Правилният вариант е ясен - нова бележка и нова декларация в срока до 30.04.2015. Ако не го направите по-добре не правете втора грешка да декларирате дохода в справката по чл.73, където не му е мястото. :smile1:
Било е, но без личен труд  :blush:

Тогава в колона 4 запишете и осигурителния му доход, а разпределението ще е за 5 месеца .
А юни и юли не е ли било СОЛ това лице ?
PFFFF
Не можахте да ми спестите малко работа и ВИЕ  :noexpression: :noexpression: :noexpression:
че ся трябва на ново да попълвам справката

поне ще ви излезе безплатно  :smile1:

/ то излезе, че и работа Ви отворихме /
а ако не я включа  (става дума за 30 лв. )  че не ми се занимава пак да попълвам  :noexpression:

Ако ви "хванат" - 250, ако ли не - нищо. Преценете.
Добре би било да има отметка за избор и който желае да си разпечатва с всяка СИС и служебната бележка. Аз лично предпочитам така, защото давам бележката и нямам повече ангажимент в края на годината да се занимавам със сумиране и писане само на служебни бележки.
Здравейте !
Правих СИС за наеми и граждански договори и в хода на работата си помислих, че би било чудесно, ако можеше едновременно със СИС и служебната бележка да се формира и разпечатва и РКО. Ако представлява интерес и за други може би ще е добре .

Много удобно и лесно се работи с новите шаблони и възможността за въвеждане и избор на фирми и ФЛ.

Благодаря , страхотни сте !

Хубав ден!  :smile1:
.....Тъкмо щях да влизам в обяснителен режим,

sabinaP , направо ме разсмя  истински ! :smile1:

Просто като прочетох отговора ти си помислих що за щуротия е да няма данък, а да искат декларация и погледнах ЗМДТ. Обаче се оказа, че били в крак ... вече.
Хубава вечер ! :smile1:
ЗМДТ
..........
Чл. 49. (Изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.)
(4) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) Декларация по ал. 3 не се подава в случаите по чл. 44, ал. 5 и 6 и чл. 48, ал. 1, т. 5, 6, 8 и 9, както и за получени и предоставени дарения от юридически лица с нестопанска цел, регистрирани в Централния регистър на юридическите лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност.
Благодаря ви за отговора. Правилно ли разбирам, че при подаване на ГДД за 2015 г.  корекцията на осигурителния доход я правя в Справка 2014 (която тогава ще е налична). Там ли се прави корекцията на Т1 и Т2?
Да, корекцията ще направите с подаване на ГДД 2015 и тогава ще попълните образеца на Т1 иТ2 за 2014 като отбележите в ГДД , че подавате и коригираща справка за минали години.
По отношение на дължимия за годината ДДФЛ доходът ще се декларира в годината на изплащането му. За целите на изравнителните вноски ще подадете коригиращи Т1 и Т2 за предходната година и ще отразите труда за месеца на полагането му - 12.2014. За 2015 ще разпределите три месеца според случая, който сте описали.
Има ли разлика между отчетната и балансовата стойност на инвестиционнен имот отчитан по модела справедлива стойност, ако е закупен за 5 млн. лв. през 2010 г. има една преоценка от 50000 лв през 2014 г.

Скрит текст :

от текста по-горе :

" При отчитането на инвестиционните имоти не трябва да се забравя данъчното им регулиране по ЗКПО. Когато сграда, отчитана като дълготраен материален актив, се преобразува в инвестиционен имот (например поради промяна на счетоводната политика), който се оценява по модела на справедливата стойност, амортизационни отчисления няма да бъдат начислявани. Активът се превръща от амортизируем в неамортизируем и се изисква отписването му с балансовата стойност от счетоводния амортизационен план и увеличаване на счетоводната балансова стойност на актива (съгл. {#}чл. 66, ал. 1 от ЗКПО). "

В СС 40 се използват понятията справедлива стойност и балансова стойност, но не и отчетна стойност при характеризиране на инвестиционните имоти.Смятам, че един ИИ има балансова стойност , която се определя към всяка отчетна дата и е резултат от прилагания в случай метод на справедливата стойност. Така мисля . :smile1:

Само при метода на "цена на придобиване" СС40 препраща към СС16 за отчитане на ДМА.
Прикачвам едно разяснение на НАП по въпроса за ЧСИ и декларирането на доходите им в справката по чл.73 . Задължено лице за това не е фирмата, изплащаща на ЧСИ запорните суми , а взискателят по изпълнителното дело.
Благодаря!
А разликата м/у балансова и продажна  се отразява в ОПР  като загуба .  Правилно ли е?

Отразява се в ред "Други разходи " в т.ч. "балансова стойност на продадените активи" . :smile1:
Значи
 - ако прекратява участието си в дружеството си по някой от случаите по чл.125 - данъчното облагане е по чл.38 и данъка е 5%
- ако прехвърля дяловете си по чл.129 ТЗ - облагането е по чл.33 ЗДДФЛ, т.е. ставката е 10%



http://qwerty2/1424-schetovodni-i-danychni-efekti-ot-napuskane-na-sydrujnik-v-ood/
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,4078.0.html

В тази тема Алфа е прикачила нещо изключително полезно и смятам, че ще Ви свърши отлична работа.
На първо четене голям смях в "Господари на ефира" ! На второ четене - също !  :lol:
Спирам да "чета" , че не спирам да се смея. Сатирата е голяма сила , факт . И вече наистина стават за смях, а освен това студиото изглеждаше изпълнено и напълно заето с твърде много наглост.
Добро утро ! Да ви кажа само, че всичко е ОК, Подадох, прието е и много ми помогнахте вчера като ми спестихте време да търся може ли или не може. Може  :good: .
Хубав ден на всички и спорна работа ! :smile1: