Нека да уточним какво всъщност Ви карат да подпишете .
1. Ако Вие подавате Предизвестие подписвате самото Предизвестие и го подавате .
2.Ако работодателят Ви отправя Предизвестие той трябва да го е подписал и при връчването евентуално да изиска да подпишете, че сте получили неговото Предизвестие към Вас.

Явно не е във Ваш интерес да се случи т.1, а ако ситуацията е като в т.2 няма от какво да се притеснявате. Просто си изяснете какво точно Ви карат да подпишете. :smile1:
Да, но аз как да знам от сега какво ще пише в заповедта? Трябва да гадая... Ако подпиша сега предизвестие по 326, след изтичането му, просто ще ме освободят без право на борса (имам предвид 60%), не е ли така?

Точно така е. А предизвестие подписвате единствено в случай , че лично Вие по Ваша инициатива  сте го подали.
"на основание чл.328, ал.1, т.1 и във връзка с чл. 326, ал.2,

Нещо не го разбирам това ... просто не може да бъде правилно според мене.
Чл.328 КТ попада в обхвата на " Прекратяване на трудовия договор от работодателя с предизвестие " .

Чл.326 КТ попада в обхвата на " Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя с предизвестие "

За мене тази комбинация от двата чл.326 и 328 е някакъв абсурд. Или работникът подава предизвестие на основание чл.326 или работодателят на основание чл.328. Едно от двете.

По отношение на размера на обезщетението за безработица - получавате минималния размер, ако прекратяването на трудовото правоотношение е по Ваша инициатива.
Преди време имах проблем с флашката за програмите и се наложи да бъде сменена - при всяко положение се обърнете към МИ.
Твърдо ме съмнява, че догодина ще въведат допълнително изискване за отработване на минимален срок с последващо прекратяване на трудов договор със срок на изпитване, за право на максимална борса...

А дано си прав и ограничат тази практика, че лично на мене ми писна да отделям ценно време за врътки и частни услуги на неизвестни "познати" на тоя и оня с една едничка цел - да осигуряваме "хубава" борса.
Или това или направете запис в касовата книга за сторнирането - едно от двете. Само да Ви обърна внимание, че това служебно извеждане не намалява сумата на месечния отчет - следва да си я намалите Вие, защото ще включва и грешния бон.
Обърнете внимание на текста още в началото на СИС :
Скрит текст :


Чл. 96. (1) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) Всяко данъчно задължено лице с облагаем оборот 50 000 лв. или повече за период не по-дълъг от последните 12 последователни месеца преди текущия месец е длъжно в 7-дневен срок от изтичането на данъчния период, през който е достигнало този оборот, да подаде заявление за регистрация по този закон. Когато оборотът е достигнат за период не по-дълъг от два последователни месеца, включително текущия, лицето е длъжно да подаде заявлението в 7-дневен срок от датата, на която е достигнат оборотът.

Оборотът Ви е достигнат за период не по-дълъг от два месеца ли ? Облагането ще зависи от датата на регистрацията Ви по ЗДДС. От нея ще зависи кой оборот ще влезе в първия Ви данъчен период като регистрирано лице.
Не е вписан Договорът за управление в НАП, така ми отговориха днес от там и няма на какво основание да бъде освободен.

Най-вероятно отговорът на НАП означава, че ДУ не е сключен по КТ и по тази причина не е регистриран в НАП /съвсем правилно/. Вероятно Вие опитвате с уведомление да прекратите  договор , който не се прекратява по този начин.
http://www.labour-bg.net/index.php?option=com_content&view=article&id=37:-331-&catid=3:2009-11-19-12-34-31&Itemid=12

ВЪПРОС: Служител е освободен по чл.331,ал.1,2 от Кодекса на труда срещу уговорено обезщетение в размер на 5 БРЗ. Получаваните месечни суми по  СБКО трябва ли да включат в брутната заплата, за да се изчисли това обезщетение или се отчитат само основната заплата и доплащането за трудов стаж и професионален опит?

Скрит текст :
Но този документ е за страни  в ЕС-а    Норвегия не е член на ЕС.


http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=bg&catId=862

Разгледайте информацията на този линк - видно от нея Норвегия по отношение на процедури за безработица се споменава заедно с ЕС .
Да, но последното получено брутно трудово  е с празничен труд и бонус. Това значи ли тези Х заплати трябва да са като последната /+празничен и бонус/

Каквото и да включва последното то е база за изчисляване според мене. В текста няма посочени изключения.
Предполагам, че ДУ не е сключен по КТ / като трудов /, защото иначе нямаше да коментираме код 10 ?
От Указанията за попълване на Д1 :
- 90 - за лицата, получаващи доходи по § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби на Закона за данъците върху доходите на физическите лица, за които не се подават данни за държавното обществено осигуряване, допълнително задължително пенсионно осигуряване и здравно осигуряване (осигурителен доход, осигурителни вноски, дни в осигуряване и др.), но задължително се подава информация за данъка по чл. 42 от закона;

В ДР на ЗДДФЛ лицата с ДУ са обхванати в т.26 З
"з) (нова - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., доп. - ДВ, бр. 109 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) правоотношенията по договори за управление и контрол..."

Т.е. ДУ не попада в обхвата на код 90 и следва да го подадете с код 10.
КТ
чл.331
(2) Ако работникът или служителят приеме предложението по ал. 1, работодателят му дължи обезщетение в размер на не по-малко от четирикратния размер на последното получено месечно брутно трудово възнаграждение, освен ако страните са уговорили по-голям размер на обезщетението.
http://www.nssi.bg/forusers/faq/196-faqermdunempl/899-faqermdunempl15

" Въпрос: Какъв преносим документ ми е нужен за удостоверяване на периоди на осигуряване в други страни, за да кандидатствам за обезщетение за безработица (преносим документ U1)?

Отговор: Преносимият документ U1 удостоверява периодите Ви на осигуряване в друга държава от ЕС, които ще бъдат взети предвид при изчисляване на обезщетенията Ви за безработица.

Можете да го получите в националната служба по заетост на последната страна/последните страни, където сте работили, и трябва да го изпратите на националната служба по заетост на страната, в която ще кандидатствате за обезщетение.

Този преносим документ съответства на предишния формуляр E301."

Иначе на конкретния въпрос - може, стига да иска , но това няма да свърши работа. :smile1:
Чл. 13. (1) Вътреобщностно придобиване е придобиването на правото на собственост върху стока, както и фактическото получаване на стока в случаите по чл. 6, ал. 2, която се изпраща или транспортира до територията на страната от територията на друга държава членка, когато доставчикът е данъчно задължено лице, което е регистрирано за целите на ДДС в друга държава членка.

 :good:
http://www.nssi.bg/eservicesbg/cashbenefits/documents


 
Скрит текст :
Върши Ви работа всеки член ИЗВЪН тези, които са упоменати в чл.54б ал.3 КСО.
мисля да подремна следобед на люлеещия се стол

Такъв ти е в офиса ли, Хрили ?  Я го смени с хамак.......:ok: