собствения автомобил чрез фирмената сметка.
..... като вкарат проектозакона, като мине комисии и т.н., като мине на две четения... някога тогава.

Като се има предвид продънения бюджет - до три дни след като открият поредното Народно събрание. И след като изберат председател, естествено :)

ПП Дано направят някои разумни промени в текстовете, защото проектозакона е убийство за малките микро фирми, които едва са поели глътка въздух след ковида.