КТ, чл.228
(3) Обезщетенията по този раздел, дължими при прекратяване на трудовото правоотношение, се изплащат не по-късно от последния ден на месеца, следващ месеца, през който правоотношението е прекратено, освен ако в колективния трудов договор е договорен друг срок. След изтичане на този срок работодателят дължи обезщетението заедно със законната лихва.
КТ не предвижда възможност неизползвания отпуск при предходен работодател да се ползва при следващ.
Служебна бележка се издава само ако сте ползвали повече отпуск от полагащия Ви се при този работодател, за да се намали отпуска, който бихте ползвали при следващ работодател.
Преди беше по лична карта. Сега не стана ли навсякъде? В момента не мога да проверя.
Явно някой някъде е декларирал,  че е изплатил еди какви си пари на Съпругата за недвижим имот и срещу това плащане няма деклариран доход. Никой от НАП не си прави труда да проверява дали дохода е облагаем или не, дали трябва да се декларира или не.  Светва червената лампичка за несвръзка и автоматично пращат писмо.
Изход:
Вариант 1. Свържете се с НАП на посочените контакти и обяснете, че сте продали наследствен имот. Още по-добре напишете писмо (документирайте пращане - обратна разписка,  вх.номер...)
Вариант 2. Попълнете дохода в приложение 13 на ГДД. Трябва да попълните и другите приложения, по което имате доход.
"Отърваването" от фирмата е само чрез закриване. То е свързано с определена процедура и проверки от НАП и НОИ.
Изход: оставете фирмата да ди съществува и не упражнявайте дейност (нито приходи, нито разходи) поне 5-6 години за да мине давност и после закривайте.
Междувременно подайте дукларации за неактивност към статистиката и ТР.
А за годината (годините), през която сте имали дейност - отчети в НСИ и ТР и ГДД в НАП
За пенсия са осигурени, за болнични и майчинство - не.
По-точно периодът се зачита като осигурителен стаж при пенсиониране без да се правят вноски (КСО, чл.9, ал.2, т.2)
1. Да не сте отваряли файла преди да го пуснете и да сте изтрили някое поле, някоя пауза или нещо накрая?
2. Проверихте ли дали прикачвате точния файл, а не някой друг, записан в папката?
И двете са възможни.
Бих предпочела второто
Щом е СОЛ и няма "друг вид отпуск", значи... работи и трябва да е в осигуряване.
Може да опитате да подадете ОКД5 със задна дата за спиране и възобновяване на осигуряването.  Нямам представа дали ще стане
Много зависи защо е отмунен болничния, ще има ли следващи и т.н
"Пренасянето" на загубата е за данъчни цели. Прави се по желание. Няма нищо общо със счетоводното "покриване" на загубата.
ОС може да реши да покрие загубата с резервите, но за данъчни цели може да си  ползва данъчната загуба от 2023 за намаляване на дан.печалба от 2024.

Освен това- за резервите има значение от какво са формирани, но по-важното е за какво са били предназначени
Този СОЛ като съдружник ли се осигурява?
Как и подадена ОКД5? Вписан ли е ЕИК на фирмата?
Д1 от "Осигурител Фирмата с ЕИК..." ли подавате?
Ако прекратите ТД и сключите нов за същата длъжност, вече не може да ползвате чл.70
Променете основанието на ТД с ДС, като "останалите условия не се променят" и може да ползвате остатъка от срока на изпитване
При всички случаи ТД от допълнителен трябва да стане основен (щом вече е единствен)
Да. Освен ако не получава възнаграждение за личния труд
Не. Само да следите осиг.доход по ТД да не падне под максимума
Проблемът не е дали сте в майчинство или не. Проблемът е, че върху дохода от продажба на акции не се дължат осигуровки. Наредбата за елементите на възнаграждението и за доходите, върху която се правят осигурителни вноски е неприложима в случая.
Единственият случай, в който би могло да има вероятност (не съм убедена) да се дължат осигуровки върху дохода от продажба на акции е само за лицата, осигурени по чл.40, ал.5 от ЗЗО (безработните, които сами си внасят ЗО) и то сама здравни осигуровки при годишното изравняване.

Цитат
Според мен обаче, би следвало да се приложи КСО, чл. 9, ал. 2, т. 2, който казва, че време по майчинство се счита за осигурителен стаж, но без да се плащат осигуровки 
Това е така, и не съвсем. Не се дължат осигуровки по КСО по трудовия договор, по който ползвате майчинството, но се дължат осигуровки по ЗЗО (вярно, че само за сметка на работодателя). Освен това може да се дължат осигуровки върху други Ваши доходи. Пример: ако по време на майчинството извършвате някаква работа по граждански договор, то върху възнаграждението по този ГД ще се дължат осигуровки
Четете указанията, колега!
Според указанието в т.18 се попълва датата, на която са изплатени, съответно начислени, възнагражденията за допълнителни доходи от трудова дейност, декларирани с код за вид плащане 6.
Ако вече е платено, датата в т.18 няма как да е бъдеща. Ако не е платено - няма основание за подаване на Д6
КСО, чл. 49, ал.2
При придобиване право на парично обезщетение при бременност и раждане през периода на изплащане на парично обезщетение за бременност и раждане или за отглеждане на дете до 2-годишна възраст обезщетението е в размера, определен по ал. 1 за предходното дете, ако това е по-благоприятно за лицето
Вижте Наредба Н-13 от 2019 г., чл.4, ал.1, т.5 и т.7 и послушайте Pupeshche

12 месеца общо. Не е задържително да са непрекъснати
Не сте разбрала правилно. Щом работите по трудов договор,  то по ГД ще се удържат осигуровки, дори да е за 1 лев. Освен ако по трудовия договор не сте осигурена върху максимума.
Доходът, върху който ще се внесат осигуровки върху ГД, ще се зачита за осигурителен доход при пенсиониране
На този, който издава продържението - на Вашата фирма