т.е със сумата на АД-то не следва по преобразувам, но със сумите на двете физически лица да, тъй като попадат в обхвата на чл.42 ЗКПО ?

Точно така !
С тази сума не следва да правя преобразуване на финансовия резултат в ГДД, според мен е данъчни признат разход тази лихва по допълнителните вноски?

Ако лихвите се дължат на физически лица и те не са изплатени - да, данъчно признати са, НО при изплащането. Кое те кара да мислиш, че не влизат в обхвата на чл.42  като при положение, че става дума за доход на физически лица категорично са там ?
...актив, който не се използва за дейността. (Не се ползва ддс, няма амортизации).Посочва се в увеличение на финансовия резултат в ГДД.

При това положение какво точно давате в увеличение ?
Аз бих си осчетоводила редовно разходите за всичките месеци с фактури, пък нека някой докаже , че не съм извършвала дейност.

Как да докаже, че не е извършвала дейност - налице си е такава по всички правила. По-скоро прибързано е подадена декларация за прекъсване на осигуряването. А осигуровки със задна дата си водят и лихвите след тях.
http://ekspertis.bg/document/view/qanda/139234/0/


Изплащане на печалбата на ЕТ и представяне на паричния поток

Скрит текст :

Не виждам проблем да си има неразпределена печалба от минали години и печалбата да се натрупва с годините там.
Здравейте, получените ми доходи са 100%   по банков път, над 80% от тях все още са в банката, останалите са теглени в брой, моля да ми кажете имам ли право на 1 % отстъпка?

Всъщност питането е има ли право лицето на отстъпка или не -  за 2016 няма право, защото няма отстъпка по този член все още.
Иначе сигурно ще има достатъчно поле за размисъл как ще процедираме по въпроса.
Чл. 22д. (Нов - ДВ, бр. 97 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.)
 За данъчни цели, сумата на дарението я посочвам в увеличения в годишната декларация.

Всъщност ще увеличите финансовия резултат със сумата на превишението над данъчно признатия размер на дарението.  :smile1:
Всъщност след като лицето се облага по чл.29 ЗДДФЛ не е данъчно задължено лице по ЗКПО / вижте чл.2 ЗКПО / и не дължи данък върху разходите по ЗКПО.
Закрила при уволнение


Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:

1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;


Имате закрила и тя не зависи от това кой ползва майчинството.
Дружество приема ГФО през януари,
Сега собственикът иска да си разпредели дивидент, с днешна дата/b].

Това са две различни и независими събития. Фактът, че ГФО ще се публикува по-късно не отменя обстоятелството, че към датата на изготвяне на ГФО не се разпределя никакъв дивидент. Дишайте спокойно.
Благодаря. Мислих и за такова решение, но няколко от фирмите са с доста голяма дейност и голям документооборот и не знам как бих могла да го защитя един ден.

От тука нататък ще направите нещата да са регулярни, а за 2016 трябва да имате все пак съставител. То счетоводството може да е водено - в смисъл обработка на документите, а договорът да е само за съставяне на ГФО.
В началото,когато е регистрирана фирмата е декларирано пред НАП това обстоятелство,че съдружниците няма да полагат труд.

Такова деклариране на неполагане на труд просто не съществува.
Затова търся решение, а фактическата обстановка е такава каквато констатирате.

Пуснете по един ГД на всяко лице, което се явява съставител за дадена фирма. Договорът може да е от 2017 за годишно приключване на 2016 г..
Съгласно ЗСчетоводството ГФО трябва да се подпише или от счетоводно предприятие / в случая не виждам да има такова / или от съставител - ФЛ. Това лице обаче трябва да е в трудовоправни или облигационни отношения с фирмата. В конкретния случай не виждам да има такова лице.
Ако трябва да се отговори еднозначно на въпроса Ви - при така описаната ситуация няма кой да подпише ГФО на фирмата .
Не, не правите, но след като лицето е СОЛ следва да го отбележите в ГДД.Не чеквайте подаване на 2004 и вероятно това ще Ви позволи да не подадете / ако това е целта - да не подавате 2004 / .
Ако подавате декларацията онлайн след като чекнете , че лицето е СОЛ ще Ви поиска и попълване на Т1 и Т2 независимо, че няма да има изравняване.
ЕООД без дейност трябва ли да подава ГОД  и декларация за неактивност към НСИ?

Е, не двете едновременно де  :smile1: - подава декларация за неактивност само / иначе ГФО в АВ си е задължително / .
Я, как ги направи тези човечета - готини са .

/ 🏃🏃🏃🏃 - освен с копи пейст /