НСС 16
4. Първоначално всеки дълготраен материален актив се оценява по цена на придобиване, която включва покупната цена (включително митата и невъзстановимите данъци) и всички преки разходи.

В случая цената на придобиване е нула . Може да заведете актива задбалансово и да следите при инвентаризации годността му. За целите на ДДС ще опишете фактурата с нулева стойност.
Да.Първо превалутирането после обявяване на ГФО.Изпробвано е.

Имам клиент, който си подава ГФО сам на хартия и свърши тази работа сега. Тепърва ще ходи до адвокат за превалутирането. Ако трябваше първо да се направи процедурата по превалутиране, а после публикуване на ГФО то трябваше срокът и на двете неща да е 30.09.2026 , а не превалутирането да има срок 31.12.2026.
 Ще окаже ли влияние върху размера на обезщетението, ако управителят прекъсне дейност като СОЛ (с ОКД 5) след излизане в 45-дневен болничен преди раждане, и ползва отпуск за бременност и раждане и отглеждане на дете до 2-годишна възраст на детето?

Ще окаже - просто няма да получава обезщетение. Не трябва да прекъсвате дейността с ОКД5.
ЗДДС
Чл. 96. (Изм. - ДВ, бр. 115 от 2025 г., в сила от 01.01.2026 г.) (1) Всяко данъчно задължено лице, което е установено със седалище и адрес на управление на територията на страната, а когато няма такова седалище - с постоянен адрес или с обичайно пребиваване на територията на страната, е длъжно да се регистрира по този закон, когато годишният му оборот в страната, определен по реда на чл. 168в, надвиши националния праг от 51 130 евро.

Чл. 168в.
Скрит текст :

Медицинските услуги не фигурират в оборота, посочен в чл.168в.
А, това, че съм в изпитателен срок има ли някакво значение?

Дните в болнични не се признават като част от изпитателния срок.
И при мен излиза същото съобщение, има ли някакво решение за тази тъпотия?
Аз съм с 64 битов компютър и офис ест.

Вижте отговор 12.
Според мене не. Дори не ми се инсталира.
Изтеглих версия 2,01 за 64 бита. Започва инсталацията и ми изписва - инсталирайте 32 битовата версия...направо съм в недоумение.

Инсталираха ми 32 битовата , но и това не помогна. IT специалистът опита да изпълни и технологията, препоръчана от Microinvest / потребител /, но няма резултат. Не се инсталира и не тръгва и 2,01 при мене.
https://kik-info.com/forum/index.php?topic=38783.20

отговор 27/Микроинвест
Изтеглих версия 2,01 за 64 бита. Започва инсталацията и ми изписва - инсталирайте 32 битовата версия...направо съм в недоумение.
Старата версия, ако на някой му е необходима

Добро утро!
Още веднъж хиляди благодарности за предоставения инсталационен файл на старата версия! Инсталирах я успешно и ми се възстановиха и преди въведените данни. Хиляда лайка и успешен ден от сърце ! :smile1:
Старата версия, ако на някой му е необходима

Много благодаря! Търсих я безуспешно днес. Дано при инсталирането не се държи като новата. Ще опитам. Дано се инсталира.
Хубава вечер!
/ова не променя факта ,че програмката не тръгва при мен/

Намерих пътя, направих необходимото, но и като при Вас програмата не тръгва. Все пак ми беше полезно това, което описахте. Благодаря Ви.

Може да пробвате това. Поне при мен  се получава така. /Това не променя факта ,че програмката не тръгва при мен/

Много благодаря! Ще пробвам.
 Също си изгубих версия 1.08 на личното РС.
  Така, че се приемат ЕТZ изготвени  и от версия 1.08.

И при мене стана същото. Подавам ЕТЗ от ТРЗ програмата по електронен път, но е много неприятно да ни "сюрпризират" така .
При мен пътят е (ако не съм объркал при преписването): Control Panel - Administrative Tools - Local Security Policy - Local Polices - Security Options - User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode

Това виждам като визуализирам контрол панел и не намирам указания път.
Прочетох това от ръководството за инсталация :
"
При инсталация и работа за среда Windows 10 или 11 трябва да се провери дали е изключен „Контрол върху потребителския акаунт” (Контролен Панел→Център за защита→Други настройки за защита). Ако не е изключен може да бъде изключен от „Local Security Policy” (Контролен панел→Административни инструменти). После се избира „Local Policies→Security Options→User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode” да е “Disabled”. След това следва да се рестартира компютъра за да се извърши актуализацията."

Технически не се справих да направя описаното, но не намирам всъщност изобщо така описания път.
При мен се появи същият проблем., Говорих с НАП. Казаха ми да си ползвам старата версия.

И аз не мога да стартирам новата, а при инсталирането ми изчезна и старата... Дали го има на страницата на НАП инсталационния файл на предходната ?
Какво се прави в този случай?

Обръщате се към адвокат.
Няма припокриване - първия болничен първоначално е до края на май - 30.05. Втория е 19-24.05. и на 26.05. тя се връща на работа. Вече дните от 26.05. до 30.05. не са болнични. Това е нужно да променя.

Да подадете повторно първия болничен с код корекция като посочите вече по-малко дни за плащане на обезщетение ?
 код 94.99 Дейности на други огранизации с нестопанска цел, неклафицирани другаде