Третият не трябва ли да е от 18.11.20 до 15.1,25?
От 03,9,24 до 14.1.25 вкл. са 134 календарни дни
Точният текст на т.5 от СИС е:
"Осигурителен доход от сумата по тази сметка, върху който се дължат осигурителни вноски
(попълва се от физическото лице, като се има предвид посоченото в т. 3 и 4 от допълнителните данни)"
По-голяма декларация от това - здраве му кажи :)
Но щом искате да съхранявате повече хартия - искайте декларации, справки, сл.бележки от работодатели....
Започването на работа по ТД не е основание за спиране на самоосигуряването. При максимален осигурителен доход по ТД, като ЗП не дължи реални осигурителни вноски, но може да е длъжен да подава Д1.

ПП. Казах Ви - щом е спрял дейност отдавна и не се е пререгистрирали като ЗП, подайте ОКД5 със стара дата
Лицето трябва да си попълни декларация дали е осигуряван на друго основание, доход (както е предложил ditzve )
Не е нужно да се попълва отделна декларация - в самата СИС има ред, на който САМОТО ЛИЦЕ (изпълнител) вписва върху каква част от дохода от ред Еди кой си се дължат осигуровки.
Каквото попълни - това. Възложителят не носи отговорност. Нито има някакво задължение в бъдеще да преизчислява осигуровките и/или данъка
ЗП се пререгистрират вдяка година. Щом не си е подновявал регистрацията, значи е "неактивен" ЗП - няма да има право на помощи, субсидии и други подобни плащания от фонд "Земеделие", няма да има право на 60% НПР от доходите от продажба на продукция и т.н.
За целите на осигуряването, обаче, докато не е подал декларация за прекъсване на самоосигуряването си дължи осигуровки.  Пък и регистрацията му в регистър БУЛСТАТ  сигурно си седи....
Опитайте се за подадете декларация за прекъсване на самоосигуряването със задна дата. От 2016 е минала давността за глоба
Проверете дали не попадате в графа АВТОРСКИ договор - 40% НПР.
Това какво значение има за датата на плащане?
Подавате Д1 с код корекция и правилно попълнени всички данни + Д6 с код корекция с точен размер на данните, които се намаляват или остават същите + редовна Д6 само с увеличението на данните, при които има увеличение
Какви ведомости при ГД?
Защо да се чака 1.12?
Освен ако има някакви вътрешноведомствени правила, където изрично е записано, че за услуги по ГД се плаща следващия месец
Между другото: в самия ГД трябва да е посочен срок за плащане
Не разбирам от бюджет, но ако и двете са на трудов договор, то вариантите са два:
1. С допълнително споразумение се променя работното Ви време по настоящия договор и се сключва допълнителен ТД за длъжността директор на общинско предприятие
2. Прекратява се настоящия договор. Скючва се основен ТД за длъжността директор на общинско предприятие и втори (допълнителен) за длъжността Ви в общинската администрация.
В първия случай настоящия ТД не се прекратява и отпуска си "стои".
Във втория слуай Ви се изплаща обезщетение за неползвания отпуск и по новите ТД почвате "на чисто"
Може би е възможен и трети вариант: с ДС минавате на нова длъжност, а настоящата вършите по съвместителство или по допълнителет ТД. Относно отпуска - като при първия вариант
Е, щом сте видели протокола, трябва и задължението да е излязло.
Остава да проверите задълженията и плащанията.
Освен да видя в профила на физическото лице дали има надвнесени суми за предходни периоди, защото е било собственик/управител и на други ЕООД-та.
За задълженията на СОЛа гледайте само справките от профила на ФЛ. В справките за ЕООД няма как да се появи задължение

И изчакайте 10-15 минути след подаването на Д1
Ако бащата не е осигурен за общо заболяване и майчинство и преди това няма 12 м. осигурителен стаж с ОЗМ, не можете да му прехвърлите майчинството.
При гражданските догвори няма осигуровки за ОЗМ

КТ, чл. 163 (10) Със съгласието на майката след навършване на 6-месечна възраст на детето, отпускът по ал. 1 за остатъка до 410 дни може да се ползва вместо нея от бащата или от един от родителите на майката или на бащата, когато работят по трудово правоотношение.

КСО чл.50 (7) Осигуреното за общо заболяване и майчинство лице има право на парично обезщетение при раждане на дете в размера, определен по реда на чл. 49, след навършване на 6-месечна възраст на детето за остатъка до 410 дни, през време на отпуска по чл. 163, ал. 10 и 12 от Кодекса на труда, ако отговаря на условията по чл. 48а.

КСО чл. 48а Осигурените лица за общо заболяване и майчинство имат право на парично обезщетение за бременност и раждане вместо трудово възнаграждение, ако имат 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за този риск.
А имали ли сте дейност през този период?
Ако не сте - подайте декларация за спиране на самоосигуряването със задна дата и Д7 от същата дата. Това все още може да стане по електронен път. Така ще дължите само здравни.
Иначе: Трябва да си подадете Д1 за всеки месец и Д6 годишна и да си внесете всички осигуровки с лихвите. За 2020-2022 е изтекла давност за глобите.
Д1 за м. 01. - 10. 2024 може да се подадат по електронен път с минимална вероятност за глоби.
Ако сте регистриран по ДДС, в НАП ще "светне", че към Вашата фирма има издадена фактура. От там нямат начин да разберат дали е осчетоводена или не. Евентуално да им "светне", че не сте ползвали данъчен кредит.
При проверка, обаче, ще има доста да се обяснявате. Много вероятно е да преценят, че на база не осчетоводената фактура имате укрити приходи. Особено ако дейността Ви е свързана с монтаж на климатици. Пък и да не е.

Каквото и да правите, първо говорете със счетоводителката си!!!!!!!

Както изглежда, за Вашата фирма вече светят лампички в НАП  :hmmm:
Може да не е проблем, но може и да стане.
Защо не подходите по традиционния начин: Вашата фирма купува климатиците и веднага ги продава на същата стойност?

ПП Мисля, че е редно да отправите този въпрос към счетоводителката си
Цитат
.Счетоводителката ми твърди, че ги е водила като РАЗЧЕТИ СЪС СОБСТВЕНИКА. 
Това беше очевидно. Не е ясно какво е основанието за внасянето на тези средства
Цитат
.Означава ли това, че просто мога да превеждам от Фирмената към личната ми сметка 

Казах Ви: зависи. Информацията не е достатъчна
Цитат
.ТЯ ТВЪРДЕ, ЧЕ Е Така се чисти.
Възможно е. Тя със сигурност знае неща, които ние не знаем
Цитат
.КАКВО МИСЛИТЕ?
Лично аз си мисля за няколко неща: Или се губи комуникацията Ви със счетоводителката, или не й вярвате, или не й плащате.
От ГД: 3000-НПР. Ако НПР са 25%, от ГД 2250
 От личен труд: 9000
От Прил.2: 2000
От патента: нищо
Общо: 13250 или по 1104 и стотинки на месец
Опитайте да посочите част от дните в т.16.4

Правя аналогия със забележката към т. 16А от указанието за попълване на Д1 в Наредбата: Когато лицето е осигурено на друго основание или с друг код за вид осигурено лице върху максималния размер на осигурителния доход, дните във временна неработоспособност с възнаграждение от работодателя се попълват в т. 16.4.