За какво конкретно е спора?
Сроковете за подаване на Д1, Д6 и Д55 са ясни. Има ги в наредба Н8 и ЗДДФЛ.
Това, че осигуровките се сължат за периода, през който е положен труда, също не мисля че е спорно. Пе повня някъде да има точно такъв запис, но в КСО всички осигуровки са "когато се полага труд.."
За периода на полагане на труда по ГД не помня някъде да има дефиниция, но тъй като по ГД няма работно време се счита, че работата по изпълнението започва с продисването на договора и продължава до приемането й. Може да пише нещо и в ЗЗД, но не ми се търси.
Периода на извършване на работа по ГД обикновено е от датата на сключване на ГД до датата на протокола за приемане на работата.
Останалото е така. Или понена първо четене не виждам грешка
Не ми се проверяват сметките, но изглеждат логични. С изключение на осигуровките за трите дни от работодателя. Тъй като заплатата е малка, с тези 70% ще падне под МОД. Принципът е: 1.Събирате възнаграждението за отработените дни и трите дни от работодател. Получавате сума А. 2.Тази сума сравняват с МОД за 9 дни (по Вашия случай 6+3). Ако МОД е в повече, начислявате осигуровки върху МОД за сметка на работодателя и на работника. 3. От сума А вадите осигуровките за сметка на работника. Вадите и трите дни от работодателя. Върху остатъка (ако е положителна величина) начислявате данък.
При попълването на Д1, като осиг. доход се посочва по-голямото от сума А и МОД за 9-те дни.

ПП Предполагам, че става въпрос за м. 07.2018г :)
1. Непосочването на конкретната точка е грешка. Не е ясно основанието за предизвестието. Работникът може да го оспори. Подписал се е, че е получил предизвестието, а не че е съгласен с него.
2. Докато е в отпуск - в отпуск. След това, ако не дойде на работа, го водите самоотлъчка. Като изтече предизвестието - прекратявате договора. Добре е няколко дни преди това да извикате човека и да му оформите документите.
3. Нямате право да искате обезщетение за неспазено предизвестие, защото работникът не е заявил, че няма да го спази. Ако прекратите договора преди края на предизвестието, Вие дължите обезщетение.
Ако е СОЛ с ОЗМ - вид осигурен 12. Иначе - 90

Наредба Н8, чл. 3
Скрит текст :

Указания към Д1
Скрит текст :
Както се вижда от посочените данни вноските върху осигурителния доход над 510 лв са недължимо внесени и подлежат на възстановяване или прихващане. Осиг.доход за годината е 12*510. Осигуровките върху тази сума се посочват в Д6-13.
Разликата между 550 и 510 не се посочва никъде. Освен в някакво писмо до НАП, ако искате реално възстановяване.
Това за приложение 1 не мога да коментирам. Пък и не разбрах какво точно питате или се опитвате да направите.
Не зная как стоят нещата в Англия и Германия, но в България се изискват 12 месеца от последните 18 с осигуровки за безработица.
Естествено че може. Д6 за осигуровките и Д6 за данъка са две НЕЗАЗИСИМИ декларации. За това са и с различни кодове.
Здравейте, да попълваме ГДД с КЕП в реално време и да ,всичко си излиза коректно. Въпроса ми беше дали може ЕТ / ФЛ/да ползва частична стойност - примерно 3000   от макс  възможната 7920 лв,
ако ,ДА така ще си покрие авансовия данък и няма да има надвнесен!
Данъчното облекчение е право, а не задължение. Не виждам защо да не може да ползвате по-малко облекчение. Щом искате да спонсорирате държавата, никой няма да Ви откаже.
marpan_64, дано наистина "6 месечния ми договор" е "безсрочен ТД със срок на изпитване 6 месеца", защото ако е "срочен договор за 6 месеца", не ми се мисли :)
Интересно, ако има доход 5500 лв, как ще ползва облекчението в "пълен размер" :)
КСО, чл. 54д, ал. 5
Скрит текст :
Говори се за трудова дейност, удостоверено а не за трудов договор. Мисля, че дейността като ЗП попада в "трудова дейност".
За мен проблемът е в доказването на "нямане на дейност" на един ЗП. Спирането на самоосигуряването е само една декларация, а "упражняването на дейност", "начало и край на дейност" са мноооого разтегливи понятия. Особено ако са свързани с плащания от бюджета.
Нов превод на ДСС по ЕИК, а внесеното по ЕГН ползвате за покриване на бъдещи данъчни задължения по ЕГН.
Първо проверете дали случайно не е покрито задължението.
А какво Ви пречи да прекратите договора по взаимно съгласие преди изтичането на срока?
След като сте получавали обезщетение преди по-малко от 3 години , независимо за колко дни, сега  няма да имате право на "пълна борса ".
Вариантите са:
- да си вземете остатъка от предходното обезщетение, ако сте спазили 7-дневните срокове за отписване и нова регистрация. Имам предвид, че сте работили под 12 месеца.
- да Ви бъде отпуснато ново обезщетение за 4 месеца по 9 лв на работен ден /ако не е спазен срока за отписване/.
Първият вариант е по-вероятен.
Пример: Упражнява дейност като СОЛ от 01.01.2018 до 31.12.2018.
- На 25,1,18 внася осигуровките за м.12,2017 - не ги приспада в ГДД 2018
- на 30.03.2018 внася осигуровки по годишно изравняване за 2017 - не ги приспада в ГДД 2018
- осигуровките за м.01-05.2018 са внесени, а тези за 06,12,2018 не са. - в ГДД се приспадат дължимите осигуровки за 01 - 12,2018
- Начислени са лихви за невнесените осигуровки - лихвите не се приспадат
Заредете си последната версия на програмата. Проблемът е отстранен.
Или "ръчно" поправете датата във файла за НАП

За данъка трябва да попълните нова колона с код 8.
Има право на обезщетение, ако през последните 18 месеца има 12 с осигуровки за безработица. Времето с платена борса е без такива осигуровки.
Ако има право на обезщетение, то ще е минималното (4 месеца по 9 лв на ден), защото от предходната борса не са минали 3 години. Начина на прекратяване на ТД няма значение.
Има право на обезщетение по чл. 222/1, ако не започне работа по ТД. Независимо дали ще се регистрира на борсата или не.
Ако упражнява дейност като ЗП и подлежи на самоосигуряване, няма право на обезщетение за безработица.
Да, трябва да подаде Д7 и да си внася ЗОВ. Освен ако не се осигурява като ЗП.