В чл.79 ЗДДС не се разглеждат въобще случаите на продажба и мисля, че не следва да правите корекция на ползван данъчен кредит.
"......да не се окаже накрая, че лихвите минават глобата "

Дори и така да е по-добре лихви, минаващи глобата, отколкото глоба плюс лихви, минаващи глобата .  :smile1:
За лихвите ползвайте КИК-калкулатора, а срокът мисля, че е 1 година.
Всички Ваши притеснения , както разбирам , произтичат от неподадените декларация чл.55 и справка чл.73 ? Не виждам да имате причина заради това да променяте контировки и респективно това да променя вече приети и публикувани ГФО . Нямате основание за това.По-скоро санкциите за неподадени декларации имат давностен срок - вижте какъв е той и след него си подайте въпросните декларации и справки.
http://zakonnik.bg/document/view/qanda/129613/192820   :smile1:

И аз смятам, че можете да включите фактурата в описа на наличните активи.

При завръщане на титуляра заместникът следва да бъде освободен - майката в този случай няма закрила.Тя ще получава обезщетение до 410 ден и след прекратяване на трудовото правоотношение , ако е освободена преди изтичане на тези 410 дни . За втората година няма да получава нищо освен, ако не я назначат за тази цел в друга фирма на трудов договор.
СС 38
.........
Икономическа изгода - постигането (пряко или косвено) в хода на употребата на нематериален актив на:
а) увеличение на приходите;
б) намаление на разходите.

Това го копвам пред вид текста от статията, че " е необходимо предприятието да може да докаже, че уебсайтьт ще донесе бъдещи икономически изгоди под формата на преки приходи"

И още едно мнение :
http://zakonnik.bg/document/view/qanda/129682/194281

Защо сайтът трябва да е ел.магазин, за да генерира приходи ? Не може ли самото му съществуване да рекламира дейността на фирмата и така косвено да допринася за по-голямо търсене на продуктите и ?
Какво я интересува фирмата  за какво харчи парите си собственика ? И защо обвързвате тези пари , изразходвани от личната сметка , с командировката ?
Лицето е командировано, то ще си представи по общия ред отчет за командировката , в който ще е описан разходът му за нощувки и пътни/ с представени за това документи / и фирмата съгласно Наредбата за командировките ще му възстанови направените разходи .Не разбирам защо Ви е нужно да следите паричния поток от личната сметка ?
И правилно ли разбирам, че имате предвид да осчетоводявате тази сметка ?????
"Шефа отива в банката, открива сметка на името на фирмата и внася сумите така както иска да ги внесе той."

Явно няма открита фирмена сметка в Белгия , където се намира самият той.
Не намирам за правилно суми от клиенти по фактури, издадени от фирмата да се получават в личната сметка на собственика. Независимо от това обаче явно това си е практика в случая и се търси вариант за осчетоводяването на сумите, касаещи фирмата . Няма как личната сметка на собственика да е обект на счетоводството на фирмата. Моето мнение е, че собственикът се явява едно подотчетно лице и като такова трябва да отчете във фирмата всички получени от клиентите на фирмата суми по фактури, както и изразходваните във връзка с командировката му пари.
 :good: Подкрепям Далила !
По-скоро си мисля, че тези служителки от НАП са се оплели..... :smile1: - имате дадени отговори .
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,12875.msg76770.html#msg76770

А служителката от НАП е права за ДДФЛ и код 8 .
Няма никакъв проблем да имате различни счетоводни и данъчни амортизации и за счетоводни цели активът да се амортизира за 3, а за данъчни за 7 години.При преобразуване на счетоводния резултат ще увеличавате същия с размера на счетоводните амортизации, а ще го намалявате с размера на данъчните.
А това, че няма да се ползва почти 7 години?  :hmmm:

Това не го разбрах - защо е направен, като няма да се ползва ? И при условие, че няма да го ползвате в началото може да стои в сметка 207 Разходи за ДА ,а когато решите вече да го ползвате да го отнесете в съответната сметка за нематериални ДА.
СС 38
...........
т.2
Нематериални активи - установими нефинансови ресурси, придобити и контролирани от предприятието, които:
а) нямат физическа субстанция, въпреки че:
- могат да се съдържат във физическа субстанция, или
- носителят им може да има физическа субстанция;
б) са със съществено значение при употребата им;
в) от използването им се очаква икономическа изгода.

От мене - нематериален актив.
Не разглеждам въпроса дали е изгоден или не договорът за личен труд по принцип, просто наистина се мери с различен аршин в случая с "безвъзмездността" . То дори бих казала, че НАП нямат никакъв интерес и от безвъзмездния ДУК, но това беше компромисният вариант с оглед на събитията от 2010 г. , свързани с осигуряването на управителите.
наново ще трябва да се подават заявления за ПИК за вече издадените, уви

то и в предишните имаше такава опция - за увеличаване обхвата на услугите, след първоначално заявените, които бяха достъп до информация и подаване на искания

така че явно всичките 140 хил човека, с издаден ПИК, ще трябва да минат отново през НАП, ако искат да го ползват за подаване на декларации

Признавам, че въобще, ама въобще не ми хареса това, което си написала, Антеа...... :(

/ явно , за да е лесно ще трябва да е трудно /