Не разбирам от бюджет, но ако и двете са на трудов договор, то вариантите са два:
1. С допълнително споразумение се променя работното Ви време по настоящия договор и се сключва допълнителен ТД за длъжността директор на общинско предприятие
2. Прекратява се настоящия договор. Скючва се основен ТД за длъжността директор на общинско предприятие и втори (допълнителен) за длъжността Ви в общинската администрация.
В първия случай настоящия ТД не се прекратява и отпуска си "стои".
Във втория слуай Ви се изплаща обезщетение за неползвания отпуск и по новите ТД почвате "на чисто"
Може би е възможен и трети вариант: с ДС минавате на нова длъжност, а настоящата вършите по съвместителство или по допълнителет ТД. Относно отпуска - като при първия вариант
Е, щом сте видели протокола, трябва и задължението да е излязло.
Остава да проверите задълженията и плащанията.
Освен да видя в профила на физическото лице дали има надвнесени суми за предходни периоди, защото е било собственик/управител и на други ЕООД-та.
За задълженията на СОЛа гледайте само справките от профила на ФЛ. В справките за ЕООД няма как да се появи задължение

И изчакайте 10-15 минути след подаването на Д1
Ако бащата не е осигурен за общо заболяване и майчинство и преди това няма 12 м. осигурителен стаж с ОЗМ, не можете да му прехвърлите майчинството.
При гражданските догвори няма осигуровки за ОЗМ

КТ, чл. 163 (10) Със съгласието на майката след навършване на 6-месечна възраст на детето, отпускът по ал. 1 за остатъка до 410 дни може да се ползва вместо нея от бащата или от един от родителите на майката или на бащата, когато работят по трудово правоотношение.

КСО чл.50 (7) Осигуреното за общо заболяване и майчинство лице има право на парично обезщетение при раждане на дете в размера, определен по реда на чл. 49, след навършване на 6-месечна възраст на детето за остатъка до 410 дни, през време на отпуска по чл. 163, ал. 10 и 12 от Кодекса на труда, ако отговаря на условията по чл. 48а.

КСО чл. 48а Осигурените лица за общо заболяване и майчинство имат право на парично обезщетение за бременност и раждане вместо трудово възнаграждение, ако имат 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за този риск.
А имали ли сте дейност през този период?
Ако не сте - подайте декларация за спиране на самоосигуряването със задна дата и Д7 от същата дата. Това все още може да стане по електронен път. Така ще дължите само здравни.
Иначе: Трябва да си подадете Д1 за всеки месец и Д6 годишна и да си внесете всички осигуровки с лихвите. За 2020-2022 е изтекла давност за глобите.
Д1 за м. 01. - 10. 2024 може да се подадат по електронен път с минимална вероятност за глоби.
Ако сте регистриран по ДДС, в НАП ще "светне", че към Вашата фирма има издадена фактура. От там нямат начин да разберат дали е осчетоводена или не. Евентуално да им "светне", че не сте ползвали данъчен кредит.
При проверка, обаче, ще има доста да се обяснявате. Много вероятно е да преценят, че на база не осчетоводената фактура имате укрити приходи. Особено ако дейността Ви е свързана с монтаж на климатици. Пък и да не е.

Каквото и да правите, първо говорете със счетоводителката си!!!!!!!

Както изглежда, за Вашата фирма вече светят лампички в НАП  :hmmm:
Може да не е проблем, но може и да стане.
Защо не подходите по традиционния начин: Вашата фирма купува климатиците и веднага ги продава на същата стойност?

ПП Мисля, че е редно да отправите този въпрос към счетоводителката си
Цитат
.Счетоводителката ми твърди, че ги е водила като РАЗЧЕТИ СЪС СОБСТВЕНИКА. 
Това беше очевидно. Не е ясно какво е основанието за внасянето на тези средства
Цитат
.Означава ли това, че просто мога да превеждам от Фирмената към личната ми сметка 

Казах Ви: зависи. Информацията не е достатъчна
Цитат
.ТЯ ТВЪРДЕ, ЧЕ Е Така се чисти.
Възможно е. Тя със сигурност знае неща, които ние не знаем
Цитат
.КАКВО МИСЛИТЕ?
Лично аз си мисля за няколко неща: Или се губи комуникацията Ви със счетоводителката, или не й вярвате, или не й плащате.
От ГД: 3000-НПР. Ако НПР са 25%, от ГД 2250
 От личен труд: 9000
От Прил.2: 2000
От патента: нищо
Общо: 13250 или по 1104 и стотинки на месец
Опитайте да посочите част от дните в т.16.4

Правя аналогия със забележката към т. 16А от указанието за попълване на Д1 в Наредбата: Когато лицето е осигурено на друго основание или с друг код за вид осигурено лице върху максималния размер на осигурителния доход, дните във временна неработоспособност с възнаграждение от работодателя се попълват в т. 16.4.
Внасям всички видове осигуровки!  - на какво основание - СОЛ или ДУК?
Той ми обясни, че ако спрем временно дейността на фирмата мога да продължа болничните - ако е имал предвид само липсата на приходи и разходи без спиране на осигуряването - така е.
ще дължим осигуровки за съдружника.- и защо? На какво основание?  Нали той няма да упражнява дейност?
Предполагам, че болничните и декларациите по ДДС се подават от счетоводителя
 Аз съм управителят, а другото лице е съдружник.
Вие сте управител без да сте съдружник?
Или сте съдружник и управител, но лошо се изразявате?
В края на краищата как се осигурявате - по ДУК или като СОЛ?
Счетоводител нямате ли?
по втория трябва ли да правя някакви корекции, като например да прекратя и него и пак да го назнача с код 01? - това е единия вариант.
Другият е това да направи другият работодател, при който има ТД
Как си представяте това "спиране на дейност"?
Обикновено спирането на дейност се свързва със спиране на самоосигуряването. Спрете ли самоосигуряването вече няма да сте осигурена за общо заболяване и майчинство и няма да имате право на болнични. Поне не и като самоосигуряващ се съдружник, не говоря за правата Ви по трудов договор /ако имате такъв/
От мен два съвета:
1. Не спирайте самоосигуряването /не декларирайте прекъсване на дейност/. Съдружникът Ви да си декларира - нали няма да работи.
2. Говорете със счетоводителя си и го помолете да Ви обясни как стоят нещата и какво да направите
Чисти се с метла, парцал или други такива

Извън шегата - "чистенето" зависи от това, на какво основание сте захранвали сметката през годините.
Като превеждам по банков път суми от фирмата към себе си ли? - добър вариант, но и това трябва да е съобразено с основанието за захранване.
Дължа ли данъци като го правя така? - зависи от основанието на вноските, с които е захранвана сметката.
Счетоводителят Ви не Ви ли обясни вече нещата, та пак питате?
Бил си е трета категория - осигуровките са внасяни като за трета категория, но на основание т. 66и от ПКТП /работа в строителството/ при пенсиониране осигурителния стаж  до 31.12.1999г. вкл., се счита от втора категория.
Не разбирам защо задавате въпроса си тук, но....
Ако питате за "вид плащане", посочен в т.8 на Д6, то в една Д6 има само един вид плащане. И коригирате само тази Д6, в която има намаление на задълженията.
Ако сте подали Д6 с няколко колони, то всяка колона има статут на самостоятелна Д6 - може да се подава отделно и може да се коригира отделно. При корекция на една от колоните не попълвате останалите. Когато се подава само една колона, тя трябва да е първата.

ПП.  Обясних го почти като AI :)
Можете да платите когато искате, но това плащане ще се обвърже със задължението едва когато има подадена Д55. А до тогазва парите може да са отишли за погасяване на други задължения