Не разбирам какво Ви притеснява, че фактурите са две и че едната от тях е сборна? След като за покупката на 19.05. вече е издадена фактура, защо тя да се включва в сборната фактура или да "отпада"?
А ако имахте три сборни фактури от различни дати плюс още пет "единични" от същия доставчик, коя от тях щяхте да изхвърлите или непризнаете?
Къде точно виждате проблем?
Да добавя, че фактурата е ръчно писана, от кочан.
Като е от кочан, липсва ли й нещо? Или не признавате "ръчните" фактури?
Защо не?

Чл.113, ал.13 не Ви ли върши работа?
Вижте си настройките на програмата
Какво имате предвид под "един куп осигуровки повече"? Не се ли добавят само тези на "Управителя"?
Те и на управителя не са малко, но и за шофьора на ТД и втора категория труд осигуровките са повече, отколкото на СОЛ. И като процент, и като осигурителен доход.

А какви биха били условностите и минималния брой длъжности?
Имах предвид разните ръководители и др.подобни, но явно вече си ги имате.

Ако се промени на ООД и има двама съдружника, от които единият шофьор, а другият управител, шофьорът пак ли ще е трета категория труд?
Ако шофьорът работи само по ТД и длъжността е за втора категория - така ще трябва да се осигурява.
Ако шофира като работещ собственик (съдружник), осигуряващ се като СОЛ, то ще е трета категория. Наистина работата е една и съща, но позицията, от която се упражнява е различна (и осигуряването е различно)

Цитат
Според нашето законодателство излиза, че ако правиш нещо за себе си, си ощетен отвсякъде, което е нелепо (лирично отклонение)!

Така излиза. Много по-удобно е да си работник, отколкото собственик - и отговорностите са по-малко, и правата са повече, и парите - сигурни, и няма много желаещи да те изместят от работното място... Абе диктатура на пролетариата...
Извинявам се за (не дотам) лиричното отклонение. 
Може да назначи друг управител и да го впише в ТР, а самият собственик да не е управител и да работи само по ТД. И един куп осигуровки повече :)
И всичките условности и минимален брой длъжности за транспортна фирма.
Датата, от която е спрял да упражнява дейност във фирмата
Вижте указанията към Д1 в Наредба Н13
2200 се попълва за лица без работно време (СОЛ и др.)
При ТД на 8 часа се попълва 2288.
За останалите - прочетете от източника
Зависи как се плаща. Ако е по сметката на фирмата, по-удобно е да се начисляват. Ако има личен труд - също. Иначе - както Ви е решите.

И не се прехвърлят салда, а разчети :)
И стига да е съобразен с чл. 68, ал. 3 и 4
Евентуално 7111?
Нали проектира, а не изпълнява (реализилра) инвестиционни проекти
Какво обяснение дава за отхвърлянето?

Понякога от закръглението има 1-2 ст. разлика. Ако не са много Д1 проиграйте го с програмата на НАП - попълнете всички Д1, създайте файл за НАП, отворете справката и вижте какво дава по фондове. Извадете това, което вече е подадено с Д6 и попълнете новата Д6 с код 5 и разликата. Ако има някакви промени в Д6 с код 8 - подайте я отделно без Д1
Вие попитахте за 2023 г. "има ли данъчно облекчение по ЗДДФЛ за ново обзавеждане /покупка на мебели/". Отговорих Ви възможно най-подробно:
1. Посочих Ви къде да проверите
2. Казах Ви какви са изискванията за данъчно облекчение за ремонт и подобрение на жилище
3. Подчертах, че тъй като бюджета за 2023 още не е приет, нищо не се знае. При настоящия парламент или при следващ/и до края на годината никой не може да пророкува какво ще приемат. Може и нещо за вибраторите да включат, стига да имат силно лоби.

Не мога да разбера защо се сърдите  :noexpression:
За сега, поне доколкото чета в ЗДДФЛ, можете да ползвате данъчно облекчение до 2000 само за труда при ремонт или подобрения на жилището си. За целта трябва да имате фактура, в която на отделен ред е посочен труда.  Плюс касов бон, ако плащането е в брой.
Можете да си събирате фактури за мебелите и монтажа им. Току виж в бюджета за 2023 /когато го приемат/ или в промяна на ЗДДФЛ  предвидят и облекчение за мебели, за нови гуми за колата, за силикон на жената, за частните уроци на децата...
остава положението да се внасят от къде си избере. Това винаги си е било в сила.
Не се надявайте, че има възможност внесените през дружество Б осигуровки за минали периоди да се приспаднат от месечното възнаграждение за личен труд преди данъка
И проверете задълженията на ФЛ. Вижте какво е погасено и какво останало

Цитираното от Вас показва само възможността преди данъка да приспаднете дължимите месечни осигурителни вноски когато са платено през дружеството платец на дохода. Когато осигуровките са платени по друг начин (през друго дружество, от сметката на СОЛ, от друго ФЛ и т.н.) , осиг.вноски не се приспадат месечно от дохода за личния труд, а само в ГДД
На практика ще е спазено изискването да се внесат през ЮЛ, - никъде няма такова изискване.
Задълженията на СОЛ са по ЕГН, така че от където и да се внесат, щом са по ЕГН, би трябвало да стане.
Учудвам се, че три години сте внасяли осигуровки на този човек, независимо че през дружеството Б, и не са покрити старите задължения
Много въпроси :)
Като ФЛ или ЕТ - осигуровки върху печалбата, но не по-малко от минималния осигурителен доход за СОЛ (към момента 710 лв)
При ЕООД осигуровките са минимум върху минималния осигурителен доход за СОЛ.
За разликата между ЕТ /или ФЛ без регистрация/ и ЕООД може да се пише много. Нямам нито време, нито интерес да обяснявам.
Разходи, които се признават - стойността на стоките които продавате, стига да имате надлежни документи за тях. При ЕТ и ЕООД може да се признаят и някои други разходи, свързани с дейността
Новавест, нещо бъркате. Капитала си е капитал, земята си е актив. Това, че при регистрацията капиталът е непарична вноска, по никакъв начин не прави земята капитал.
Вие купувате или дяловете /целия капитал на фирма У или част от него/ или земята като актив. В първия случай придобивате  фирма У или част от нея като търговско дружество, заедно със всичките и активи, пасиви и задължения. Във втория случай придобивате само един актив по цена на придобиване, а във фирма У остава капитал 10000, парични средства 10000 или 5000 /колкото е платено + печалба или загуба от сделката
вижте следващите алинеи на  чл.68 и кога има възможност да се сключи втори срочен ТД след първия.