Имало е дискусии по този въпрос и различни мнения. Едно от тях, което и споделям е, че управител не може да бъде по ДУ , сключен като трудов договор. Ще потърся теми с дискусии по въпроса и ще постна, каквото намеря . :smile1:
В случая плащането на възнаграждението по ДУ, сключен като трудов по КТ ще се превежда по банка само , ако отговаря на условията на цитирания член/алинея/точка - за "работодатели със 100 или повече наети лица".
Здравейте, СОЛ пенсионер/съдружник/ внася само ЗО върху МОД чрез дружеството /Д1/ и не получава възнаграждения /няма осиг.доход/.

Как да няма като е СОЛ и се осигурява здравно ?
Д6/13 е задължителна.
Означава ли, че тези суми трябва да се пренесат в приложение 3 на ред 8 Окончателни осигурителни вноски по реда на КСО и ЗЗО, включително за минали години, в т.ч.:

Да, означава - лицето има право да ги ползва в намаление за определяне на данъчната основа за изчисляване на дължимия данък.
ТР - декларация без дейност
Също нарушение ли е изобщо изплащането над 1000 лв на дивидент повече от веднъж в годината

Бих направила всяко решение да е под 1000. И можете да разпределяте дивидент когато и колкото пожелаете като се съобразявате със ЗОПБ.
Служителят желае да напусне (спре да ходи на работа), защото работодателя отказва да предостави писмен договор,който да подпишат, въпреки молбите на служителя.

След като все пак работите макар и без договор ,а договорът пък регистриран без подпис всеки е допринесъл по нещо за ситуацията. В случая обаче по-същественият момент е,че има полагане на труд. Реално има започване на трудово правоотношение.
Принципно вписва само това дете, за което ще ползва цяло или частично данъчно облекчение. Съответно вписва и майката на това дете.
Точно това ми е въпросът как да отразя от къде да вземат и кое да погасят като на практика има само един ред с име "вид на задължението" и сума?

Имате надвнесени суми и те се виждат в системата. Не посочвате откъде да вземат, а какви задължения да погасят. Тези редове не са за надвнесените суми, а за тези, които искате да погасят с надвнесените. Така разбирам идеята на формуляра.
Но не е ясно така - в случай че имам надвнесени по две пера как ще решат от кое да вземат ?

Вие ще посочите от кои задължения да прихванат и в какъв размер до изчерпване на сумата.
Като ги сложите в група Б не означава, че ще начислите ДДС. Групата просто указва, че са облагаеми с ДДС 20 %.
 Ние не сме регистрирани по ДДС

Нерегистрираните по ЗДДС не начисляват ДДС.
За възнаграждението за личен труд за 2022 ще попълните Т1/2 коригиращи за минали години, а Т1/2 за 2023 ще си попълните само с данните за 2023.

https://kik-info.com/forum/index.php?topic=26523.0
 Сумират ли се стажовете от двата работодателя, за да се получи общия осигурителен стаж? Това би ли могло да ощети служителя при пенсионирането?

1. Да
2. Не
Има и противни мнения, но аз не бих.

И аз. :smile1:
https://nra.bg/wps/portal/nra/taxes/godishen-danak-varhu-dohdite/Danuchni_oblekchenia_za-deca

от линка :
"Двете облекчения могат да се ползват от единия родител, да се разпределят между двамата родители, като единият родител ползва облекчението за дете, а другият за дете с увреждане.  "
Според Вас, трябва ли да изтрия подадените данни за гражданския договор?

Да ги изтриете от къде?